Skocz do zawartości

[Problem] Metaliczne tarcie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od pewnego czasu słyszę metaliczne tarcie i ciężko mi określić gdzie. Wydaje mi się, że dochodzi z okolich korby.
Pojawia się naprawdę w różnych momentach i nie mogę jasno stwierdzi kiedy. 
Dodam również, że kiedy odwrócę rower i zakręcę pedałami nigdy tarcie nie wystąpiło.
Mam filmiki z tymi dźwiękami, ale jest za duży by go tutaj dodać.
Ubiegając pytania, wszystko nasmarowane. 
Rower to Ideal Strobe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów takiego stanu może być wiele...

Ale jeśłi wszystko sprawdziłeś to może jeszcze to zweryfikuj:

Ja w krossie R3 przerabiałem podobny temat. Tam był problem tego typy, że w dolne części ramy pod mufą idą linki przerzutki w plastikowych prowadnicach które są przykręcone do mufy od dołu mały śrubami... Odkręć je i zobacz czy przypadkiem otwory na nie, nie są przewiercone na wylot mufy a same śruby mocujące nie są "ciut" za długie i przez to one trą/uszkadzają suportu i stąd ten dźwięk podczas jazdy.... Jeśli masz tak te prowadnice i je odkręcisz i dobrze oświetlisz to może dojrzysz czy śruba nie trze o suport i jak u mnie posypia się opiłki....

Dodam, że u mnie też ten dźwięk był tylko podczas jazdy i to nie zawsze. Zapewne działała tu siła dociążenia roweru....

Warto to zweryfikować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli już nie nie

Teraz, CaibreOne napisał:

Sprawdziłem, niestety otwory mam na wylot ale nie ma w nich żadnych śrub, linki są puszczone, jakby luzem i ściągnięte taśmą.

 

Może warto pokusić się w związku z tym o rozkręcenie suportu... Może między mufe a suport przez ten otwór wpadł jakiś brud, piasek i to może trze...??? Rozkręcić, przeczyścić, przesmarować przy okazji gwinty nie zaszkodzi ;-)

Podobnie jak w sztycy jak się jakiś piasek dostanie to strzela po całym rowerze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Sprawdzałeś czy łańcuch nie trze o prowadnicę przedniej przerzutki :icon_question:

Tak to była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem, 
dodam, że problem występuje naprawdę losowo, czasem się zdarza, że nie pedałuje i jestem tylko rozpędzony i trze, czasem przy lekkim pedałowaniu, czasem jak mocniej w depnę, naprawdę ciężko określić. 
Sprawdzę, wszystko z suportem jeszcze, pojeżdżę też chwilę bez siodełka, bo czytałem o podobnym problemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...