Skocz do zawartości

[Rower trekingowy] kross czy romet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję rady co do roweru trekingowego którym zamierzam jeździć po bułki, do pracy, dla relaksu w weekend. Myślę nad krossem trans 3-5, albo romet wagant 2-3. Znalazłem sklep z krossem trans 5 za 1700+, trans 4 za 1600+, a trans 3 za 1300+. Nie znam się kompletnie na ich specyfikacji. Poradzicie coś? A może kellys? Pomocy, bo chcę szybko kupić i korzystać z pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale do pracy i po bułki to treking właśnie się lepiej sprawdzi:

1. osłona łańcucha, więc odpada problem brudnych nogawek,

2. duże błotniki, w razie letniego deszczu znów wracamy w miarę czyści,

3. bagażnik w komplecie, więc po bułki można jechać i jest w co zapakować. Ja osobiście nie lubię jeździć do pracy z plecakiem, wole sakwę na rowerze, mam przynajmniej suche plecy.

4. Pozycja bardziej komfortowa, jak ja to nazywam "na dziadka".

Jak generalnie planujesz rower na ścieżki rowerowe i asfalt szukałbym w tej cenie czegoś ze sztywnym widelcem. Pseudoamortyzator  doda tylko wagi do roweru, a i tak nie będzie działał. Co do modelu to zerknij jeszcze sobie na przykład na Lazaro Senatore. Sam mam chyba ostatni model ze sztywnym widłem i sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś co znajdę w swoim mieście w sklepie, a wybór jest ograniczony. Tak, musi być to trekking bo za jakiś czas będzie fotelik dla dziecka :D ogólnie mi chodzi czy warto dopłacać do trans 4-5 czy lepiej wziąć trans 3 z krossa, czy może w ogóle wziąć wagant 2 z rometa? Wizualnie trans 4 i 5 mi się podobają i mają trochę więcej bajerów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross Trans 3,4 - ogólnie słaby osprzęt, wolnobieg zamiast kasety, IMHO bez różnicy - oba jednakowo słaby osprzet

Kross Trans 5 - Trochę lepiej, już jest kaseta, więc więcej możliwości zmiany napędu bez zmiany koła (wymiana piasty raczej odpada ze względu na koszty zaplatania etc...)

Romet Wagant 2 - to samo, na wolnobiegu, osprzet mieszanka Tourneya z Altusem.

Z drugiej strony bułkowoza sam mam na takiej mieszance (przód Tourney, tył Altus), czasem jak potrzebuje wygodniejszej pozycji, to biorę i robię nim swoje ulubione trasy (asfaltowo - szutrowe).  Ogólnie daje radę, napęd jest słaby, jak wiesz, że pod obciążeniem sprawuje się słabo, to zmienisz bieg odpowiednio wcześniej i jest gitara.

Z tych wszystkich ogólnie najlepiej prezentuje się Kross Trans 5 (lepszy amor, ale nadal uginacz, lepszy napęd).

Jesteś pewien, że nie zamówisz roweru z netu?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowglie, cena trans 5 w necie to 2k+, ja mam go w sklepie na miejscu za 1790chyba czy nawet ciut taniej, trans 4 za 1630 chyba, a trans 3 za 1380. Rama w 4 i 5 bardziej mi się podoba, ale też nie wiem czy płacić kasę za wygląd, a wymagający nie jetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...