Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

K77

Cześć wszystkim

Po ok.25 latach wróciłem do roweru szosowego zaczynam kręcić 

Rama 58

Wzrost 187cm

Przekrój 88cm

Jak prawidłowo powinienem ustawić wysokość siodełka?

Jak to dokładnie mierzyć jeśli do osi suportu? Jaka różnica wysokości  względem kierownicy?

Pochylenie siodełka względem zasad, a własnych upodobań?

Proszę o rady... i z góry dziękuję

IMG_20180528_092445_1.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Wysokość siodełka ustawiasz tak, żeby siedząc mieć minimalnie zgiętą nogą gdy pedał jest w dolnej pozycji. Pamiętaj że jak używasz SPD to musisz to zrobić w butach w których jeździsz bo zmienia się wysokość podeszwy.

Siodełko albo idealnie w poziomie albo minimalnie pochylony nos.

Jest jeszcze kwestia przód/ tył, musisz próbować.

Ogólnie najlepiej ustawić "na sucho", wyjechać z kompletem kluczy i regulować na bieżąco. Od razu będziesz czuł czy potrzebujesz zmiany czy nie. Czasami nawet 0,5cm w wysokości czy położeniu przód/ tył robi dużą różnice.

Patrząc na aktualne zdjęcie to pozycja będzie mocno wyprostowana, z czasem możesz próbować przekładać podkładki nad mostek żeby całość była nieco niżej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
K77

"mieć minimalnie zgiętą nogą" to właśnie takie coś co jest dla mnie tzw. "na oko" i dlatego szukam czegoś dokładniejszego.

Nie do końca rozumiem Twój ostatni akapit.

Będę musiał zrobić foto , jak siedzę na rowerze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Eninz
      Przez Eninz
      Witam planuje złożyć za nie długo rower na części czyli że w tym miesiącu kupie rame i amortyzator a w następnym cos innego powiedzmy ze amortyzator mam juz zaklepany "sr suntour epicon 120mm qr15" lub "sr suntour raidon" lecz mam problem aby dobrać ramę głównie miasto wycieczki czasami lasy schody cena okolo 300/350 zł używane oczywiście.
    • Gość Rafi_74
      Przez Gość Rafi_74
      Witam, poszukuję wiadomości o producencie rowerów MTB sygnowanych na ramie "PG"

• EndrjuuPL
      Przez EndrjuuPL
      Witam
      Mam do sprzedania ramę Author Traction rozmiar 23 cale. Rama w stanie bardzo dobrym lekkie zarysowania użytkowe. Gratis sztyca i suport pod Deore. Rama dla ludzi 180 cm+ 

• Gość Arkadiusz
      Przez Gość Arkadiusz
      Cześć, 
      planuje zakup pierwszej szosy. Nie jestem pewien na ile będzie to pasja a na ile tylko kaprys, wiec celuje raczej w coś używanego i niedrogiego. 
      Znalazlem taki rowerek w cenie <1000 pln (warto?)
      https://www.giant-bicycles.com/us/defy-5-2013

problem w tym, że rozmiar ramy M a ja mam 170cm (przekrok 79-80cm). Niby rama sloppingowa i wg oznaczeń ma 50 cm alegdzieś znalazłem, że odpowiada ona 54 cm. 
      Rower ma służyć do rekreacyjnej jazdy, jako uzupełnienie treningów biegowych a może kiedyś jako rower do 1/8 lub 1/4 IM (amatorsko). 

• GdziejaTamja
      Przez GdziejaTamja
      Witam chciałbym sie dowiedziec jaki rozmiar ramy bedzie dla mnie lepszy. Rama to Dartmoor two6player 2017 i mam dwie wersje do wybrania S i L. Mój wzrost to 180cm. Chodzi mi o taką jazde po mieście troche chopek i schodów.