Skocz do zawartości

[Do 3800] Gravel/fitness z ramą jak w Giant anyroad lub fastroad


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Szukam roweru typu fitness lub Gravel, wszystko będzie zależało od wygody pozycji oraz możliwości zainstalowania wezszych kół do Gravela lub szerszych do fitness, rower ma być jak najbardziej uniwersalny. 

Mam kontuzje ręki z ograniczonym zakresem ruchu, na stałe. (patrz - >moje stare tematy). 

Jeśli chodzi o moje typy to są to:

GRAVEL: Giant Anyroad 2 

Fitness: Giant fastroad slr 1, 

Specialized Vita Elite

 

Na giant fastroad miałem przyjemność jeździć przez 2 tyg czasu, dlatego uważam że jest to idealny wybór dla mnie, przez kontuzję nie obciążam kręgosłupa, barku czy łopatek, 

 

Za powyższymi rowerami nie przemawia moim zdaniem tylko cena.. :/

Pod uwagę biorę rowery używane, ale nie wyeksploatowane. 

Szukam alternatyw dla powyższych, z podobną geometrią ramy za lepszą cenę. 

Czekam na propozycje i zapraszam do dyskusji! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, chopmaz napisał:

Widziałem tą ofertę. 

Jestem niski mam 169cm wzrostu, obawiam się, że M może być dla mnie za duży.. W przekroku mam 75cm

Z racji ograniczeń ręki chyba powinienem wziąć S.

Co więcej bardziej chodziło mi o modele, które mają podobna lub taka sama ramę, a lepsze podzespoły za te same pieniądze, bo tak jak napisem wyżej, giant anyroad to chyba trochę przesadzona cena jak za te podzespoły. 

Swoją drogą.. 

Lepszy anyroad 1 czy 2? W tej najprostszej specyfikacji? 

2015 to nie jest stary model? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 169 cm to rzeczywiście S mogłaby być lepsza, ale też warto przymierzyć jeśli jest taka możliwość.

Co do ramy Anyroad to sam jestem ciekaw czy znajdzie się jakaś wygodniejsza w gravelach. Z tego co widziałem to większość innych ram jest o bardziej sportowej geometrii.

Moim zdaniem cena tego roweru nie jest przesadzona. Przesadzona jest w Anyroad 1 z 2018 - katalogowo 6000 bez złotówki. 

Anyroad 1 to model wyższy od 2. 

Tak, to jest stary model, właśnie z roku 2015 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna propozycja, przyglądałem się temu rowerów, oglądałem jakieś recenzje i wszystko na +, ale pozycja jest za bardzo sportowa chyba.. 

Raczej tak, po prostu mówiąc w skrócie ręką jest nieco krótsza, co za tym idzie będę musiał nieco bardziej się pochylić, żeby sięgnąć.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga a propos Sirrus'a - kilkanaście razy już widziałem ten rower na mieście w akcji i moim zdaniem ma on bardzo rekreacyjną geometrię, wręcz crossową, ludzie siedzą na nim bardzo wyprostowani, jak nie na rowerze fitnessowym (nie wiem co tam wynika z cyferek).

Właśnie przymierzam się do polecenia roweru kumplowi i jest to jedna z opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...