Skocz do zawartości

[stery] klasyczne na a-head 1 i 1/8


Malinowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem ekipa.

Chciałem wymienić stery w swoim rowerze z klasycznych na a-head, gdyż trafił mi się fajny amortyzator do trekinga. Właściwie misek sterów nie widzę, są one wewnątrz główki ramy, a przynajmniej tak mi się wydaje. Może w ogóle nie trzeba nic przerabiać, żeby ożenić klasyczne stery z gładką rurą sterową amortyzatora? A jeśli jednak trzeba, to jakich konkretnie szukać?
 

- rower to Unibike Expedition z 2005 roku, więc już dość leciwy.

- średnica 1 i 1/8

IMG_0714.JPG

IMG_0716.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na gwintowane stery pół-zintegrowane. Przydałoby się jeszcze zdjęcie główki z boku dla potwierdzenia - każda z misek powinna wystawać na jakiś milimetr. 

A że wszystko wskazuje na takie rozwiązanie, prawdopodobnie będziesz potrzebował właśnie sterów pół-zintegrowanych. Średnica osadzenia misek 44mm, czasem spotkasz je oznaczone jako ZS44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane stery? Raczej słaby pomysł.

Do 50zł ciężko mi coś polecić, bo nie mam specjalnie doświadczeń z takimi sterami. Może VP A41AC albo jakieś Accenty.

Mam natomiast akurat doświadczenia z wyżej podlinkowanymi Neco, dokładnie z tym modelem. Najgorsze stery, z jakimi miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Kupiłem i zamontowałem stery cloud perform f1 i powiem szczerze, że jestem zadowolony. Kupiłem jako używki w dobrym stanie, więc wszystko nie wyszło tak drogo. Niestety poprzednie miski były "mocno" zapieczone w ramie i chwilę trzeba było walczyć.

W dniu 18.05.2018 o 23:06, Fenthin napisał:

Do 50zł ciężko mi coś polecić

Właśnie za tyle udało mi się kupić używane, w świetnym stanie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...