Skocz do zawartości
Ninsu

[Amortyzator przedni] 140-180mm, koło 27.5

Rekomendowane odpowiedzi

Ninsu
Napisano (edytowane)

Hej,
Kupię amortyzator pod koło 27.5 ze skokiem 140mm-180mm (preferuję 160mm), rura sterowa 1-1/8 ahead, qr15mm, dł rury sterowej 20-21cm. Górnę lagi bez żadnych przetarć czy rysek, dolne mogą mieć jakieś defekty. Budżet jaki posiadam to 750 zł, będzie coś warte uwagi, to mogę dołożyć.

Edytowane przez Ninsu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Michal341
      Przez Michal341
      Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jeśli mam amortyzator z rurą sterową 180 mm to czy jak kupię taki z rurą o długości 175 to też będzie pasował czy raczej nie?
      Dziękuję i pozdrawiam
    • mocarny
      Przez mocarny
      Hej ludziska
      Jak to jest z tym przekrokiem. Szukam hardtaila - rower górski. Mam 173cm, w nodze po wewętrznej stronie z 78cm. Szukam 29'er z małym przekrokiem by jajca były bezpieczne. Siedziałem na meridzie bignine 100(M), gdzie przekrok to 72,7cm. A nadal mi jajca dotykają ramy. Czy powinienem mieć paro centrymetrowy odstęp od jajec, czy nie patrzeć na to zbyt mocno? Tu widziałem podzielone zdania, że muszę mieć odstęp a inni że byle nie wiszę za mocno na ramie bo i tak jak padnę to nie ma różnicy. Według kalkulatora meridy powinienem mieć M'ke, S'ka ponoć zdecydowanie za mała będzie na mnie(słowa sprzedawcy, że bym jak na komunijnym rowerze wyglądał, a S'ke by proponował komuś około 165cm wzrostu). Oglądam geometrie rożnych marek na necie ... rozmiary M/S z Cube na 27,5 kołach, a tam jest większy przekrok niż na tym 29erce z Meridy...
      Tak samo canondale hard taile na kołach 27,5 mają większy przekrok.
      Człowiek z tego wszystkiego nie wie jaki rower kupić... jeszcze co jeden sprzedawca to ci inne morały gada. Jedni twierdzą że jedyny prawilny rozmiar kół to 29'er. Jeden z kolei gadał ze za mały wzrost mam na 29'er. Człowiek dostaje la w głowie i nie wie co kupić i czego szukać.
      Jakieś praktyczne rady? 
    • pierotez
      Przez pierotez
      Po wielokrotnym poszukiwaniu nowego roweru pozostałem z niczym. Zawsze kowadło z przodu, lichy napęd, koła itd?!
      Ostatnio zauważyłem pare fajnych propozycji w używkach w dość dobrym stanie.
      Będę jeździć 50 / 50 szosa-szutry / terem. A więc 1 w weekend maratonik na twardym 40-60 km, resztę to mazowieckie piaski i pagórki. Wybieram się od lat w  łatwiejsze górki ale jak na razie nie doszło do skutku
      Moje wymiary i waga 172 cm, ~72 cm przekrok mierzony i 75 kg.
      Chciałbym rowerek bardziej 12 kg niż 14 i więcej, napęd x2 i amor powietrzny.
      Co myślicie o: Treku Superfly np. 5? W jego przypadku 29er ale może 17,5" będzie OK, Scott Scale 760 M, któryś z Giant Talon 27,5 - tutaj pogubiłem się w modelach.
      B. łakomym wzrokiem patrzę na Scale. Nie raz pisali o jego uniwersalnej ramie którą bez stresu można posunąć na twardym i jej b. niskiej wadze. Talona 27,5 mierzyłem i S był mega zwrotny i funowy zaś M już kobyła, tak jakby 2 różne modele.
      Trek SF czaruje dobranym osprzętem oraz sportową geo ramą.

• KrzychuZKonopii
      Przez KrzychuZKonopii
      Witam! Czy aukcja: https://allegro.pl/oferta/amortyzator-sr-suntour-xcr-rl-26-7915534447# jest legitna? Sprzedają tam SR Suntour XCR RL 26, gdzie cena katalogowa to ok. 605zł i najniższa oferta w sklepie jaką znalazłem to 399.99zł: https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-sr-suntour-xcr-rlr-pd15895/?v_Id=98352 oraz dlaczego jest cała czarna bez napisów?
    • szczecinmtb
      Przez szczecinmtb
      Witam,

Czy ktoś jest obeznany w temacie by ocenić różnice maksymalnej prędkości na prostej asfaltowej drodze w porównaniu z następującymi dwoma napędami/rowerami?

1) Rower XC, napęd 3x8 na kołach 27.5 o grubości 2.25 - waga roweru 13,5kg
      Szczegóły dotyczące napędu:
      Kaseta / Wolnobieg: SHIMANO DEORE HG50-10 / 11-36T
      Mechanizm korbowy: SHIMANO DEORE M610 / 42X32X24T / ZINTEGROWANA OŚ BB

vs

2) Rower Trail, napęd 1x12 na kołach 29 o grubości 2.3 - waga roweru 14,5kg
      Szczegóły dotyczące napędu:
      Kaseta: SRAM NX Eagle, 11x50
      Mechanizm korbowy: TruVativ Descendent 6k Eagle Dub, Boost, 30

Do tej pory jeździłem na rowerze XC, jednak chciałbym przejść na rower trail i z niego korzystać na nawet dojazd do pracy czy dłuższe wyprawy, chciałbym jednak wiedzieć jak wolniejszy będzie ten rower, koła są większe = szybciej jednak napęd jest inny i to mnie interesuje.

Doczytałem z recenzji że max prędkość opisywanego Traila (Trance 2 29er) to 30km/h - niestety nigdy nie jeździłem z licznikiem na moim XC więc nawet nie wiem czy to dużo czy mało, choć na swoim XC kiedyś z górki jechałem w dół 52km/h - ahh, brakuje mi tego :D 

Pozdrawiam