Skocz do zawartości

[szosa kupno] Trudny wybór


prosiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem roweru szosowego.

Zastanawiam się nad 3 modelami:

Canyon Endurace al 8.0 - 5899

Canyon Endurace cf 7.0 - 6399

Giant TCR Advanced 2 - 6350

Jak sądzicie w który warto byłoby zainwestować?

Ostatni mogę kopić w Polsce. Co sądzicie o tych rowerach ?

Lepiej byłoby zainwestować w karbon czy aluminium w tym przedziale cenowym?

Czy może wybrać jakiś inny rower?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Osobiście zastanawiałbym się nad tymi dwoma Canyonami. Nie wiem jaką masz ofertę na Gianta, ale w cenie którą ja widzę - dla mnie zupełnie odpada.

Moim zdaniem lepiej zainwestować w karbonowego Canyona. Nie sądzę by różnica w działaniu pomiędzy 105 a Ultegrą była tak znacząca żeby dla niej rezygnować z karbonowej ramy (która będzie fajną bazą do upgrade'u) i 300 gram wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wg mnie przemawia za Canyonem to waga (nadal 200 gram względem Gianta), full karbon widelec, oraz koła Mavic. Natomiast za Giantem - to że możesz go przymierzyć. Canyon oferuje 30dni na zwrot - jednak nie znam szczegółów. Różnią się również kasetą - Canyon 11-32, Giant 11-28. Jeżeli nie jesteś prosem, a zdarza Ci się podjeżdżać pod strome hopki, pewnie docenisz te 4 ząbki więcej. Jeśli raczej po płaskim - lepiej zestopniowana będzie kaseta w Giantcie.

Co do geometrii - nie wypowiem się, nie znam się na tym.

Osobiście wybrałbym Canyona - zawsze mi się bardzo podobały a i na papierze wygląda delikatnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te Canyon-y Endurace nie mają geometrii bardziej endurance i tym samym nie powinny być raczej porównane do Giant Defy albo Contend SL?

Jeśli chodzi o karbon to często pojawia się opinia, że warto w to inwestować jeśli się ścigasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznice pomiedzy tymi rozmiarami nie sa jakies wielkie.

15mm na dlugosci i 20mm na wysokosci (reach i stack).

Ciezko cos doradzic, nie majac odniesienia do obecnego roweru, preferowanej pozycji, oczekiwan.

Ja np mam 188cm, w Endurance geometrie bym nie celowal ale gdybym musial, to XL ma najbardziej zblizona geometrie do jeden z moich ram Cervelo R5, roznice w zakresie 5-6mm.

U mnie glowka ramy jest 5mm krotszai mostek siedzi bez zadnych podkladek. Takze jakbys celowal w niska pozycje ale wtedy to raczej nie rozwazalbys tego typu ramy, mozna zejsc nisko.

W druga strone na mniejszej ramie, zeby miec taka sama pozycje jak na xl musisz na dzien dobry zalozyc 20mm podkladek.

Jak bedziesz potrzebowal miec wyzsza pozycje, to juz rosnie stos podkladek pod mostkiem.

15mm dlugosci mozna korygowac dlugoscia mostka. Znowu wszystko zalezy od pozycji jaka chcesz miec.

Osobiscie wole te wieksze niz mniejsze ramy. Co mnie denerwuje w tych mniejszych, to szansa na lapanie przedniego kola butami.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...