Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
Diablo_94

[Przełaj] Specialized Crux - pomoc w doborze rozmiaru

Rekomendowane odpowiedzi

Diablo_94

Witam.

Chciałbym doradzić się w doborze rozmiaru przełajówki Specialized Crux E5. Niestety nie mam możliwości aby przymierzyć się do roweru ponieważ będę chciał go kupić na odległość ale nie jestem do końca pewien który dokładnie rozmiar byłby dla mnie dobry 54 czy 56 ? Mam 1,80 m wzrostu (dość długie nogi).  

Kiedyś jezdzilem rekreacyjnie przelajowka cannondale caadx o rozm. 54 i nie narzekałem ale czy tego Speca o rozm. 54 mozna porownywac do Canonda o tym samym rozmiarze ? Nie wiem...
Prosilbym o mozliwie jak najlepsza porade, ktory wybrac, 54 czy 56 ? Bo ja osobiscie sklanialbym sie ku temu aby wybrac rozmiar mniejszy czyli 54.

Prosze o pomoc :)

TABELA ROZMIAROW SPECA

https://www.specialized.com/pl/pl/crux-e5/p/106414?color=195771-106414

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Diablo_94

KTOŚ ? COŚ ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pitof

Jeśli ten Crux ma być choć trochę używany w jeździe terenowej to rozmiar 54. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Diablo_94

wlasnie sklaniam sie ku rozm. 54. Oczywiscie jazda roznorodna czyli latwy i trudny teren

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pitof

Generalnie przełaj nie może być za duży, bo to negatywnie odbije się na jakości jego prowadzenia w terenie. Im trudniejsza trasa tym bardziej będzie to odczuwalne.

Skoro pasowała Ci geometria poprzedniego Cannondale to porównaj sobie jego wymiary z wymiarami Cruxa. Z grubsza będziesz wiedział czego się spodziewać.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta