Skocz do zawartości
mmiloszekk

[Do 3800] Gravel/fitness z ramą jak w Giant anyroad lub fastroad

Rekomendowane odpowiedzi

mmiloszekk

Cześć! 

Szukam roweru typu fitness lub Gravel, wszystko będzie zależało od wygody pozycji oraz możliwości zainstalowania wezszych kół do Gravela lub szerszych do fitness, rower ma być jak najbardziej uniwersalny. 

Mam kontuzje ręki z ograniczonym zakresem ruchu, na stałe. (patrz - >moje stare tematy). 

Jeśli chodzi o moje typy to są to:

GRAVEL: Giant Anyroad 2 

Fitness: Giant fastroad slr 1, 

Specialized Vita Elite

Na giant fastroad miałem przyjemność jeździć przez 2 tyg czasu, dlatego uważam że jest to idealny wybór dla mnie, przez kontuzję nie obciążam kręgosłupa, barku czy łopatek, 

Za powyższymi rowerami nie przemawia moim zdaniem tylko cena.. :/

Pod uwagę biorę rowery używane, ale nie wyeksploatowane. 

Szukam alternatyw dla powyższych, z podobną geometrią ramy za lepszą cenę. 

Czekam na propozycje i zapraszam do dyskusji! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mmiloszekk
43 minuty temu, chopmaz napisał:

Widziałem tą ofertę. 

Jestem niski mam 169cm wzrostu, obawiam się, że M może być dla mnie za duży.. W przekroku mam 75cm

Z racji ograniczeń ręki chyba powinienem wziąć S.

Co więcej bardziej chodziło mi o modele, które mają podobna lub taka sama ramę, a lepsze podzespoły za te same pieniądze, bo tak jak napisem wyżej, giant anyroad to chyba trochę przesadzona cena jak za te podzespoły. 

Swoją drogą.. 

Lepszy anyroad 1 czy 2? W tej najprostszej specyfikacji? 

2015 to nie jest stary model? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
chopmaz

Przy 169 cm to rzeczywiście S mogłaby być lepsza, ale też warto przymierzyć jeśli jest taka możliwość.

Co do ramy Anyroad to sam jestem ciekaw czy znajdzie się jakaś wygodniejsza w gravelach. Z tego co widziałem to większość innych ram jest o bardziej sportowej geometrii.

Moim zdaniem cena tego roweru nie jest przesadzona. Przesadzona jest w Anyroad 1 z 2018 - katalogowo 6000 bez złotówki. 

Anyroad 1 to model wyższy od 2. 

Tak, to jest stary model, właśnie z roku 2015 :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mmiloszekk

Fajna propozycja, przyglądałem się temu rowerów, oglądałem jakieś recenzje i wszystko na +, ale pozycja jest za bardzo sportowa chyba.. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pitof

Ten rower ma mostek o kącie wzniosu 12 stopni, więc pozycję na nim trudno nazwać sportową.

Widzę, że bierzesz pod uwagę model AnyRoad. Czy kontuzja twojej ręki pozwala w ogóle na korzystanie z dolnego chwytu na baranku w tym rowerze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mmiloszekk

Fajna propozycja, przyglądałem się temu rowerów, oglądałem jakieś recenzje i wszystko na +, ale pozycja jest za bardzo sportowa chyba.. 

Raczej tak, po prostu mówiąc w skrócie ręką jest nieco krótsza, co za tym idzie będę musiał nieco bardziej się pochylić, żeby sięgnąć.. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Yodziash

Moja uwaga a propos Sirrus'a - kilkanaście razy już widziałem ten rower na mieście w akcji i moim zdaniem ma on bardzo rekreacyjną geometrię, wręcz crossową, ludzie siedzą na nim bardzo wyprostowani, jak nie na rowerze fitnessowym (nie wiem co tam wynika z cyferek).

Właśnie przymierzam się do polecenia roweru kumplowi i jest to jedna z opcji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• kamusial
      Przez kamusial
      Siema,
      zaraz pewnie usłyszę, że temat jakich miliony... wydaje mi się, że nie i ciekaw jestem czy dotarłem do granic internetu czy jeszcze nie. 
      Pokrótce - dojeżdżam do roboty trasą 30km, 70% szosa 30% las, żwir, ogólnie lekki teren. Rower to Marin Nicasio, trochę szosa, trochę gravel, trochę turystyk. W tej chwili ma oryginalne Schwalbe Spicer 30c. Chciałbym coś co nieco lepiej poradzi sobie w terenie, jak i będzie bardziej komfortowe. Nie chciałbym jednak oddać szybkości na asfalcie (w końcu to 70% trasy). 
      Myślę, że najbardziej nadadzą się oponki podobne do slicków, tyle że z delikatnym bieżnikiem, alla' Panaracer Gravelking (nie SK) (175pln w rozmiarze 35c), czy Challenge Strada Bianca Race (36c niedostępny w PL):

Inne tego typu to: Compas Bon Jon Pass czy Hutchinson Override (brak w PL), albo w rozmiarze max 32c: Challenge Paris Robuix, Specialized Roubaix, Clement Strada LGG.  

Pytanie - czy kojarzycie opony tego typu w bardziej przystępnej cenie i rozmiarze 35-37c?

Z dostępnych w PL w takim rozmiarze znalazłem tylko semi slicki z bardziej gładkim bieżnikiem: vittoria hyper, continental contact speed, schwalbe spicer itp.
      P.s. nie chodzi mi o opony z małymi 'ząbkami' typu: Specialized Trigger, Challenge Gravel Grinder, Panaracer GK SK, Schwalbe G/S/X-one, Conti Speed King itd:

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc
    • Gość Arkadiusz
      Przez Gość Arkadiusz
      Cześć, 
      planuje zakup pierwszej szosy. Nie jestem pewien na ile będzie to pasja a na ile tylko kaprys, wiec celuje raczej w coś używanego i niedrogiego. 
      Znalazlem taki rowerek w cenie <1000 pln (warto?)
      https://www.giant-bicycles.com/us/defy-5-2013

problem w tym, że rozmiar ramy M a ja mam 170cm (przekrok 79-80cm). Niby rama sloppingowa i wg oznaczeń ma 50 cm alegdzieś znalazłem, że odpowiada ona 54 cm. 
      Rower ma służyć do rekreacyjnej jazdy, jako uzupełnienie treningów biegowych a może kiedyś jako rower do 1/8 lub 1/4 IM (amatorsko). 

• maju_
      Przez maju_
      Cześć, w 90% przeklejam post z działu [zakup roweru z przedziału] - tam niestety 0 odpowiedzi przez ostatni tydzień. 
      + kilka update'ów 

Serdeczna prosba o pomoc i oświecenie w tych trudnych dla mnie chwilach. Jestem kompletnie zielony w temacie szosówek (pierwsza przejechalem sie w niedziele i wpadlem jak sliwka w kompot) #post z przed tygodnia - w ten weekend tez wypozyczylem szosowke i zrobilem prawie 90km drugi raz siedziac na takim rowerze# 
      Milosc od pierwszego przejechania. Szykuje sie zakup pierwszego baranka  
      Waga 80kg, 177 cm. Mierzylem Tribana 540 M i wydaje mi sie bardzo ok pod wzgledem rozmiaru. 
      #update: jezdzilem tez na ridleyu fenix 54 i ktm strada 55 i bylo ok.#
      Czemu szosa? Mieszkam w Austrii, mamy tutaj sciezke rowerowa na sciezce rowerowej + mase ladnego asfaltu. 
      Czemu gravel? Bo fajnie by bylo czasami skrecic gdzies na polna sciezke/szuter.
      #update, wpadl mi do glowy niecny pomysl przejechania trasy Polska - Austria w przyszlym roku, tak zeby wpasc na weekend do rodziny, do tego chyba lepszy bedze gravel.#

Stawiam, ze pobawie sie poczatkowo glownie w proporcjach 80/20, moze nawet 85/15. Gravel wydaje mi sie po prostu bardziej uniwersalny, a jak sie wkrece w czyste krecenie na szosie - to zawsze za 2 lata mozna przeskoczyc na cos bardziej "sportowego". 
      4K 5,5K jest gornym limitem poniewaz bede chcial jeszcze buty/pedaly/kask/akcesoria kupic. Z tego co sie orientuje, to jest duza mozliwosc negocjacji ceny w przypadku ceny katalogowej, prawda? W takim wypadku mozna tez patrzec na troche drozsze modele. 
      #update - gravele z tego co juz troche zaczalem sie interesowac to jednak wyzszy pulap cenowy, dlatego powiedzmy ze 5,5k bedzie gornym limitem dla roweru#

Triban 540 i "wczuwanie sie" w baranka, jak sie spodoba to sprzedaz i kupno gravela w nowym sezonie? 
    • Sariensis
      Przez Sariensis
      Cześć,

po wielu latach jazdy crossowej nadszedł czas na nowy rower, wybór padł na Gravela Merida Silex 600 lub 700, mam jednak pytanie do tych, którzy jeździli na Gravelach, czy wybrać model z jedną czy dwiema tarczami z przodu? Moje typy to:
      https://www.rowerymerida.pl/produkt1529/silex-700-rower-merida.html
      https://www.rowerymerida.pl/produkt1530/silex-600-rower-merida.html

być może jest inny producent w podobnej klasie, cenie i specyfikacji?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rzeczowe opinie poparte doświadczeniem w jeździe na Gravelach.
    • maju_
      Przez maju_
      Czesc, 
      serdeczna prosba o pomoc i oświecenie w tych trudnych dla mnie chwilach. Jestem kompletnie zielony w temacie szosówek (pierwsza przejechalem sie w niedziele i wpadlem jak sliwka w kompot). Milosc od pierwszego przejechania. Szykuje sie zakup pierwszego baranka  
      Waga 80kg, 177 cm. Mierzylem Tribana 540 M i wydaje mi sie bardzo ok pod wzgledem rozmiaru. 
      Czemu szosa? Mieszkam w Austrii, mamy tutaj sciezke rowerowa na sciezce rowerowej + mase ladnego asfaltu. 
      Czemu gravel? Bo fajnie by bylo czasami skrecic gdzies na polna sciezke/szuter.
      Stawiam, ze pobawie sie poczatkowo glownie w proporcjach 80/20, moze nawet 85/15. Gravel wydaje mi sie po prostu bardziej uniwersalny, a jak sie wkrece w czyste krecenie na szosie - to zawsze za 2 lata mozna przeskoczyc na cos bardziej "sportowego". 
      4K jest gornym limitem poniewaz bede chcial jeszcze buty/pedaly/kask/akcesoria kupic. Z tego co sie orientuje, to jest duza mozliwosc negocjacji ceny w przypadku ceny katalogowej, prawda?
      W takim wypadku mozna tez patrzec na troche drozsze modele. 

Triban 540 i "wczuwanie sie" w baranka? 
      Czy moze cos innego?