Skocz do zawartości

[Strava] Po zmianie telefonu nie zapisuje prawidłowo trasy


Pawlos88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam dziwny problem ze Stravą, po zmianie telefonu.

Przed weekendem przesiadłem się z LG Spirit na Huawei Y6, zainstalowałem Stravę, i ruszyłem w Sobotę w trasę.

Zrobiłem 60km +, a zapisało mi jakiś 1,5 km koło domu. Zapisał się tylko czas, i co ciekawe szacunkowa ilość spalonych kalorii. 

Poszperałem w ustawieniach(lokalizacja , dostęp Stravy do lok. itd.) i wszystko wydaje się być ok, tak jak miałem w poprzednim telefonie. 

Dzisiaj znów pojeździłem i tama sama historia, Strava zapisała niemal identyczny dystans koło domu, a zrobiłem spokojnie z 50km. 

Generalnie wygląda to tak, że odpalam Stravę, pojawia się to śmieszne kółko w lewym górnym rogu i niby wszystko jest ok. Po jeździe kółka nie ma, ale jak odpalę od nowa Stravę i kliknę record activity raz jeszcze, to mam odpalony czas od początku treningu, ale bez trasy i właściwej ilości przejechanych kilometrów. 

Miał ktoś podobny problem? Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Pozwolę sobie odkopać temat, bo wciąż mam problem.

Wprawdzie, wyłączanie się Stravy udało się zgodnie z powyższymi radami obejść ale mam inny problem.

Jak włączam Stravę i odpalam zapisywanie trasy(Record Activity), jest jakiś problem ze znalezieniem pozycji GPS.

Nawet jak teoretycznie ją znajdzie, to po włączeniu zapisu nagle skacze prędkość pomimo, że stoję w miejscu i ewidentnie pozycja  głupieje i "kropka" określająca moją pozycje lata po najbliższej okolicy na ekranie.

Po 2-3 krotnym włączeniu jest normalnie. Potem prędkość, trasa, wszystko zapisuje się w moim mniemaniu ok, nawet przy długiej jeździe.

Jakby czasami pojawiał się problem z określeniem początkowej lokalizacji.

Dla przypomnienia telefon, to najbardziej zje*any na świecie Huawei Y6 2018.

Jak ktoś miał podobny przypadek i udało się temat rozwiązać, będę wdzięczny za pomoc i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał. Nie udało. Honor 7 ze "stajni" Huawei. Taki już chyba urok tych telefonów. Moduł GPS tragedia, trasa nieraz obok faktycznej a wykres prędkości jak kardiogram - jako narzędzie statystyczno-treningowe to się nie nadaje, co najwyżej jako prosty rejestrator trasy i poglądowo ile km zrobione. Do tego co jakiś czas Strava po prostu pada i u mnie nie dają tu nic ustawienia żeby system tego nie ubijał, nie oszczędzał baterii, itp. Co jakiś czas trzeba po prostu kontrolować sytuację, bo okazuje się że aplikacja już dawno wyłączona. Plus dla Stravy taki, że bez problemu wznawia rejestrację trasy i nawet doda jakiś dystans pi-razy-oko w linii prostej od ostatniego punktu.

Na "pocieszenie" - z tego co czytam w komentarzach w Sklepie Play to i na Samsungach są podobne problemy :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jak wpadnie mi w ręce jakiś taki telefon to zobaczę czy na tym telefonie też będę mieć takie problemy, zobaczę całe logi i może będzie odpowiedz dlczego tak się dzieje.
No ale też trzeba pamiętać, że kupując chiński telefon za 500 zł nie ma co oczekiwać na fajerwerki, sam procesor jaki jest w tym telefonie mówi wiele.... chińszczak...
i to jest właśnie urok czegoś, co kupuje się tanio:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marjanek napisał:

No ale też trzeba pamiętać, że kupując chiński telefon za 500 zł nie ma co oczekiwać na fajerwerki, sam procesor jaki jest w tym telefonie mówi wiele.... chińszczak...
i to jest właśnie urok czegoś, co kupuje się tanio:whistling:

Po pierwsze,złota łopata.

Po drugie,a wiesz geniuszu,że takie coś może wystąpić w flagowcu,tak samo jak w telefonie za 300 pln ?

Wszystko zależy jak agresywnie system ustawiony jest na ubijanie aplikacji,to się po prostu ustawia.

Co nie zmienia faktu,że posiadany przez autora y6 to totalny niewypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Quell napisał:

Po drugie,a wiesz geniuszu,że takie coś może wystąpić w flagowcu,tak samo jak w telefonie za 300 pln ?

Ależ oczywiście, tylko, że przy robieniu programu zdecydowanie łatwiej stworzyć jakąkolwiek optymalizację do snapdragona czy exynosa z jakiejkolwiek półki niż mediateka którego każdy ma w nosie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu miałem xiaomi note 2,2 sztuki w rodzinie,mocno używane jako rejestratory gps.

Zapisane tysiące km,bez żadnych błędów,jakoś ten straszny mediatek nie miał z tym problemów.

Jeżeli ktoś nie wie co kupuje,i nie ogarnia jak tego używać ,jakoś mi go nie szkoda,że ma problemy z sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...