Skocz do zawartości

[rower niemożliwy] buduję dla dziewczyny, szukam inspiracji


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Różne szalone projekty tu widziałem, to może coś razem wykminimy. :)

Chodzi mi po glowie projekt roweru dla mojej dziewczyny. 

Znam jej potrzeby: ladna klasyczna rama z niskim przekrokiem (wzorce: mixte, rowery holenderskie). Kosz z przodu, być może siedzonko dla malucha na kierownicy. 

 

Znam swoje skrzywienia: dobry napęd (np. Altus albo X5), w miarę nowoczesne hamulce, lekki rower. Opona 1.6-2.0. 

 

Jej zalezy na mieszczuchu ale trochę liczę że z nowym rowerem częściej wyciągnę ją do lasu. 

 

Pytanie do Was czy macie jakieś pomysły wokół jakiej ramy można by takiego ulepa złożyć? Szukam inspiracji. Być może powinna być to jakaś rama trekkingowa o fajnym wyglądzie? Mysle ze nawet jesli rower bedzie malo „holenderski” z ramy to mogę to poprawić detalami. 

 

Chciałbym żeby miała coś sensownego na parę lata ale też w miarę wszechstronnego na miasto z dzieckiem (ok 12 miesiecy) i ubite sciezki lesne.

Pytanie czy nie za duzo na raz bym chcial :) buduje bo lubie ale nie chce przekombinowac. 

 

Chetnie zmienie zalozenia jesli zasugerujecie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad nexusem albo alfine.

Prostsza obsługa, kobiety je lubią (żonie wsadziłem nexusa i jest zachwycona).

A rama? mi się podobają dwururki  ja np (mixte rometa). Ale są cięższe od trekingów ( zobacz sobie np kogi).

Ale kobieta przeważnie jeździ na kolorze, więc też ustalcie na jaki  pomalować ramę.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu zmodyfikowałem dla mojej frau Kettlera, napęd Sram 1x7, piasta planetarna, opony 1.9, żeby mogła jeździć po plugawych drogach. Pierwotnie był z przodu koszyk. Hamulce z przodu to jakieś tekrowe parszywce. Da się na tym całkiem wygodnie i rączo jeździć. https://www.flickr.com/photos/78633376@N06/albums/72157633269837333/with/8659242933/

41596464414_0d0c3128f6_b.jpg

Edytowane przez artoor
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

hpLzrXN.jpg

Temat wraca jak bumerang. Zaskakuje mnie jak trudno dorwać ładną lekką ramę trekking/urban na SZTYWNY widelec :( wszędzie pchają te badziewne zoomy i inne kowadła.

A udało mi się na czymś takim w międzyczasie zmontować rower dla rodzicielki. 

Wyszło zacnie, nawet z widelcem accenta. 

 Zdjecie dodalo sie poczatku z hakiegos powodu :D

Edytowane przez gyrill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orajt. Chciałbym zbudować rower o zbliżonej specyfikacji / geometrii: 

  1. Dla osoby 158 (reach w okolicach 39-40 cm, tak myślę)
  2. Z miejscem na oponę do 2.0 cali + błotnik
  3. Geometria crossowa/trekkingowa z obniżonym przekrokiem, w stylu rowerów jak na obrazku powyżej, ale jednak z podwójnymi rurami giętymi nie prostymi. Projekt mogę dostarczyć nawet w jakimś 3D ale jeszcze nie mam wyrysowanego tego. 
  4. Waga samej ramy nie powinna przekraczać 2 - 2.5 kg.
  5. Główka pod najprostrzy ahead na 1 1/8 cala. 
  6. Pod widelec sztywny, na kołach 28 cali, maks 27.5 cala.
  7. Mocowanie pod tarcze
  8. Hak przerzutki wymienny
  9. Linki na zewnątrz

Na razie badam temat. Takie samy wprawdzie są ale 1) ciężkie i brzydkie 2) niedostępne w rozmiarze 3) nie ze sztywnym widłem 4) z masą osprzętu który najchętniej bym wymienił :)

Zasadniczo coś w ten deseń: 

https://www.evanscycles.com/pinnacle-chromium-2-womens-2017-hybrid-frameset-EV294330

Ale tam jest prosty wideł :) 

Edytowane przez gyrill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...