Skocz do zawartości
Qwertii_eNBi

[Kask] Budzetowy Fullface

Rekomendowane odpowiedzi

Qwertii_eNBi

Witam!

Zastanawiam się nad wyborem fullface'a do 300-400zł. Co polecacie? :)

Zastanawiam się nad 7idp M1 lub bluegrass intox. Który lepszy? Pozdrawiam :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lichak

Nie miałem styczności z 7idp ale mam bluegrass explicit, wiele przeszedł i nie ma żadnych pęknięć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Qwertii_eNBi
6 godzin temu, lichak napisał:

Nie miałem styczności z 7idp ale mam bluegrass explicit, wiele przeszedł i nie ma żadnych pęknięć.

A jak z komfortem? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lichak

Nie mogę narzekać, wygodnie leży, w głowę grzeje i nic nie przeszkadza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• A5P3R
      Przez A5P3R
      Cześć    Proszę o pomoc w sprawie kasku do DH a dokładniej chodzi mi o firmę i samą skorupę i wykonanie.

Wpadł mi w oko fullface od firmy O'neal (http://allegro.pl/kask-rowerowy-downhill-freeride-dh-fr-o-neal-m-i6892418010.html) i tu moje pytanie:

czy można zaufać tej firmie?  
      Czy to że ten kask jest wykonany z ABS-u jest jego wadą ?
      Z tego co wyczytałem to ten abs jest wykorzystywany w tańszych kaskach i np. kolor może z czasem schodzić pod wpływem promieni słonecznych.  

Dużo osób poleca 661 na początek bo mają z poliwęglanu skorupę i zaufana firma ale jakoś z wyglądu bardziej przypadł mi O'neal. Na kask mogę wydać max 500zł i mile widziana pomoc w wyborze i jakieś propozycje, z góry dziękuję za wszelką pomoc       

• PIjAQXD
      Przez PIjAQXD
      Dzień doberek ,

Chciałbym zapytać się was jaki polecacie (może posiadaliście) kask i jakie są na ich temat opinie. Jedyny w miarę sensowny w przedziale cenowym ~400 zł kask jaki znalazłem to 661 evolution jednak jego waga (~1kg) trochę mnie zraziła i nie wiem jak tam z wentylacją.
              Najlepszym wyborem był by kask z odpinaną szczęką jednak te są już trochę droższe i dlatego się Was pytam czy nie znacie jakiegoś w cenie do 400zł, wadze poniżej 1kg i dobrym przepływem powietrza. 

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję  

• pudlo02
      Przez pudlo02
      Witam, mam zamiaru kupić full face, niestety mam problem z doborem rozmiaru. W sklepach stacjonarnych nie mam opcji, żeby nawet coś przymierzyć, więc jestem zmuszony zafundować sobie kask przez neta i teraz pytanie - jestem na skraju rozmiarów s i m, czy może mi ktoś doradzić, czy wybrać lepiej full'a mniejszego czy większego na czaszkę? Czy lepiej w ogóle nie kupować w takiej sytuacji, tylko jechać nawet gdzieś poza miasto do sklepu i przymierzyć?

Dzięki i pozdro.
    • djzatorze
      Przez djzatorze
      Takie tam w lesie Dzwonek ważna rzecz, niestety sklejałem go 2 razy i dziś rozpadł się po raz trzeci... chyba jednak go sobie odpuszczę.
    • bukakewarior
      Przez bukakewarior
         Hej. Stanąłem niedawno przed kupnem nowego fullface'a. Przyznam szczerze, ze moja uwaga od początku skupiła się na produktach 661, przymierzałem nawet jeden z ich "garnków" w sklepie, nie powiem- bardzo pozytywne wrażenie, ale w tym wątku nie o tym....

Podstawowym kryterium przy zakupie nowego kasku była dla mnie dobra wentylacja oraz waga poniżej kilograma (dodam, ze mój wcześniejszy kask ważył 1350 g i jak się okazało był przeznaczony na motocykl ). Nie ukrywam, że koszt również miał znaczenie- chciałem się zmieścić w budżecie 300 zł. 

Przeglądając wiodący portal aukcyjny trafiłem na produkt  firmy KLIK (zajmującej się głównie produkcją kasków motocyklowych), znany pod nazwą NAXA DH1.
      Szukając opinii na temat wspomnianego produktu, natknąłem się na stwierdzenia, że jest to bliźniak  jednego z kasków 661 (różnica w szacie graficznej oraz daszku), co poza atrakcyjna ceną- 199 zł oraz spełnieniem wcześniej wymienionych kryteriów, skłoniło mnie do jego kupna.

Poniżej postaram się przybliżyć jego specyfikę (myśl, że to nieco rozwieje wątpliwości osób rozważających kupno skorupy omawianej marki). Na początek kilka fot:

Wg producenta kask posiada system multiwentylacji, pod postacią 17 otworów, przy czym realnie jest to 13 otworów, jeżeli potraktować "nosek" jako jeden wlot.Otwory zabezpiecza siateczka, zapobiegająca np. dostawaniu się owadów do środka.

Ulotka, którą znajdziemy w środku informuje o produkcji zgodnej z Europejską normą Bezpieczeństwa CE EN 1078:1997+A1:2005

Mimo wagi na metce, mieszącej się w przedziale 1050-1150g, waga realna (publikowana z resztą przez sprzedawców) wynosi 900 g w przypadku kasku o rozmiarze L.

Regulacja daszku odbywa się poprzez manipulacje śrubami, znajdującymi się po bokach (myślę, że jest to dobre rozwiązanie, ponieważ wcześniej spotkałem się z patentem, gdzie daszek był "fixowany" za pomocą śruby znajdującej się pod nim, co znacząco utrudniało dostęp).

Jeżeli chodzi o wewnętrzna wyściółkę jest ona przyjemna w odbiorze dla skóry, ale niestety mimo tego co piszą sprzedawcy: nie da się jej zdemontować w celu wyprania.

Co do wymiarów- warto być ostrożnym i "zmolestować" sprzedawcę w tej kwestii. Ja zamówiłem kask w rozmiarze 58-62cm, ale jak się okazało realny gabaryt (podany na metce) wynosi 59-60 cm (na szczęście i tak leży dobrze). Przyczepiłbym się jeszcze do małej różnorodności jeżeli chodzi o rozmiarówkę- producent daje nam do wyboru jedynie  2 rozmiary: M (55-58) oraz wspomniana L (69-60).

Jakość wykonania całości nie budzi zastrzeżeń (mam tu na myśli estetyczne wykonanie, bez śladów kleju, nierównych gumowych wykończeń, czy ubytków). Oprawa graficzna nie jest zbyt różnorodna- do wyboru mamy 3 warianty kolorystyczne (foto ze strony producenta):

Nad samą "szatą" nie będę się rozwodził, bo to już kwestia gustu, a z tym wiadomo jak jest...

Małe posumowanie:

PLUSY:

-cena
      -waga
      -ilość otworów wentylacyjnych
      -jakość wykonania
      -dobrze leży na głowie
      -sposób regulacji daszku

MINUSY:

-brak możliwości wypięcia wyściółki
      -mała różnorodność rozmiarów
      -niewielkie zróżnicowanie graficzne

O wrażeniach z jazdy postaram się napisać już w najbliższym czasie, jednocześnie zachęcam do uzupełniania powyższego opisu oraz dzielenia się opiniami na temat głównego bohatera niniejszego wątku.

Pozdrawiam!

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.