Skocz do zawartości

[Rower] Trek rescoe 8, rower do 5 tyś zł dobry wybór?


bartek_86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,  jeżeli można to mam pytanie jaki rowerek się poleca dziś do max 5 tyś zł?
Jak w tytule podoba mi się bardzo ten Trek, potrzebuje roweru do śmigania po asfalcie jak i bocznych drogach, na chwilę obecną robię do 30km dziennie więc żaden szał ale lubię szybko pośmigać po nierównym terenie, rzadko podjazdy, czasem jakieś zeskoki z krawężników ip. bardziej do szybkiego przemieszczania się, ale tak żeby koła były całe a nyple w szprychach mi sie nie odkręcały :) chciałbym tez aby był napęd z przodu jednorzędowy.
179 cm wzrostu, waga 95kg, 
W obecnym sprzęcie wciąż coś muszę grzebać, jak nie dokręcanie nypli choćby samą ręką, to coś podchodzi pod klocki i trzeczy (V-brake) co około 100km muszę dokręcać plastikową nakrętkę korby (która jest już obrobiona więc w między czasie trzeba będzie kupić nowy suport zapewne) ostatnio zakleiłem klejem do gwintów może pomorze, choć to plastik :)
Na chwilę obecną jeżdżę na romecie ramblerze 3, ot tak rowerek za troszkę ponad 1 tyś zł
Chciałbym w końcu jeździć nie myśląc o tym że jak wrócę to będe musiał coś dokręcać, poprawiać itp..
Czy taki Trek rescoe 8 byłby dobrym wyborem, martwią mnie trochę szerokie koła czy to aby znacznie wpływa na opory toczenia podczas jazdy?
Jak juz pisałem, chciałbym coś z napędem jednoblatowym i coś co nie wygląda jak choinka i coś co będzie wytrzymałe :)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinie Roscoe 8 nie jest warte 5 tyś. Poza tym plusowe koła na asfalcie czy równym terenie, mają większe opory toczenie niż typowe w MTB 2.1 czy 2.2. Jeździ się tam na ciśnieniu do 2 bar. Roscoe  to rower do zabawy w lesie czy górach albo bikepackingu. Dla Ciebie lepsza opcja to chyba standardowy 29er.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega, Roscoe chyba średnio nada się na asfalty. Marin Nail Trail chyba dobrze wpisuje się w to, co napisałeś:

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/nail-trail-6

Z Treka ewentualnie możesz pomyśleć o X-Caliber - ta sama rama co w Roscoe, tylko "normalne" koła 29" i mniejszy skok widelca:

https://www.dobrerowery.pl/trek-x-caliber-9-2018?from=listing

2 blaty z przodu w korbie XT możesz bez problemu zamienić na 1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2018 o 00:03, bartek_86 napisał:

Czy taki Trek rescoe 8 byłby dobrym wyborem

Zdecydowanie. Mega wygodny i zwinny rower. Opory na asfalcie oczywiście będą większe ale jeśli ciśnienie nie jest zbyt niskie to można śmiało śmigać. Dotyczy to wszystkich plusów na jakich jeździłem.

W dniu 28.05.2018 o 17:26, Rafu napisał:

Z Treka ewentualnie możesz pomyśleć o X-Caliber - ta sama rama co w Roscoe

To nie jest to samo. W Calibrze w raz z rozmiarem zmienia się kształt ramy. Roscoe niezależnie od rozmiaru pozostaje nisko zawieszoną trailówką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateusz_zwolinski

Tak się składa że mam 23" kozę i generalnie zawsze sprawdzam w necie jak wyglądają interesujące mnie modele w mniej "zgrabnych" rozmiarach ;)

X-Caliber 21.5:

https://www.gumtree.com.au/s-ad/cannington/men-s-bicycles/trek-x-caliber-8-mountain-bike-21-5-x-l-size-in-store-new-/1180814789

Roscoe 21.5:

https://www.evanscycles.com/en-au/trek-roscoe-8-2018-mountain-bike-21-5-inch-ex-demo-ex-display-EV343762

Poprzedni rocznik X-Calibera miał inną ramę i większy przekrok, podobnie jak mój Superfly albo Procaliber. Nowy ma taką samą ramę jak Roscoe, co zresztą jest całkiem sprytnym zagraniem Treka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, bardzo mi się podoba ten trek :)
a powiedzcie jaki rozmiar ramy powinienem mieć jeżeli chodzi o tego roscoe8? wzrost 178-179cm 19,5 -20,5?
Jeżeli chodzi o tego "marine" to mi się srednio podoba :)
X-CALIBER 9 znowu zdecydowanie droższy jest..
Zauważyłem że cena Roscoe 8 się zmieniła o stówkę na stronie Treka, powiedzcie z doświadczenia da się coś jeszcze z tego urwać? :)

Tak jak pisałem rowerek zapewne 70% czasu spędzi na asfalcie i bocznych drogach (ścieżkach rowerowych) gdzie dziura na dziurze, a obok kolejna :D Po za tym lubię szybko przyspieszyć, zeskoczyć z wysokiego krawężnika, gdzieś dalej wskoczyć na następny, podnieść koło itp :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...