Skocz do zawartości

[Giant Anyroad 2 vs Bitwin Triban 540] wybór roweru


pawelgdynia1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc w wyborze roweru chodzi o to że będzie to moja pierwsza szosa ma mi służyć do startów w duathlonie, maratonach może i w dojazdach do pracy. Mam dylemat czy do Tribana można założyć opony 700x32c i czy po założeniu cienkich opon do Anyroada będzie sie można ścigać w zawodach.Może ktoś posiada te rowery i pomoże mi w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji w Decathlonie wynika, że do Tribana 100 i 500 wejdą opony o maksymalnej szerokości 35 z lekkim bieżnikiem, natomiast do serii 520 i wyższych raczej nie więcej niż 28. Wynika to zarówno z konstrukcji widełek jak i zastosowanych hamulców. Oczywiście opona oponie nie równa, więc jeśsli ktoś zbadał organoleptycznie sprawę to też chętnie się dowiem jakie szerokości da się wcisnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tribana 540 wedlug producenta mozna zalozyc opony 700x32c. Sam niedawno kupilem taki rower i zastanawiam sie nad zmiana opon ale waham sie pomiedzy 28 a 32. Z samego roweru jestem jak dotad bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

182cm wzrostu ale do tego dosyc maly przekrok, tylko 80cm. Kupilem M i mysle, ze jest to dla mnie optymalny rozmiar. Wedllug tabeli na stonie Decathlona rozmiar M jest dla "jezdzcow" o wzroscie do 182cm ale wiadomo jak to jest z takimi tabelami- najlepiej sprawdzic samemu i jesli to mozliwe zrobic jazde testowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...