Skocz do zawartości

[klocki hamulcowe] narzędzia do regulacji vbrake


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wczoraj byłem uczestnikiem dyskusji dotyczącej ustawienia klocków (wymiennych wkładów tez) za pomocą 'specjalnych' narzędzi jak i 'ręcznie'.Tak więc czy ktoś używał narzędzi typu super-b model ra-tbbr20 , brakco megabum , 3rd1 'trzecia ręka'  albo tacx t4580  ?Czy rzeczywiście takie narzędzia to ułatwienie ?Jak rzuciłem okiem na vki to wydawało mi się że klocki były zbyt nisko,niże niż u mnie.Macie doświadczenia z takim udogodnieniem,warto zainwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zastanów się jak często będziesz korzystał z tego typu gadżetów. W warunkach komercyjnych średnio ogarnięty serwisant ustawi v-ki z zamkniętymi oczami lepiej niż za pomocą tychże wspomnianych. W warunkach domowych robi się to raz na ruski rok więc można poświęcić nawet pół godziny żeby ustawić jak należy bez dodatkowych inwestycji. Poza tym jeśli ramiona hamulców są mało sztywne (a poza nielicznymi i wiekowymi już wyjątkami takie właśnie są) to trzeba i tak zwrócić uwagę gdzie powędruje klocek po mocnym zaciśnięciu klamki i takie duperele spowodują właśnie, że zwykle będzie za nisko albo za wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna wprawa i bez problemu można ustawić klocki w hamulcach typu v brake. Czasami zdarza się, że klocki są wysokie ( albo i nawet standardowe ) natomiast miejsca na obręczy nie jest zbyt dużo ( po prostu powierzchnia styku klocka z obręczą jest niska/mała ) i wtedy trzeba się nagimnastykować, żeby klocek nie tarł o oponą z góry a jednocześnie żeby jak najwięcej klocka tarło o powierzchnię do tego przystosowaną i  klocek nie wystawał poniżej niej. ( w skrajnych przypadkach będzie trochę wystawał poza dolną krawędź powierzchni tarcia ) Siła hamowania to już osobny temat ( zalezy od samych szczęk hamulcowych, klamek, klocków, obręczy, a nawet linek )

/edit

Żadnych przyrządów nie trzeba. Jeśli ktoś chce to może używać, ale to zbędny gadżet. ( ręcznie - ale już mając wprawę większą można lepiej ustawić niż używając przyrządów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie wiedziałem, że ktoś wymyśli narzędzie do czegoś co wydawałoby się nie potrzebuje narzędzi :D Pewnie nie wymyślał serwisant tylko marketingowiec :D Ciężkie czasy z nadążeniem za wszystkim - przez ostatnich kilka lat w ewolucji rowerów wydarzyło się chyba więcej niż przez poprzednich 30.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...