Skocz do zawartości

[licznik rowerowy] sztywno trzymający się kierownicy


Rudder

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam godnego polecenia licznika rowerowego, który będzię sztywno trzymał się kierownicy. Ostatni licznik, który miałem odczepił się  przy jeździe po lasach i juz go nie znalazłem więc doświadczenie podpowiada mi żebym kupił z mocnym uchwytem.

Czy na przykład taki będzie sie mocno trzymał, jeśli tak to jaki to model:

 

licznik.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SoloTM napisał:

Każda sigma będzie ok od najtańszych ( i ich tańszych klonów Speedmaster ) po droższe modele

Mi takie liczniki już nie pasują bo jest bardzo słaby montaż do kierownicy. Kto rozsądny montuje podstawke licznika za pomocą gumek a sam licznik na wcisk ?

Przecież wiadomo że to wypadnie przy szybkiej jeżdzie i wybojach drogi w lesie. 

Montaż licznika na kierownicy ma być sztywny  najlepiej za pomocą śrub o czym pisałem w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież większość tańszych liczników Sigma wkładasz i przekręcasz o 45 stopni ( około ) więc niejako jest przykręcony. Dużo starsze były wsuwane i z czasem po wyrobieniu się ząbków/prowadnic licznik łatwiej się zsuwał, przy nowszych niż te bardzo stare ten efekt nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SoloTM napisał:

Przecież większość tańszych liczników Sigma wkładasz i przekręcasz o 45 stopni ( około ) więc niejako jest przykręcony

Tak było że się przekręcało w moim starym liczniku, który się odkręcił samodzielnie jeżdżąc po lasach. Gdyby działało to przekręcenia to bym nie pisał tego tematu na forum. Jednak ono nie działa dlatego potrzebuje licznik który przykręca się na śruby.

DODATKOWO POTRZEBUJE LICZNIK DZIAŁAJĄCY W NOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nikt takich liczników nie produkuje z tego co mi wiadomo, więc musiałbyś go chyba przykleić, ale nie na stałe, bo jak będziesz zmieniał baterię ? :icon_wink:
Niektóre liczniki mają podświetlenie.
Ja przez co najmniej kilka lat nie miałem problemów z trzymaniem się licznika, więc albo miałeś jakieś g..., albo uszkodzone mocowanie, albo jedno i drugie ;)
Licznik jest na tyle lekki, że przy odpowiednim patencie mocowania nie ma prawa mu się nic stać, nawet na dużych wertepach, no chyba że zalicza się gleby przy których licznik i podstawka mogą ucierpieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak to jest, że miliony użytkowników Sigmy nie mają takich problemów i ich gniazdo obrotowe praktycznie wyparło wszystkie inne rozwiązania z rynku, a tutaj tonie trzyma? Przecież licznik waży parę gram to jak już ktoś wspomniał - nie jest możliwe, żeby przy tak małej bezwładności wyskoczył z zatrzasków. Podobnie gumki, które trzymają gniazdo są tak dobrej jakości, że u mnie jedne mają już 10 lat i cały czas jak nowe.

Albo miałeś coś nie tak z gniazdem, albo jakieś chińskie padło, albo licznik urwałeś czymś. No cudów nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam Sigmę już 8 lat. W porównaniu z nowymi Sigmami moich dzieci to już ma tak wytarte mocowanie, że chodzi bardzo leciutko ale mimo to nigdy mi nie wypadła, a często jeżdżę po naprawdę niezłych wertepach, skoki mniejsze i większe, szybkie zjazdy z podbicia mi i się trzyma. Moja Sigma 800 i już nie ma w niej przy przekręcaniu podczas mocowania takiego kliknięcia jak w Sigmach 1200 moich dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że moje mocowanie na gumki w Simgmie wytrzymuje już 8 lat, zaróno upalnych słonecznych lat jak i mroznych zim. Max 40 C i min -23 C odnotowałem i bez zarzutów.. daje radę. Własnie wróciłem z mocno wstrząsowej małej porannej przejażdzki z chłopakami. nawet mi po jednej hopie przedni błotnik odpadł, ale licznik się trzyma ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rudder napisał:

Ja niestety miałem wielkiego pecha i zgubiłem licznik. Mam jeszcze pytanie czy 16.16 STS działa również w nocy ? tzn. czy liczy prędkość w nocy ?

Mógłbyś rozszerzyć swoją myśl ? .Dlaczego miałby nie działać w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj Cię zaskoczę, twój stary licznik działał w nocy, tylko nie miał podświetlenia - nie widziałeś co pokazuje.

Jeżeli chcesz coś przymocowane na beton, to kup licznik z przyciskami tylko na górze i na dole. Zamocuj na mostek, owiń go przezroczystą taśma kilka razy i nie ucieknie.

Jak czytam opinie o ludziach, którym giną liczniki, to się zastanawiam. JAK? Moja Sigma ma 6 lat i wypięła się tylko raz jak uderzyłem sarnę. Garmin Edge 800 ani Mio Cyclo 100 nigdy się nie wypięły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MokryxD napisał:

Tutaj Cię zaskoczę, twój stary licznik działał w nocy, tylko nie miał podświetlenia - nie widziałeś co pokazuje.

Nie działał. Nie działał dlatego, że sprawdzałem go niemalże codziennie lampką przednią i to wiem(moja obecna lampka przednia świeciła również na boki i oświetlała mi kierownicę tzn podświetlała ją, tak jak to powinno być przy lampkach przednich - lampki świecące tylko do przodu to śmieci z wyjątkiem oświetlenie z prądnicy lub dynama bo tam możliwości takiej nie ma). 

13 minut temu, MokryxD napisał:

 kup licznik z przyciskami tylko na górze i na dole

Ciekawą rzecz mi podpowiedziałeś dlatego, że takie przyciski zapewniaja lepszą koncentrację w czasie jazdy.

17 minut temu, MokryxD napisał:

Jak czytam opinie o ludziach, którym giną liczniki, to się zastanawiam. JAK?

JAK? Jak będziesz patrzył czy Tobie licznik nie ucieknie w czasie jazdy po mieście to masz 100% pewności, że samochód Ciebie rąbnie.

19 minut temu, MokryxD napisał:

Moja Sigma ma 6 lat i wypięła się tylko raz jak uderzyłem sarnę

Zapewne najpierw Sigma się wypieła i na to patrzyłeś a dopiero później uderzyłeś sarne. Bo przecież jak byś ją widział to byś w nią nie wjechał.

Proszę Państwa kwiestia bezpieczeństwa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

MokryxD
Bijesz sarny ?  Nieładnie, bardzo nieładnie... :down:  :no:

Pisząc o przyklejeniu nie na stałe, to właśnie taśmę miałem na myśli - to oczywiste, choć może nie dla wszystkich...
Może ta bezprzewodówka traciła zasięg lub właśnie przez lampkę nie działała - niektóre liczniki się gryzą z lampkami ;)

Ja tam na razie olewam liczniki, a ten który mam na kierownicy robi wyłącznie za zegarek, a wystarcza mi Strava na smartfonie i w dodatku nie widzę nic podczas jazdy, więc nie mam problemu ( polecam wszystkim - lepiej patrzeć przed siebie lub od czasu do czasu się porozglądać i podziwiać przyrodę, a nie cyferki :icon_wink: ).
PS
Uchyl rąbka tajemnicy i zdradź co takiego kasujesz podczas jazdy i dlaczego ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2018 o 21:16, MokryxD napisał:

(...)Moja Sigma ma 6 lat i wypięła się tylko raz jak uderzyłem sarnę. (...)

JAK!? :)

Jak mozna rowerem potracic sarne?

Ja kupilem niedawno Sigme 9.16 i jestem totalnie niezadowolony. Nalicza dystans (czasem) i w zamian zawsze oblicza predkosci. Tania podroba, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zupełnie tak sam jak można się z nią na piechotę zderzyć, bo mi się kiedyś zdarzyło iść leśną polaną (trawa po pas) i sarna zerwała się dosłownie 2 metry ode mnie z legowiska. Można sobie wyobrazić sytuacje, że lecimy sobie leśnym zjazdem i płoszymy sarnę, która wskakuje w panice nam prosto pod koła...

Zupełnie tak samo można przejechać psa przecież, albo potrącić człowieka - to jest dopiero nieprzewidywalne zwierzę:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze, aby nic sie nie stalo. Tak sarnie, jak i nam. Choc przyznam, ze sarnina jest pyszna.

A wracajac do tematu licznikow, to aby nie zakladac nowego tematu zapytam tutaj - Czy bezprzewodowa Sigma moze miec zaklocenia od myszki (logitech), albo WiFi, komputerow, telefonow itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...