Skocz do zawartości

[oświetlenie] Latarka na rower Convoy S2+ czy warto?


indus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam latarki na rower, zdecydowałem się na Convoya który jest szeroko chwalony w sieci, mam pytanie jakie jest wasze doświadczenie z tą latarką?

myślałem o zakupie u chińczyka ale szybciej by było z Polski, jak myślicie będę zadowolony z tego modelu?

Zastanawiałem się nad tym czy nie połączyć oświetlenia convoya S2+ i np convoya S8, jeżdzę sporo po lesie i po parkach i długie światło by się przydało.

 

Jeżeli ktoś posiada to gdzie kupowaliście swoje egzemplarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Zdecydowanie warto brać z PL, np. z forum swiatelka.pl. Jest tam kilku sprawdzonych (np. Dariusz) sprzedawców (razem z akumulatorami, ładowarką, uchwytami, etc.). Poza tym latarki ze światełek są tzw. modowane, czyli poprawione w stosunku do gołych chińczyków. EDIT. Można wybrać rodzaj optyki, sterownika, kolor diody, etc. Oczywiście jest zdecydowanie drożej, ale warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u Dariusza kupowałem. I też lubię lasy nocą. Dwa S2 to moim zdaniem lepszy pomysł, C8 świeci w punkt a rzadko się zdarza, żebyś jechał po idealnie prostej drodze, dlatego mądrym jest zamiast bardzo jasnego spota - dobrać taki zestaw aby spot był łagodny i nie było wyraźnej granicy przejścia w spilla (spot to ta jasna plama strumienia bezpośredniego, spill to promień odbity czyli ten okrąg dookoła spota).

Ja kierując się właśnie w ten sposób postawiłem na dwa S2, jeden to ref a drugi to kolimator 15x90*. Oba na sterownikach z bajerami i wszystkimi modami, rezultat taki:

75801881782315399071.jpg

 

79094955185431369566.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię modyfikowane w sygnaturce link do galerii  lub ogloszenie w dziale sprzedam, czy grupa na fb "latarki convoy modyfikowane"   robię teraz też 3diodowe, mam fajny sterownik mojego pomysłu program, fajne tryby i stroboskopy rowerowe dorobione zabezpieczenie termiczne. 

Fabryczne latarki często pod diodą prawie pasty nie mają, zdarza się że piszczy sterownik bez modyfikacji, brak zabezpieczenia termicznego w fabrycznym, nie ma dobrego stroboskopu na rower, od czasu do czasu przychodzi coś z niesprawnym włącznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, znalazłem dostawcę z PL, nie chce mi się czekać na chinczyka.

 

dymcio111 fajne te latarki ale zależało mi na fakturze a tą co kupiłem mam w tej samej cenie co u Ciebie ale mam do tego jeszcze ogniwo

samsunga 2600 mAh, ładowarkę i uchwyt na rower, ten uchwyt to chyba jakaś lipa ale zobaczymy

 

Zamówiłem tą S2+ i S8 tak na zaś ;) obydwie z diodami t6 4c to chyba najlepsze diody?

nie lubię białego światła, miałem takiego zooma z aledrogo i wkurzało mnie białe światło.

Wasze fotki dają radę i przekonały mnie do Convoya. Jakie diody macie w swoich latarkach? Jutro przyjdzie przesyłka zrobię fotki i wrzucę na forum.

o Darku czytałem ale się nie zdecydowałem bo drogo to wychodzi. Taki zestaw jak u Darka mam co najmniej kilkadziesiąt PLN tańszy w polskim sklepie

wziąłem sobie na fakturę i na gotowo wyjdzie jeszcze taniej :)

 https://bestbuy24h.pl/pl/p/Convoy-S2-%2C-Ogniwo%2C-Uchwyt%2C-Kolimator%2C-Ladowarka/52

wziąłem zestaw z ogniwem i kolimatorem bo sprzedawca mnie zachęcił do takiego zestawu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa Dymcio teraz ogarnąłem, ten sklep to konkurencja .... ???

no i przyszły moje dzieci :) jak znajdę chwilę to ogarnę jakieś fotki z lasu :) dzięki Waszej pomocy wiewiórki będą w szoku,

utrwaliliście mnie w decyzji co do convoya zamówione na spontanie wczoraj dotarło dzisiaj oto mój zestawik S8 i S2+ sklep się spisał

 

IMG_20180525_164549_HHT.jpg

IMG_20180525_164646_HHT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow convoy jednak to jest to, na fotkach S2+ z kolimatorem, S8 oraz obie na raz to był dobry wybór :)

wiewiórek nie było ale sarnę pogoniłem z pola :D

Dzisiaj niestety nie rowerowo :(  tylko walnięte na polu u sąsiada, jeżeli ktoś ma wątpliwości czy wybrać taki zestaw do jazdy nocą :)

S2+

s2.thumb.jpg.347041c66e1661c5fd5bf8af6a7b5d8c.jpg

S8

 

s8.thumb.jpg.87bc4877b4e4384c36c8d8d875f05f0c.jpg

S2+ i S8

 

5b088065e4879_s2s8.thumb.jpg.b266372f345bc65023157fd7acde5da6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko latarki chyba bez modyfikacji kupiłeś to nie ma się co dziwić na cenę i na taką ładowarkę, czasem ktoś do mnie pisze czy nie naprawie bo padła po 2-3 miesiącach od przegrzania . Ja tam wolę mieć trochę lepsze rzeczy i sprawdzone przeze mnie pierw. Uchwyty jakoś te nie budzą mojego zaufania z gumkami.  Ja w moim modyfikowanym zrobiłem lepsze tryby niż fabryczne i stroboskopy przydatne na rower a w fabrycznym żaden się nie nadaje.  Ja teraz zrobiłem sobie S2+ na 3 diody  i mi starczy na kierownicę ~1600-1800lm. A na kask mam czołówkę Armytek Wizard na XHP50 ~1900lm. Czy jeszcze na pakiecie Magicshine MJ872 

IMG_20180515_170916_HHT.jpg

IMG_20180515_171109.jpg

IMG_20180515_170929.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...