Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] mało miejsca i obciera


musta

Rekomendowane odpowiedzi

Opis problemu

Szukam przedniej przerzutki do roweru gdzie jest bardzo mało miejsca między oponą a rurą podsiodłową. 

Kontekst

Kupiłem ramę roweru typu fitness (hybryda) czyli ala szosa ale z prostą kierownicą. Chce do niej przełożyć osprzęt ze swojego starego roweru typu cross (treking) na osprzęcie MTB. Już zmusiłem koła, hamulce hydrauliczne i suport żeby współpracowały. Buduje napęd 3x9 na korbie Sontur z blatem 48. Rura 34.9mm. Problemem jest teraz przednia przerzutka. Obecna Acera  fd-m390 nie wchodzi bo cięgło linki wystaje za daleko i blokuję oponę. Tj nie wchodzi całe pomiędzy rurą podsiodłową a oponą (foto z i bez). Jak widać nie da się nawet wcisnąć tego w tę szczelinę.

Opcja 1

Czy zna ktoś osprzęt MTB który ma dolny ciąg ale cięgło wystaje z boku a nie idzie dokładnie za rurą podsiodłową? Jak najwięcej miejsca jest mi potrzebne za rurą, odstęp jest tak z 2-3 cm max. (Foto)

Opcja 2

Mogę kupić przerzutkę przednią szosową Sora do 3x9 na obejmę 34.9. Ale czy to bedzie współpracować z manetkami MTB i korbą 48 MTB?

Pytanie dodatkowe:

Po co tam jest to płaskie przetłoczenie na boku rury pod siodłowej nad blatem (foto)?

 

Nie za bardzo chcę kupować zarówno przerzutkę jak i korbę szosową bo projekt idzie w cenę a nie to było moim zamiarem :-)

Co z tym zrobić?

 

Musta

 

 

 

mie.JPG

obciera.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc ze zdjęć to prawie każda przerzutka down swing i bottom/universal pull będzie dobra. Ty masz top swing, tak?  Bo nie widać przerzutki.

Np http://allegro.pl/przerzutka-przod-shimano-deore-lx-fd-m571-31-8mm-i7340476173.html#thumb/3

tylko trzeba wybrać do 3x9. http://allegro.pl/przerzutka-przednia-fd-t4000-ds-3x9rz-obejma-i7161209890.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Moja obecna ma ten dynks za który przymocowana jest linka dokładnie za rura podsiodlowa. Wystarczyłoby żeby to było od strony korby (zębatek) i opona by weszła.

Tak żeby za rura była tylko obejma bo tam jest efektywnie 1cm miejsca.

Zdjęcie przerzutki z góry (poniżej). Widac jak duzo jest za obejmą - (paptrzcie między 9cm a 7cm na miarce).

 

 

przerzutka_z_gory.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wyzwanie miało polegać na tym że zamontuję to wszystko w tym rowerze sam :-)

Najważniejsze info jest takie ze nie tylko przerzutki szosowe mają linkę i mechanizm z boku rury podsiodłowej a nie dokładnie za nią.

Downswing słowo klucz.

Dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ciekawy pomysł. Myślałem że rama ma zawsze gotowe gwinty pod ten hak ale może to się przynitowuje po dobraniu typu przerzutki? Cholera wie.

Niemniej normalna obejma 34.9mm też tam pięknie działa i to przetłoczenie nic w tym nie przeszkadza.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...