Skocz do zawartości

[Okulary] Okulary z korekcją do bliży


xanadu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od pewnego czasu muszę korzystać z okularów podczas czytania lub pracy z komputerem. Prawdę mówiąc, trochę mi ich brakuje, gdy podczas jazdy na rowerze usiłuję odczytać malutkie literki na mapie wyświetlanej przez mojego Garmina. Stąd pomysł, aby zaopatrzyć się w okulary z wkładką korekcyjną. I tutaj zaczynają się problemy...

Ponieważ potrzebuję korekcji wyłącznie do bliży (+1), mam tylko dwie opcje: albo progresywna wkładka korekcyjna, albo okulary z korekcją do bliży. Pierwsza opcja (wkładka korekcyjna ze szkłami progresywnymi) wydawała mi się najbardziej kusząca, ale wizyta w kilku salonach optycznych sprowadziła mnie na ziemię. Okazało się, że wkładka musi mieć przynajmniej 3 cm wysokości, aby dało się dopasować szkła progresywne. Jeśli chodzi o drugą opcję (okulary z korekcją do bliży), to znalazłem tylko jedną możliwość: Ver Sport Bi-Race

Jakoś trudno mi uwierzyć, że jestem jedynym rowerzystą, który potrzebuje okularów wyłącznie do czytania. Czy ktoś z Was miał może podobny problem i znalazł rozwiązanie inne niż wożenie z sobą... lupy? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
9 godzin temu, fil29 napisał:

Okulary do czytania jak sama nazwa wskazuje sa tylko do czytania

W szkłach progresywnych masz strefę do bliży i do dali w jednym. I jeszcze strefa przejściowa.

Można zostawić tylko strefę do czytania a reszta to zerówki. Więc da się i nie trzeba wozić okularów w plecaku i zakłada w razie potrzeby.

Mamy XXI wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2018 o 08:39, michuuu napisał:

Można zostawić tylko strefę do czytania a reszta to zerówki. Więc da się i nie trzeba wozić okularów w plecaku i zakłada w razie potrzeby.

Tylko okulary do czytania łapią ostrość na okolo 30 cm. 

Wiec prawie leżysz na kierownicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...