Skocz do zawartości

[szosa] rozmiar pierwszej szosy


shiler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem pierwszej szosy. Niestety brak jakiegokolwiek doświadczenia w tym temacie i stąd pytanie do was.

Pacjent 188 cm, długość nogi 90 cm

Czy rozmiar L z tej tabelki będzie OK?

Z tego co widzę rama jest raczej krótka, czy jest sens się w ogóle w takie coś pakować?

W rowerach MTB przeważnie jestem na pograniczu L/XL i wybieram zawsze mniejszą.

Kiedyś robiłem pomiary na jakiejś stronie, wyniki jak na drugim foto.

rama.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomiarów wynika że masz mieć górną rurę w poziomie 580mm, ale... z rysunku nie wynika ile wynosi długość górnej rury _w_poziomie_ bo kreska A jest równoległa do górnej rury, a nie pozioma.

Przyciśnij producenta/sprzedawcę żeby sprecyzował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gocu napisał:

z rysunku nie wynika ile wynosi długość górnej rury _w_poziomie_ bo kreska A jest równoległa do górnej rury, a nie pozioma.

Ta długość zmierzona bezpośredni po rurze wynosi 55 cm i jest to mierzone mniej więcej w poziomie bo tak tez przebiega ta rura.

 

3 godziny temu, dorota57 napisał:

Już kiedyś na forum ktoś napisał że dla szosówki to rozmiar powinien być taki że kierownica powinna się pokrywać z przednią piastą. Może tak ma być?

Niestety żeby przymierzyć się do roweru muszę przejechać trochę km autem, a jechać po to żeby tylko okazało się że jest za mały to trochę bez sensu. Lepiej odrzucić ofertę już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby nie mowić to 55cm dla 188cm to wydaje mnie sie za mało o jakies 3cm ( z dokładnościa +/- 1cm na roznice wynikajace z np pochodzenia i przyzywcaajenia  rowerowego, długosci chwytakow,  garbienia sie, gibkości, brzuchola i takie tam).

mam Dwa baranowce, Charg pluga 574mm (wedlug proeducenta ta XLka jest dla ludzi 183-191cm),  Vapora 588mm i  widze że ten Twoj rower w Geo podobny mocno do Pluga ... i zawsze jak na Pluga wsiadam to se mysle... co on taki krótki :PP Jakby mial 55cm, to bym chyba walił kolanami w łokcie :P

Tak Jak pisali Ci poprzednicy, celowałbym w cos koło 58cm, ale nie mniej niz 57cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, shiler napisał:

Ta długość zmierzona bezpośredni po rurze wynosi 55 cm i jest to mierzone mniej więcej w poziomie bo tak tez przebiega ta rura.

To "mniej więcej w poziomie" może oznaczać TTh = 580...

Pomiar "po górnej rurze" nic nie daje. W kalkulatorze masz wyliczoną długość poziomą (TTh), a  nie po rurze.

Możesz podać co to za rower? Link do specyfikacji?

 

18 godzin temu, cinol123 napisał:

Coby nie mowić to 55cm dla 188cm to wydaje mnie sie za mało o jakies 3cm

Tylko że 550 "po rurze" może w poziomie wynieść właśnie 580... Zależy od nachylenia ("slopingu") górnej rury.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gocu napisał:

Tylko że 550 "po rurze" może w poziomie wynieść właśnie 580... Zależy od nachylenia ("slopingu") górnej rury.

To chyba prosto jest sprawdzic na stronie producenta roweru ile ma ktora rura. Mi takich rzeczy tłumaczyc nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...