Skocz do zawartości
Bobasof

[Przednie zawieszenie] kross level b4 2015r. - wybór lepszego amortyzatora

Rekomendowane odpowiedzi

Bobasof

Poszukuje powietrznego amortyzatora do krossa lvl b4 2015r. Mam pewne trudnosci w wyborze aira na 29" i prosta rurke wiec prosze o pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Marcin_321

Kolego wszystko zależy do czego będziesz rower używał - czy niedzielne przejażdżki po lesie, szutrach, polach, asfalcie ? czy może jakieś ambitne MTB lub XC ? Góry ? Jaka jest Twoja Waga ? Jakieś wstępne wybory ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bobasof

waga 70kg, rower używam pare razy w miesiacu do nieco ekstremalniejszej jazdy singletrackiem bez hopek, ale częściej robię sobie 80km wycieczki raczej lesno asfaltowe.

Dąże w sumie do tego by rower przystosowac do xc, wymienilem juz przerzutke z przodu bo byl altus oraz mechanizm korbowy na deore bo byl sup na kwadrat + lancuch od xtka i kasete tez na wymiane bo ma 3 tys agresywnej jazdy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Marcin_321

Jeżeli dopuszczasz używkę to kup Rebę wyślij do Serwisu - polecam Wichu Workshop Wrocław - i ciesz się jazdą, chyba że stać cię na nowy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dovectra

Ewentualnie, RS recona.

Można by też jakiegoś suntour-a spróbować od Raidona wzwyż.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
phoe

Zapytaj Activie o Epixon'a lub Axon'a, na starcie warto zrobić od razu serwis + wymienić sprężynę na miękką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• LexSzo
      Przez LexSzo
      Witam posiadam ramę dartmoor two6player 2019, pod stery is42/is52. Mam pytanie czy dany amortyzator z ogłoszenia (link podany niżej)  będzie możliwy do założenia lub jaki inny będzie pasował. Posiadam nie duży budżet. 
      LINK:
      https://www.olx.pl/oferta/rock-shox-xc30-amortyzator-przedni-100mm-26-tapered-nowe-CID767-IDn6zNk.html#70673c665c
    • paulsen
      Przez paulsen
      Thrill Hill to nasz karbonowy full XC, dostępny w trzech wersjach malowania i sześciu wersjach wyposażenia. Rama waży ok 1,8 kg, koła oczywiście 29", standard boost, kinematyka policzona na napędy 1x i 2x, wewnętrzne prowadzenie przewodów i możliwość zamówienia roweru w wersji o skoku 100 lub 120 mm. 
      Modele można zobaczyć tutaj: https://www.rosebikes.pl/rose-thrill-hill-6-2681124

• dzojo
      Przez dzojo
      Witam wszystkich.
      Jestem nowy na forum i totalnie zielony w kwestii serwisu.Mialem tez długą przerwę w zabawie z rowerami no ale wróciłem. Po lekturze wielu tekstów na forach itp. filmów na YouTube postanowiłem zrobić serwis amora RS Reba SL da. No i rozebrałem go, powymienialem uszczelki itp. ale przy składaniu tłumika pojawiło się pytanie...co to za element?...czy to redukcja skoku?...czy to tak ma być i nie ruszać.? Bo jak redukcja to bym zdjął...ale nie wiem... Amor był kupiony używany, więc coś mogło być dolozone, jeździł ktoś sporo lżejszy niż ja...
      Pomóżcie ludzie...mam to porozkladane po całym pokoju i nie wiem co robić...

• Kubeeq
      Przez Kubeeq
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem roweru używanego, od pierwszego właściciela, o nazwie Steppenwolf Tryton Comp Pro. Rower ma mi służyć na trasy typu enduro, downhill itp. Sprzęt jest używany, lecz posiada pełną gwarancję na ramę i nie tylko. Czy jest to dobry wybór jak na taką cenę? Poproszę o opinie o tym sprzęcie, ponieważ na internecie jest mało ocen o tym rowerze. 
      Specyfikacja roweru :
      Amortyzator przedni : Rockshox Lyrik 170mm
      Damper : Rockshox Monarch RT plus
      Hamulce : Avid elixir 9 trail
      Koła: Dt Swiss SPline
      Korba, suport, mostek, kierownica : Race Face
      Napęd: Sram x9
      Przerzutka tył przód : Deore XT
      Manetki przerzutki: SLX

• jacq88
      Przez jacq88
      Cześć Wszystkim,
      Szukam bagażnika pod sakwy do roweru jak w temacie "Unibike Flite 2015 29er z hamulcami tarczowymi" - ma otwory na ramie
      Myślałem i byłem bliski zakupu "Bontrager BackRack Deluxe L - bagażnik na tył" ale zdaje się, że Trek się z niego wycofał.. i wczoraj się sprzedał ostatni w Warszawie... - cenowo był ok bo za 199zł  i sprawdzał się wśród znajomych 

Myślę o sakwach Crosso Dry Big lub ORTLIEB BACK-ROLLER CITY - które warto?
      Macie pomysł na jakąś solidna alternatywę w podobnej cenie (Topeak z tego co się ludzie wypowiadają sprawdza się średnio) a Thubus to cena min 2x ten wyżej...
      Z góry dzięki!
      Jacq