Skocz do zawartości

[Hamulce] Jaka alternatywa dla Avid Juicy 5?


emotive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam dylemat w dobraniu hamulców pod tarcze 160 mm na koła 26 cali. Obecnie Avid Juicy 5 już mi zdaje się skończyły swój żywot. A nie ukrywam jeżdzę na rowerze przez cały rok wiec przejechałem na nich około 50 tyś. km w tym kilka wypraw rowerowych w tym zagranicznych. Szukałem tych samych hamulców gdyż nie ukrywam że byłem z nich bardzo zadowolony. Nie mniej jednak nigdzie nie moge znaleźć nowego zestawu na przód i tył. Co byście polecili jako alternatywę dla wysłużonych już Avid Juicy 5? Rozważam czterotłokowe XT M8020, Magury MT5 ewentualnie przejście na tańsze mechaniczne  Avid BB7 tylko nie wiem jaką zastosować do  nich dzwignię i czy klamki z Avid Juicy 5 bedą pasować do zacisków BB7?

Jeżdzę głównie w 90% po asfalcie pozostałe 10% to drogi gruntowe.

Wszystkie udzielone wskazówki z Waszej strony są mile widziane.

Pozdrawiam serdecznie.

emotive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zestaw od Magury Trail, przód 4 tłoczki, tył 2, na bike-discout takie coś w miarę tanio kupisz.

Jak chcesz 4 tłoczki od Shimano, to chyba już lepuje sprawdzone Zee 640, tym bardziej że są też tańsze chyba.

Tylko że do jazdy po asfalcie itp, nie potrzebujesz aż takich hamulców, MT2/MT4 czy od Shiamno M7000/8000 wystarczą spokojnie, tylko kupić dobre klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...