Skocz do zawartości

[Łańcuch] Basic Kit Merida Reacto 300 - smarowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

Jestem niedoświadczonym użytkownikiem nowej szosy Merida Reacto 300. Na obecną chwilę przejechałem ok. 150 km (w tym około 10 km w dość mocnym deszczu). Wcześniej walczyłem na veturilo :)

Rower po nabyciu został złożony, wyregulowany oraz nasmarowany w autoryzowanym serwisie Meridy. W trakcie odbioru zauważyłem, że łańcuch niemal "ocieka od smaru" - precyzyjnie - lepi się do niego po prostu wszystko. Po dotknięciu jego zewnętrznej strony została mi czarna plama na palcach. Zwróciłem na to uwagę mechanikowi, ale bez efektu - krótka piłka - Panie jest idealnie, igła. Przed nabyciem starałem się wykopać podstawową wiedzę o szosach, sprzęcie, konserwacji. Rozumiem, że w celu uniknięcia zebrania wszystkich drobin na trasie, łańcuch powinien być nasmarowany wewnątrz, a nie z każdej możliwej strony. 

Problem polega na tym, że w trakcie czyszczenia roweru po tych 10 km w deszczu usłyszałem niepokojący dźwięk z napędu. Trzask piasku lub innych drobin przy ruchu korbą. Postanowiłem go przeczyścić na sucho. Wytarłem go bawełnianą szmatką z zewnątrz zbierając nadmiar smaru i zebranych drobin. Przeczyściłem korbę oraz kasetę. Czy powinienem się tym przejmować i zastosować inne, bardziej inwazyjne metody? 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...