Skocz do zawartości

[Koła] Mavic Crossride 29 Disc 2013, trzaski szprych/piasty


wojciechkrs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponownie naciąłem się na irytującą rzecz w kole Mavic Crossride 29 (wcześniejsza to luzy koła). Skrzypią mi szprychy na łączeniu z piastą lub sama piasta. Z tego co poczytałem w internecie to naprawa tego jest niemożliwa. Problem pokazany na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=2nVpusZitT0 . Na podjazdach w maratonach bierze mnie nerwica. Czuję się jakbym jechał na kompletnej marketówce, a i w takich pewnie nie ma tego dźwięku. Szprychy mam napięte, koło równe i wycentrowane. Nie wiem co jeszcze mogę innego zrobić. Proszę o porady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @rzezniol wspomina - crossride'y i crossone'y mają korpusy piast klejone z dwóch kawałków (nie jest w sumie nic w tym złego bo np. dt swiss 240 też tak ma) ale mavic w latach 2013-2015 użył jakiegoś trefnego kleju. Bardzo dużo wymienialiśmy tego na gwarancji - nie robili żadnych prob wysyłali nowe koła. W skrajnych przypadkach piasta potrafiła się wręcz rozdzielić na dwie części. Typowym objawej jest to co pokazałeś na YT - zauważ, że część korpusu do którego przykręcona jest tarcza hamulcowa porusza się delikatnie razem z szarpaniem za koło a ta część piasty w imadle początkowo stoi w miejscu. Towarzyszą temu właśnie odgłosy ze szprych bo te zmieniają niezo względem siebie położenie i występuje tarcie tam gdzie się ze sobą krzyżują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak tarcza hamuje to strona od napędu lekko się rusza, a jak podjeżdżam pod ostre górki to strona z tarczą pewnie lekko zostaje z tyłu. Napisałem do Mavic co z tym fantem zrobić. Ponoć, niektórym wymienili nawet po gwarancji, choć nie nastawiam się na to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...