Skocz do zawartości

[oś piasty] wersja druciarska - pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Pękła mi była oś tylnej piasty. Jest to aluminiowa rurka długości 161mm, średnica zewnętrzna 15mm, wewnętrzna 12mm. Żadnych przetoczeń, wypustek, gwintów ani nic tego typu. 

Potrzebna pomoc gdzie szukać zamennika, tj. rurki o podanych wymiarach (średnica wewn, może być mniejsza bo musi zmieścić tylko szpilkę z szybkozamykacza) ale z bardziej pancernego materiału, np. stal hartowana. Albo najlepiej nierdzewka. Alu od biedy też może być, po prostu szukam gotowca bo rower potrzebny na długi weekend! Długość oczywiście może być większa, se dotne na wymiar. 

Jakieś sugestie? Znawcy od materiałów proszeni o wskazanie jakiego typu rurki szukać, a jakby jeszcze wskazali gdzie kupić to już w ogóle bajka :) 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kombinować i szukać ale jak potrzebujesz oś piasty to najłatwiej jest szukać innej osi piasty bo to właśnie one mogą mieć zbliżone wymiary.
No i czy ci się coś nie pomyliło ? Nie powinno to być tak czasem 116 mm ? :) 

Choć coś czuje ze najszybciej i najpewniej będzie dzisiaj zamówić identyczna piastę kurierem i podmienić oś na sprawną lub zwyczajnie przepleść koło na inną piastę.
W innym przypadku możesz zostać bez roweru na długi weekend. Czas cię limituję najbardziej 
 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rzezniol napisał:

Choć coś czuje ze najszybciej i najpewniej będzie dzisiaj zamówić identyczna piastę kurierem i podmienić oś na sprawną lub zwyczajnie przepleść koło na inną piastę.

Gdyby rozwiązanie było tak trywialne, nie zakładałbym tematu na forum! ;)

Piasta to wymiar fatbajkowy, 170mm, stąd długość osi 161mm. Produkt planetx-owy zwany El Guapo, chociaż ja wolę go mianować bardziej adekwatnie - El Guano

Również zamówienie takiej piasty na podmiankę nie wchodzi w grę z tego prostego powodu, że już jej nie sprzedają. Poza tym drugi raz bym się w to bagno nie wpakował. Kupno innej piasty i przeplot koło to koszt ~900PLN i poza tym nie ma szans żebym się wyrobił do czwartku z takim zabiegiem.

Także ponawiam pytanie - ktoś ma pomysł skąd wytrzasnąć druciarski zamiennik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do activii w niedzielę, ale nie odpowiedział dlatego musiałem posiłkować się firmą toczącą co by było na już. 

Oto ona, wytoczona z mocnej stali (zapomniałem oznaczenia) i ścianka 2,5mm, więc prędzej pęknie rama niż ośka w piaście. Waga straszliwa, ale jak to mówią u nas na Śląsku "sicher je sicher" i w sumie to waga mnie mało obchodzi :)

0DBB3939-0D3A-4648-8A11-3B47B7F85984.jpeg

B0391F9B-1998-4352-A36A-A6BF5250012C.jpeg

 

P.S. Temat do zamknięcia

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...