Skocz do zawartości

[Serwis] SR Suntour XCR Air-RL-R-120 mm


MIAMI_13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z moim amortyzatorem,po zimie przestał odbijać,jest twardy i rusza się tylko na pare milimetrów,jestem kompletnie zielony i próbowałem go pompować,spuszczać powietrze itd. nic nie pomagało,cały czas jest twardy,poradzicie co w takim wypadku zrobić? Rower to Ghost Kato 4 mam go kilka juz lat(jak dobrze pamiętam około 2)i nigdy nic w nim nie serwisowałem i nie robiłem.(Troche brudny bo dopiero zjechałem z terenu)

33041384_1796080457118230_524659362199764992_n.jpg

32944427_1796081713784771_9068389194245603328_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować postu,ale blokade ściągnąłem i działa(na dole filmik jak chodzi) więc myśle,że to nie jest problem.

46 minut temu, ACTIVIA napisał:

Kartridż jest zablokowany. Jeśli amorek ma już kilka lat to szykuj się na jego wymianę

A jak go odblokować? Rower używany naprawdę sporadycznie,a i zapomniałem dopisać w czasie jak się zablokował amor olej był rozlany i teraz nie wiem czy uciekło mi z przewodu hamulcowego (pokrzywiona tarcza,zacisk z przewodem zdemontowany) czy poleciało z amora.

Jestem w stanie również go rozkręcić i sprawdzić tylko czy jest sens i co zrobić gdy ten kartridż jest zablokowany?

//edit

 

Edytowane przez MIAMI_13
zapomniałem dodać linku do filmiku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.05.2018 o 17:32, MIAMI_13 napisał:

Możesz podpowiedzieć w jaki sposób? Z której strony on jest?

Jest on z prawej strony. Odkręć śrubkę z samego dołu z tej samej strony i odkręć korek na górze, następnie weź jakiś pręt czy coś i lekko stuknij od dołu w tak jakby w rurkę z gwintem powinno wyskoczyć lekko do góry, usłyszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...