Skocz do zawartości

[spd] Cannon- wymiana koła


ewulka89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Syn dostał rower na komunie rozmiar kola to 26", niestety ma kłopoty bo jets troszke za duzy, siedzenia nie da sie juz obnizyc wiec sie tak zastanawiam czy jest mozliwosc zmian kol na 24''? dodam ze hamulce ma tarczowe. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pedał w dolnym położeniu będzie niżej o połowę różnicy średnic koła 26" - 24". 

Większa możliwość zahaczania o podłoże przy skręcaniu pedałując równocześnie. Przeszkody o które może zahaczyć pedał "urosną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby się dzieciak nie zniechęcił do jazdy do zadbaj o dopasowany do jego wzrostu rower. Mam przypadki w dalszej rodzinie gdzie rodzice wręcz zachęcali do jazdy na zbyt dużym rowerze i zawsze kończyło się to mniejszymi lub większymi urazami i zablokowaniem się dzieciaków jeśli chodzi o jazdę na dwóch kółkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2018 o 09:15, michuuu napisał:

Nie sądzę żeby młodzian się czochrał po górach póki co więc z tym 10cm przekrokiem to bez przesady,

Pewnie przesada ale wolę zachować rezerwę jak nie mam możliwości zobaczyć i pogadać bezpośrednio z użytkownikiem.

23 godziny temu, ewulka89 napisał:

Wsiadzie na rower z pomoca i da rade pedalowac bo do pedal dostaje ale potrzebuje pomocy przy wsiadaniu i zchodzeniu z roweru a na ziemi niestety juz nie stanie sam

Jak potrzebuje pomocy, to chyba faktycznie lepiej poczekać.
Można spróbować nauczyć jak wsiąść na siodełko "na raty", tylko nic na siłę.
Podstawa, to musi dać radę stanąć nad ramą. Pochylenie roweru pomaga w przełożeniu nogi. Potem korzysta się z pedału jak ze schodka.

Zsiadanie analogicznie, przy zatrzymaniu się trzeba zsiąść z siodełka, a nie próbować podpierać się o ziemię nadal na nim siedząc.

Dla mnie to już naturalne odruchy, bo mam tak wysoko siodełko, że nie dam rady się sensownie podeprzeć nogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem o tym swobodnym stanięciu nad ramą, bo wtedy nie trzeba mocno pochylać, a jest już łatwiej nogę przełożyć.

Jeżeli nie jest w stanie podnieść roweru i opanować jego ciężaru, to trzeba czekać.
Z drugiej strony rowery na kołach 24" nie są jakoś zasadniczo lżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Młodzian zapewne zatrzymuje się i nie zsiadając z siodełka musi się podeprzeć nogą. Taka technika w tym wieku.

Z tego powodu:

W dniu 22.05.2018 o 10:37, ewulka89 napisał:

Wsiadzie na rower z pomoca i da rade pedalowac bo do pedal dostaje ale potrzebuje pomocy przy wsiadaniu i zchodzeniu z roweru a na ziemi niestety juz nie stanie sam

rower nie nadaje się do użytkowania przez rzeczonego młodziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zekker jeśli ktoś nie ma ciśnienia na atrapę amortyzatora, niepotrzebną przerzutkę przednią, hamulce tarczowe czy koła 2,2" to można znaleźć rowery na 24" w okolicach 8-9kg. Jak ktoś chce te wszystkie graty i dodatkowo, żeby były na przyzwoitym poziomie to może wyłożyć trochę kasy i kupić np. coś takiego: https://earlyrider.com/collections/bikes/products/belter-24-trail-ht-new-for-2018

Każdy 1kg różnicy na masie roweru dla dziecka ważącego 30kg to bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Problemem jest to, że kupowane są rowery z niepotrzebnym gadżetami. Ale one są niepotrzebne z naszego punktu widzenia. Obdarowujący stara się żeby rower miał "wszystko co trzeba" (jego zdaniem) i był maksymalnie "wypasiony". I tak rodzą się za duże, ciężkie i skomplikowane w obsłudze nieszczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...