Skocz do zawartości
bociek28

[Opona] jaka opona 29 pod śliskie mokre górskie szlaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

bociek28

Witam poszukuje opony pod mokre szlaki czyli błoto, kamienie itd polecono mi dwie opcje conntinental mud king 1.8 lub vittoria peyote 2.1 ktos miał może styczność i może coś powiedzieć o tych gumach ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pinifarina

Jaki to rower? te dwie opony to są skrajnie różne. Chcesz zjeżdżać czy wjeżdżać. 

Z błotem wystarczająco walczę na podjazdach i zjazdach 

Schwalbe rocket ron > odpowiednik peyote

gdy trochę sucho 

Schwalbe racing ralph 

a gdy sucho jak pieprz 

Schwalbe furious fred  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Zależy jak głębokie to błoto. MudKing to już na błoto o głębokości kilku cm. Jak takie do 2cm to MountainKing radzi sobie z nim bardzo dobrze. Do tego nie straszne mu kamieniste drogi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bociek28
Napisano (edytowane)

I zjazdy i podjazdy ;) z lekkim błotem do niedawna dawały sobie radę moje barzo ;) aż wystartowałem w bike atelier maraton żywiec ;) no i niestety tam na zjazdach gdzie było wiecej błota to sie zapychały a na podjazdach buksowały miejscami :( co do schwalbe to mam mieszane uczucia, miałem RR i w porównaniu z vittorią to papier ;) moje roczne barzo wygladają lepiej niż RR po 5 wizytach w beskidach ;)

Edytowane przez bociek28

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
phoe

Michelin Wild Grip'R.
Maxxis Ardent, w wersji EXO bok jest solidny, a cena rozsądna.

Co do Schwalbe, to przy ich cenach, każda inna opona jest praktycznie lepsza jak porównasz jakość/cena.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pinifarina

Jak do maratonów to Rocket Ron jest idealny, szybko się oczyszcza i dość dobrze jeździ po mokrym. Ale jak wszytko obeschnie to też jest w miarę dobrze, a na pewno lepiej niż racing ralph 

Pisze o Schwalbe , ale w odniesieniu do konkretnego rozlokowaniu klocków czyli rzadko. Więc jak masz innych ulubionych producentów poszukaj tylko odpowiednik o podobnej ilości i miejscu rozlokowania klocków. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bociek28

Jezdzil ktoś na maxxis beaver 2.0 EXO ? Jak z wytzymałością ? Co myślićie o beaver na tył a ardent race przód ?

Edytowane przez bociek28

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta