Skocz do zawartości

[napęd] konwersja


Celir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w trakcie składania roweru na napędzie gx 1x11 z korba Shimano fc-m615. Niestety mam problem z linią łańcucha która wypada bliżej krawędzi zewnetrznej kasety. Piastą ma szerokość 142 wcześniej na 135 było wszystko ok. I tu pytanie czy da się skorygować linie zębatką z offsetem ewentualnie podkładki bo i takie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia łańcucha ci się nie zmieniła, piasta 142 i 135 mają na kasecie tę samą linię łańcucha ok. 45mm. Jak koniecznie chcesz to korygować, to tylko podkładką pod zębatką przesuwając ją bliżej osi ramy. Korekcja podkładkami suportu spowoduje niesymetryczne ustawienie ramion korb o 5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam napęd sram x1  1x11, lina łańcucha niby prawidłowa a i tak po dwóch obrotach do tyłu  łańcuch spada z największej zębatki w drugim rowerze mam 1x10 shimano i o dziwo mogę kręcić na najwyższej do tylu do woli. Sram tak już ma no chyba,że szarpniesz się na kasetę xo1 xg -1195 tak już ten problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Celir napisał:

Podkładek pod suport nie dałem a i tak jest przesunięta lina względem tej która była na 135. Może różnica pochodzi z faktu bębenka xd a wcześniej był Shimano.

Być może, ale nie będzie to wartość większa niż 1mm. Możesz jednak odnieść takie wrażenie jeśli przesiadłeś się z kasety 9/10s na 11s. Linia łańcucha (czyli środek kasety) kasety 11s jest przesunięta delikatnie w kierunku szprych względem 9/10s. Jest to wartość ok. 1mm. Ale naprawdę nie masz się czym przejmować, nowoczesne łańcuchy doskonale gną się na boki i jeśli masz koło 29" to nie powinieneś odnieść jakiś negatywnych skutków tego. Tak jak napisałem wcześniej, jeśli bardzo cię to męczy, to daj 1-2mm podkładkę pomiędzy zębatką korby, a pająkiem korby wydłużając odpowiednio śruby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw koronek 10 i 11s jest identyczny we wszystkich kasetach, zarówno szosowych jak i MTB. Jeśli pozycja najmniejszej koronki kasety jest taka sama, to i środek musi wypaść w tym samym miejscu. No ale tak jak mówię, być może ten Sram coś delikatnie zmienia, ale raczej nie będą to wartości zbyt wielkie.

Te 142 vs 135 to taki lekki chwyt marketingowy. Po prostu te 2x3,5mm piasty wchodzi jakby w haki ramy, a więc realny rozstaw jest identyczny, czyli i pozycja kasety powinna wyjść identyczna:

1138054d1493742655t-diy-upgrade-sram-1x1

Cytat

Zamówiłem podkładki...

Zamówiłeś podkładki? Jakie, gdzie, pokaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...