Skocz do zawartości

[składanie] pomoc w zlożeniu hardtaila na ramie dartmoor hornet 2018


fili97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zainteresował mnie rower od dartmoora, hornet 2018 lub hornet 2018 pro. Nie jestem do konca przekonany do kupowania gotowego ale mogę wziac to pod uwagę. na pewno chce złożyć cos na ramie Hornet 2018 M, do tego amortyzator 140/160mm. Przeznaczenie jazda po lesie i jakieś hopy, czasem po ciężkim terenie ale niekoniecznie. Może ktoś pomóc z doborem odpowiednich części, czy elementy z gotowców są odpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego wpisu wnioskuję że nie jesteś w tym zbyt doświadczony - a składanie roweru żeby wyszedł taniej niż gotowy wymaga doświadczenia i cierpliwości w polowaniu na części.

Hornety to bydlaki po 15-16kg, (6200zł za 15,5kg hardtaila? Moim zdaniem to absurd), są cięższe  niż większość fulli enduro. To rowery właściwie tylko w góry, do łomotania - czy jest sens jeżdżenia na takim potworze "po lesie", żeby "czasem" tylko skoczyć w ciężki teren? Na to już sobie sam odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem 3 rowery i więcej nie kupię gotowca, jednak nie było to zajęcie na tydzień czy dwa. Polowanie na części zajeło mi pół roku.

Gdzie w Zawadzkim masz ciężki teren? Tak jak przedmówca pisze, do jazdy po lesie wystarczy jakiś sztywny XC, ewentualnie bym popatrzył za sztywnym trailem. Zresztą luknij sobie na blog-a 1enduro, jest tam kilka ciekawych propozycji w różnych budżetach - no właśnie nie podałeś ile chcesz wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanie zawsze wychodzi drożej jeśli opieramy się na nowych częściach, a akurat dartmoory są całkiem nieźle skonfigurowane.  Jak nie hornet to może primal? nieco lżejszy setup a poskakać też można. Oczywiście o ile producent ogarnie się z dostępnością bo na razie to jakaś kpina jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem odpowiedzieć na takie pytanie, jak nie siedzisz w temacie to możesz wtopić na każdym kroku.  Wszędzie możesz kupić albo zadbaną sztukę, albo zajechanego trupa odpicowanego tylko do sprzedaży. Model tu nie ma znaczenia. 

Generalnie raczej nie opłaca się kupować używanego napędu, z kołami różnie bywa - jeżeli piasty są OK, to można szukać używanego zestawu, na amorach się nie znam bo jeżdżę na sztywno. No i takie rzeczy jak korby, kierownica, siodełko można w ciemno brać używane bo przeważnie widać w jakim są stanie na pierwszy rzut oka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fili97 napisał:

W takim razie na jakie modele zwrócić uwage podczas zakupu używanych części oraz jakie modele konkretnych części są warte zakupu, opłacalne?

W teorii nic ci takie rady nie dadzą, a w praktyce to za darmo ci tego nikt nie będzie szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja chce zeby ktos mi tego szukal?? Najpierw przeczytaj uważnie a nie piszesz bezsensowne posty. Chciałem żeby wypisac dobre/sprawdzone czesci, a nie zeby ktos mi składał..

Temat do zamknięcia i tak nikt tu nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fili97 napisał:

Czy ja chce zeby ktos mi tego szukal?? Najpierw przeczytaj uważnie a nie piszesz bezsensowne posty. Chciałem żeby wypisac dobre/sprawdzone czesci, a nie zeby ktos mi składał..

Temat do zamknięcia i tak nikt tu nie pomoże.

a oczekujesz że ktoś ci to poda na tacy? Każdy markowy sprzęt się nada, chociaż nie zawsze warto oszczędzić kilka złotych.

Jak chcesz zacząć to kup np. kompletna grupę deore 2x10 - przerzutki, kaseta, hamulce itd. To taka przyzwoita niezbyt droga grupa. Ewentualnie NX - 1x10. koła dopasuj do ramy. obręcze np dartmoor-y, piasty dartmoora/novatec, amor wedle uznania - patrzyłbym za suntorem. 

Tego oczekiwałeś? Na przyszłość trochę pokory

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, powiem tak, też się przymierzam do horneta/primala ale czekam na dostawę do sklepów żeby przejechać się na nim co ma mi dać odpowiedz jak będę się na nim widział i jaki rozmiar ramy jest odpowiedni. Raczej zrób tak samo. W sklepie mówią że dostawy maja być na 10 czerwca, to już niedługo. Na 1enduro.pl wooyek dużo o nich pisze, przeczytaj to i znajdź na youtube filmiki Jana ( czy Jacka) Kilńskiego ( już niedokładnie pamiętam) projektanta tej ramy dartmoora kanał bodajże Dirt It More. Polecam zwłaszcza porównanie ram z 2018 z 2017r. Na jednym z tych filmów wypowiada się np czemu zmieniono amortyzatory w stosunku do ubiegłorocznych rowerów i tam tez jest odpowiedz na Twoje w/w pytanie dotyczące amortyzatorów; tak na marginesie ludzie nie polecają raczej RST bo sam się już orientowałem. Licząc budżetowo to jak dla mnie min. 2.5 koła plus koła i parę rzeczy które już porządne mam więc w Twoim wypadku raczej skłaniałbym się ku gotowym produktom bo żeby rower poskładać trzeba mieć raz ze kasę dwa że umiejętności i wiedzę trzy że czas a gotowe dartmoory są już bardzo sensowne. Wszystko jest w internecie, wystarczy poszukać ale to zaręczam zabierze trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzysz za amorkiem to zdecyduj jaką oś ma mieć. Osobiście proponuję 15x100 ewentualnie 15x110. Jak kupisz amor w danym standardzie będziesz później zmuszony szukac odpowiednich kół. Popatrz za amorkami Suntoura:

http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/aion/275-cali_amortyzator-suntour-aion-rc-275-15qlc-czarny-mat-2018/1475

http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/auron/275-cali_amortyzator-suntour-auron-rc2-275-15qlc-biay-taper-2018/1098

 

BTW Activia udziela się tu na forum

Edytowane przez malutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...