Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

K77

Cześć wszystkim

Po ok.25 latach wróciłem do roweru szosowego zaczynam kręcić 

Rama 58

Wzrost 187cm

Przekrój 88cm

Jak prawidłowo powinienem ustawić wysokość siodełka?

Jak to dokładnie mierzyć jeśli do osi suportu? Jaka różnica wysokości  względem kierownicy?

Pochylenie siodełka względem zasad, a własnych upodobań?

Proszę o rady... i z góry dziękuję

IMG_20180528_092445_1.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Wysokość siodełka ustawiasz tak, żeby siedząc mieć minimalnie zgiętą nogą gdy pedał jest w dolnej pozycji. Pamiętaj że jak używasz SPD to musisz to zrobić w butach w których jeździsz bo zmienia się wysokość podeszwy.

Siodełko albo idealnie w poziomie albo minimalnie pochylony nos.

Jest jeszcze kwestia przód/ tył, musisz próbować.

Ogólnie najlepiej ustawić "na sucho", wyjechać z kompletem kluczy i regulować na bieżąco. Od razu będziesz czuł czy potrzebujesz zmiany czy nie. Czasami nawet 0,5cm w wysokości czy położeniu przód/ tył robi dużą różnice.

Patrząc na aktualne zdjęcie to pozycja będzie mocno wyprostowana, z czasem możesz próbować przekładać podkładki nad mostek żeby całość była nieco niżej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
K77

"mieć minimalnie zgiętą nogą" to właśnie takie coś co jest dla mnie tzw. "na oko" i dlatego szukam czegoś dokładniejszego.

Nie do końca rozumiem Twój ostatni akapit.

Będę musiał zrobić foto , jak siedzę na rowerze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Łukasz
      Przez Gość Łukasz
      Witam!
      Jakiś czas temu zakupiłem rower Kross Level 2.0 w rozmiarze 19" lecz okazało się że to jednak jest nie to.
      Zdecydowałem się wymienić ramę na taką na której przyjmę zdecydowanie bardziej "sportową " pozycje.
      Czy możecie coś polecić w kwocie tak do 1000pln?
    • Kuba311
      Przez Kuba311
      Witam mam okazje kupić ramą tak jak w tytule rama ns bikes surge 2008 rozmiar M za 550 zł ze sterami , suportem i hakiem i moje pierwsze pytanie to Czy cena za 10 letnią STALOWĄ ramę jest odpowiednia? bo szczerze mówiąc trudno mi się teraz zoriętować czy ta cena jest odpowiednia czy nie bo mało jest tych ram :/
      a drugie pytanie to Jak jest z główką tej ramy czytałem że ma 1,5" czyli jeśli mam amortyzator z rurą sterową 1 1/8 to musze jakieś stery redukcyjne dać?
      Z góry Dziękuje za odpowiedzi  
    • plzgoslow
      Przez plzgoslow
      Witam. W okolicach świąt mam zamiar kupić jakąś ramcię to streetu i okazyjnego dirtu.
      Budżet to 350-400zł
      Może być jak najbardziej używana
      Wolałbym stalową, ma być pod singlespeeda i być pod koła 26"
      Mam 176cm wzrostu i ważę niecałe 60kg
      Pozdrawiam!
    • Kacper.S
      Przez Kacper.S
      Cześć, jestem tu nowy, ale liczę na pomoc z Waszej strony.
      Poszukuje ramy do przejażdżek po leśnych, błotnistych trasach, lekkich hopkach, i czasem po dłuższych zjazdach, o szerokosci opony 2.3"+ w kwocie do 1000 zł. Zależy mi na tym, żeby była możliwość zamontowania przedniej przerzutki 2-blatowej. Mam równo 180 cm wzrostu, i zawsze rozmiar M był najlepszym wyborem.
      Liczę na Waszą pomoc!
      Pozdrawiam.

• przemasik
      Przez przemasik
      Witam,
      mam do sprzedania siodełko WTB Siodełko VOLT PRO czarne 142 mm.
      Na siodełku przejechałem ok. 300km i z racji zmiany roweru z MTB na szosę sprzedaję to siodło. Dla mnie było wygodne i byłem zadowolony. Jakość użytych materiałów na najwyższym poziomie.
      Opis produktu:
      - Kolor: czarny, białe akcenty
      - wymiary (szerokość x długość): 142x260 mm
      - pręty: Chromo molibden
      - pokrycie: Microfibra waga: 226g
      cena 145 zł + koszty wysyłki (paczkomat - 8,99 zł, Poczta Polska - 13 zł)
      Aukcja: https://allegro.pl/wtb-siodelko-volt-pro-czarne-142-mm-okazja-i7629615171.html