Skocz do zawartości

[Rower] 29er na dobrym osprzęcie ale z otworami pod bagażnik w budżecie 5000-6500zł


dymcio111

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad nowym rowerem. Przejście z fulla  Specialized Camber 26"  na   29er  bo potrzebuję czasem założyć bagażnik i pojechać na jakiś wypad z sakwami. Generalnie jeżdżę też codziennie rowerem po mieście do pracy, a w wolnym czasie przy jeziorach, lasy. Czasami robimy sobie wypady ze znajomymi 50-120km, raz na jakiś czas bym chciał założyć bagażnik i sakwy Ortlieb do niego.  W maratonach nie myślę startować.

Jeździłem testowo na Specialized Epic  z 2017 fajny ale nie ma otworów pod bagażnik waga roweru 11,8kg była z przodu  RS Reba, więc ze względu na brak otworów raczej odrzucam.  Rower mogę mieć za 6300zł

Drugi co mi wpadł w oko i jeździłem to Trek X-Caliber 9  2018,  ma praktycznie wszystko co bym chciał  fajna geometria, fabryczne otwory do bagażnika, a nawet i do nóżki co przy sakwach mogłoby się przydać. Jednak szkoda, że ten rower z tyłu nie ma sztywnej osi tylko QR9 zdaje się, waga roweru już 13kg, z przodu RS Recon, więc prosty amor w serwisie.  Jedynie hamulce nie są najwyższych lotów i myślę zmienić na SLX M7000 + metaliki  i tarcze XT rt86  z icetech.

Rower mogę mieć w dwóch sklepach, w pierwszym za 5220 zł  i czekać 1-2 tygodnie na sprowadzenie, chyba koszty hamulców już bym miał liczone jak usługę w serwisie i nie wiem ile dopłaty.

W drugim sklepie  5500zł  i w tej cenie dowolne modyfikacje osprzętu  +550zł  za nowe hamulce z tarczami  i założenie w cenie zakupu, fabryczne heble wtedy u nich zostają, dodatkowo gratis gripy ESI Chunky ~85zł.   Generalnie sklep z fajnym podejściem do klienta, często jak coś nie gra to sprawdzenie za darmo, albo i nawet przy byle czym zrobienie roweru.

 

Czy znacie jakieś inne modele rowerów w tym budżecie warte uwagi  z osprzętem ~SLX / XT  a z otworami pod bagażnik ?   

Ewentualnie jeszcze mile widziane uwagi na temat tego Treka czy coś warte od razu by było jeszcze wymiany, bo niemalże jestem na niego zdecydowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...