Skocz do zawartości

[Luzy Manitou R7] + piasta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ostatnio oddałem rower na full serwis,wymieniony został łańcuch i kółeczko tylnej przerzutki i ogólnie zostały zrobione oględziny całego roweru,w skład tego serwisu niestety nie wchodził amortyzator,serwisant powiedział mi że są luzy na amorze co widać po ruszających się uszczelkach kurzowych,czy jeśli zostawię ten amor w takim stanie w jakim jest(małe luzy) to coś się może z nim stać?Jakieś złamanie albo mogą powstać jakieś wgięcia?Oddałbym go na serwis jakoś na początek następnego sezonu albo koniec tegorocznego..nie mam teraz chęci na wydawanie większej ilości pieniędzy na rower..

Druga sprawa:

Serwisant powiedział jeszcze że tylna piasta ma widoczne wżery,nie sugerował koniecznej wymiany,myślę że i tak teraz będę sam serwisował rower więc pytanie brzmi czy da radę wymienić piastę bez zmiany koła?Na tych samych szprychach co teraz?

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

1. Przy małych luzach nic mu nie będzie, możesz śmiało jeździć powoli zbierając kasę na nowy amor.

2. Możesz wymienić samą piastę pod warunkiem że nowa będzie miała kołnierze tej samej wielkości co stara. Ale to równa się rozplataniu i ponownemu zaplataniu koła. Jest z tym trochę roboty, a jak nie zrobisz sam to serwis trochę sobie za to policzy. W takim wypadku sens jest tylko wtedy jak to jakieś lepsze droższe koło. jak budżetówka taniej może wyjść kupno nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie luzów to można jeździć i obserwować - nie powinien się powiększać. Tutaj pomóc może jedynie wymiana tulei ślizgowych a to tanie nie będzie (3-4 stówki). Co do piasty to jak już wymieniać na to jakąś z łożyskami maszynowymi. Szprychy mogą zostać jeśli nowa piasta będzie miała te same wymiary kołnierzy oraz ich usytuowanie względem widelca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem nad tym aby piasty wymienić przy zakupie nowego koła,teraz mam jakieś Bontragery xr2  26'' na jakieś obręczy taurus2000 to chyba kosztuje 100 za oponę i 50 za obręcz więc budżetowo,za ile da radę kupić jakieś dobre koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...