Skocz do zawartości

[mostek] opi - większy wznios


Rekomendowane odpowiedzi

hej,

mam sobie maszynkę wyścigową czyli cannondale fsi (https://www.cannondalebikes.pl/rowery/2015-mountain-bikes/xc/f_si/f_si-carbon-1) ale jak dla mnie zdecydowanie mam za nisko kierownicę - sylwetka jak najbardziej pod zawody xc jednak wolę bardziej odciążać ręce i chciałbym jeździć bardziej wyprostowany. Z tego co ogarnąłem to rozwiązania są 2:

1. podkładeczki pod mostek dać (ile max pod opi można zmieścić)? czy to jest proste do wykonania samodzielnie? jakie toole ewentualnie?

2. zmiana mostka na taki z większym wzniosem (który ewentualnie)? czy to jest do ogarnięcia samodzielnie?

Pewnie jest jeszcze opcje mixu jogurtowego czyli 1+2.

Jeżeli przerabialiście temat to dajcie znać w co można uderzyć najlepiej (którą drogą) tak żeby nie wylać dziecka z kąpielą (nie poniszczyć karbominium) :)

Pozdro,

M

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz miejsce na podkładki pod mostkiem? Mostek z większym wzniosem przy tej samej długości przybliży Ci nieco kierownicę. Jest jeszcze opcja na wymianę kierownicy na taką ze wzniosem.

Wymiana to jest bardzo prosta operacja, bo potrzebujesz jedynie imbusów. Po zdjęciu mostka trzeba wyregulować stery, ale to jest całkiem łatwe i poradnik bez problemu znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seraph napisał:

A masz miejsce na podkładki pod mostkiem?

nie mam żadnej podkładki pod mostkiem a z rowerem dostałem ze 3 podkładki więc wydaje się że jest zapas.

 

2 godziny temu, seraph napisał:

Mostek z większym wzniosem przy tej samej długości przybliży Ci nieco kierownicę. Jest jeszcze opcja na wymianę kierownicy na taką ze wzniosem.

przybliżenie kierownicy na pewno wyprostuje sylwetkę.

No właśnie co jest lepsze, tańsze? Kiera jest z karbominium ale nie jestem do karbonu przekonany jeśli chodzi o kierownice.

2 godziny temu, seraph napisał:

Wymiana to jest bardzo prosta operacja, bo potrzebujesz jedynie imbusów. Po zdjęciu mostka trzeba wyregulować stery, ale to jest całkiem łatwe i poradnik bez problemu znajdziesz

widziałem na forum angielskim że nie jest to takie hop siup :(

masz jakiś film z yt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś podkładki luzem? Żeby się dało podnieść kierownicę z mostkiem to nad mostkiem musi wystawać komin z podkładkami, bo inaczej to do czego ją przykręcisz jak podniesiesz?

Anglicy z kapciem lecą do serwisu, więc dla nich to nic nie jest hop-siup. Na poluzowanym mostku śrubę od góry dokręcasz aż luz na łożyskach zniknie, a kierownica nadal obraca się lekko. Zaciskasz mostek na rurze widelca i już - śrubę górną możesz wtedy nawet wykręcić.

Poszukaj na YT kasowanie luzów na sterach A-head lub regulacja sterów. Ja nie mam jak, bo nam strony w pracy poblokowali:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seraph napisał:

Dostałeś podkładki luzem? Żeby się dało podnieść kierownicę z mostkiem to nad mostkiem musi wystawać komin z podkładkami, bo inaczej to do czego ją przykręcisz jak podniesiesz?

może po prostu wrzucę fotę jak to teraz wygląda.

Podkładki luzem.

3 minuty temu, seraph napisał:

Anglicy z kapciem lecą do serwisu, więc dla nich to nic nie jest hop-siup. Na poluzowanym mostku śrubę od góry dokręcasz aż luz na łożyskach zniknie, a kierownica nadal obraca się lekko. Zaciskasz mostek na rurze widelca i już - śrubę górną możesz wtedy nawet wykręcić.

Wolę DYI zrobić no chyba że jest jakieś mega ryzyko popsucia czegoś np karbominium :)

imbusy same wystarczą?

4 minuty temu, seraph napisał:

Poszukaj na YT kasowanie luzów na sterach A-head lub regulacja sterów. Ja nie mam jak, bo nam strony w pracy poblokowali:D

spox, kuknę w temat po pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, seraph napisał:

O matko muszę Cię przeprosić, bo Twój link z pierwszego posta nie działa i założyłem, że masz standardowy widelec, a nie Lefty'ego. Tylko wymiana mostka i to na dedykowany lub kierownicy.

https://www.cannondalebikes.pl/rowery/2015-mountain-bikes/xc/f_si/f_si-carbon-1

Jakbym miał standardowy wideł to by nie było pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...