Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
weider91

[Modyfikacja] zmiana kół

Rekomendowane odpowiedzi

weider91

Hej ! Co sądzicie o takiej zmianie? z tyłu węższa opona, bo nie zmieściła się 2.2 . Mocno widać różnice?

31743640_10209443543085110_925205237675851776_n.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Ale o co chodzi? Jaki jest sens tego tematu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dorota57

Jeżeli tobie odpowiada, może być.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maczet190399

NIe przeszkadza ze z tyłu jest węższa. W terenie nawet lepiej, aby na przód była szersza. Pytanie włąśnie czy chodzi CI o kwestięwizualną, czy pytasz o praktyczne zastosowanie. Wóczas podaj w jakim terenie będziesz jeżdził itp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
seraph

Może jest jakieś parcie na symetryczne opony? Trzeba zabronić jeździć motocyklom:voodoo:

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
weider91
41 minut temu, maczet190399 napisał:

NIe przeszkadza ze z tyłu jest węższa. W terenie nawet lepiej, aby na przód była szersza. Pytanie włąśnie czy chodzi CI o kwestięwizualną, czy pytasz o praktyczne zastosowanie. Wóczas podaj w jakim terenie będziesz jeżdził itp.

Wizualnie również, generalnie o komfort jazdy, raczej lasy, drogi gruntowe, ale również asfaltowe :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
seraph

Ogólnie można powiedzieć, że szerszy balon z przodu jest lepszy, bo przy niższym ciśnieniu nie generuje tak oporów toczenia jak z tyłu, a stanowi dużą część amortyzacji. Z tyłu i tak trzeba pompować więcej, więc komfort gdzieś znika, a węższa opona jest zwykle lżejsza i lepiej się toczy.

Co do aspektu wizualnego to przecież rower i tak nie jest symetryczny. A co powiesz na to?

s780_COMPLETE_ANGLE_1.jpg?1362629801

Z przodu 29, a z tyłu 26 i z doświadczenia wiem, że jeździ się takim czymś jak rowerem - wyśmienicie:thumbsup:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RafalxM
Napisano (edytowane)

Potwierdzam, że wyśmienicie ;)

Na fotce taki sam setup, czyli 29przód i 26 tył - obie  2.1szerokości , a amortyzacja tyłu rozwiązana sprężynami  ;)

P1080878_res.jpg

Edytowane przez RafalxM
  • +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hanus

Ale monster :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Czyli powrót do korzeni...

Znalezione obrazy dla zapytania starodawny rower

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Trochę nie rozumiem tej koncepcji. Z tego co kojarzę, przewagą 29' miało być to że koła lepiej pokonują przeszkody, oraz fakt uzyskiwania i utrzymywania większej prędkości. Tutaj tego nie ma, jaki to ma więc sens?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
seraph

Jak nie ma? Z przodu jest:P

Nie wiem czy są takie fabryczne cuda, ale większość to się chyba urodziło ze starych ram 26'. Wywalamy uginacz z przednim kołem, wstawiamy większe koło i sztywny widelec i voila: mamy pełnego sztywniaka bez masakry w geometrii. Np rower mojego szwagra:

gallery_146533_2549_865864.jpg

Może i brzydki, ale to pewnie wynika bardziej z rozmiaru ramy, a nie wielkości kół. Prowadzi się to lepiej niż pełny 26er, bo przednie koło się jednak lepiej przetacza. Porównać się z pełnym 29er oczywiście nie da, bo geometria nie ta - kozy z antylopą nie porównasz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RafalxM

Skoro na przodzie jest koło 29"  to jednak lepiej  pokonuje przeszkody. W lesie przejeżdzając przez zwalone drzewa czasami mam obawy czy blad nie zachaczy (ze względu na niższy tył) ale o dziwo nigdy jeszcze mnie nic nie zatrzymało.

Większą prędkość to się uzyskuje i utrzymuje takim narzędziem co się nazywa noga ;)

A na poważnie - u mnie takie coś powstało w wyniku chęci ulżenia nadgarskom po kilku latach męczenia ich po mieścia na szosie i 8.5bar na 700x23c , więc kupiłem budżetowe retro mtb, ale przód był dla mnie za nisko (starcie geometrii z przyzwyczajeniami, bylo niżej niż w szosie)  i poszedłem w kierunku montażu 29" z przodu .

W lesie jest super  - wjeżdza i zjeżdza z największych górek , na wycieczkach po plaskim przesunięcie środka ciężkości (dodatkowo takie ustawienie baranka to potęguje)  na tyle odciąża przód  że  na szywnym widelcu na nadgarsktach nic nie czuję,  co więcej  w terenie swobodnie jeżdzę na dętkach i ciśnieniu 1.5 bar , ważę ponad 100kg i jakoś nie dobiłem nigdy dętki na korzeniach. Tył jest napompowany na 2.5 bar  i też sobie jakoś radzi.

Wycieczki po 120km wzłuż Wisły (połowa po jakiś  wertepach/kretowiskach) nie zrobiły większego wrażenia na nadgarstkach i tyłku - więc w mojej ocenie jest naprawdę ok.

W skrócie - to moje na zdjęciu  to wynik budżetowych poszukiwań  i niemożności wsadzenia z tyłu nic większego  (chociaż może jakies 27'5 wejdzie , bo 26x2.35 przyjęło bez mydła - 55mm Schalbe Big Apple)  . 

Jest na tyle fajnie że pokuszę się chyba o dolutowanie z tyłu mocowania pod tarczę i będę tym kręcił do czasu zakupu jakiejś ramy 29/27.5+ ...albo i dłużej ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
weider91
5 godzin temu, seraph napisał:

Ogólnie można powiedzieć, że szerszy balon z przodu jest lepszy, bo przy niższym ciśnieniu nie generuje tak oporów toczenia jak z tyłu, a stanowi dużą część amortyzacji. Z tyłu i tak trzeba pompować więcej, więc komfort gdzieś znika, a węższa opona jest zwykle lżejsza i lepiej się toczy.

Co do aspektu wizualnego to przecież rower i tak nie jest symetryczny. A co powiesz na to?

s780_COMPLETE_ANGLE_1.jpg?1362629801

Z przodu 29, a z tyłu 26 i z doświadczenia wiem, że jeździ się takim czymś jak rowerem - wyśmienicie:thumbsup:

to ma sens :) ciekawe połączenie, nigdy nie jeździłem na takim rowerze 26/29 :) ale skoro mówicie, że jest spoko, to trzeba kiedyś spróbowac

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta