Skocz do zawartości

[2500] Rower do 170kg


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Mam 194cm wzrostu i bagatella 170kg. To nie jest też tak że tłuszcz wylewa mi się spodenkami, lecz również nie jest tak że wszyscy mi mówią że jestem szczuplutki :p. Nie powiem też że mam grube kości. Po prostu jest to mieszanka mięśni oraz tłuszczu :). Kiedyś zaczałem robić mase i zapomniałem przestać:P

Ludzie widzą że mam problem z nadwagą. Ja też go widze. Chce go zwalczyć, jestem zdeterminowany. Rodzi się tutaj pytanie.

Jaki rower kupić dla takiego giganta? Przedział cenowy do 2000zł, na upartego jeżeli komfort jazdy miałby się zwiekszyć (czy tez zywotnosc roweru) to 2.5k. Przy czym droższe propozycje też rozważę o ile nie będą wynosić one 5/7/10 tysiecy.

Rower do jazdy po chodniku/ulicach/scieżkach rowerowych. Wiec raczej taki miejski. Do pokonywania około 25km dziennie w szczycie (tzn z reguły pewnie koło 5-12km maks, ale czasami wycieczka rowerowa do mojej dziewczyny, czy tez z nią :)). Jako ze mam dosyć spore siedzisko, to siodełko też musi być w miarę wygodne.

Rower po prostu ma wytrzymać jak najdłużej. Cel chudniecia to około 6kg miesięcznie więc za pół roku 36kg mniej będzie dźwigał.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość seryjnych kół nie da rady niestety. Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakieś rowery cargo, alternatywnie jakieś koła custom build na mozliwie pancernych podzespołach i na 36 szprychach - moze daveo coś zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat kół zacząłbym się martwić jak już będzie wiadomo na jaki rower padł wybór. Czy to może treking na vkach czy może tarczach, a może jeszcze to będzie MTB 26' lub 27.5cali

na pewno trzeba będzie coś innego niż seryjne zastosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Univega ma w ofercie specjalny model dla dużych i ciężkich rowerzystów - Terreno XXL:

https://www.univega.com/en/e-bikes/e-mtb-trail/detail/0/terreno-50-xxl-1/

Rower ma dopuszczalne obciążenie do 170 kg masy całkowitej. Do kupienia u nas za 2799 zł:

https://rower.com.pl/univega-terreno-5-0-xxl-883436

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj jezdzilem z 2 godziny jakims Krossem kolegi (nie pamietam modelu, to nie istotne w tym momencie). Powiedzcie mi jeszcze, jak to wyglada z siodełkami? Mowiac moim, laickim językiem to było to "cienkie" i "twarde" siodełko. Kuper bolał mnie niemiłosiernie praktycznie od początku. Musiałem posadzić czasami na tym siodełku jeden pośladek :P, co i tak bolalo. Strasznie twarde. Powiedzcie mi, jakie siodełka (tzn typ) będzie odpowiedni dla takiego tyłka jak mój (czyli mowiac w prost duzego :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miękkie to poszukaj żelowych od np Selle Royal. Mam model Wave dodatkowo z elastomerami i bardziej miękkie nie będzie, mogę na nim w miarę wygodnie 100km zrobić. Tylko mam 100kg mniej ;)

Ale to trzeba dobrać pod siebie i jw. liczy się rozstaw kości, a nie wielkość samego tyłka. Miałem wcześniej prawie dwa razy droższe Respiro i zupełnie nie sprawdziło się, a różnica między nimi na szerokość to było ledwie 5mm.

Po pierwszej jeździe tyłek i tak będzie boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...