Skocz do zawartości
Bialcus

[piasta tylnia] jak pozbyć się luzów

Rekomendowane odpowiedzi

Bialcus

Witam,

Na zaznaczonym elemencie pojawiły mi się luzy - kaseta buja się jak szalona. Jak się ich pozbyć? Co może być przyczyną?

Dzięki i pozdrawiam

$_1.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
seraph

Ale buja się podczas wirowania koła, czy jak złapiesz za korpus bębenka to czuć luz względem piasty i stukanie w łożyskach?

Jaka to piasta? Zwykle potrzeba mieć specjalny klucz do rozkręcenia bębenka i luz kasuje się wyjmując podkładki dystansowe pod bieżnią. Tylko trzeba pamiętać, że kulki tam są luzem i wszystko się wysypie przy rozbieraniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
provayder

Wczoraj czyściłem swój rower i też zauważyłem, że kaseta ma luz. Rozkręciłem, wyczyściłem, zamontowałem i skręciłem. Luzu brak, czyli ewidentnie kaseta była nie dokręcona. Czemu się tak stało nie mam pojęcia. Niby zawsze dokręcam do oporu a jednak się nakrętka poluzowała. Nie aż tak żeby to palcami odkręcić ale jednak luz był.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bialcus
1 minutę temu, seraph napisał:

Ale buja się podczas wirowania koła, czy jak złapiesz za korpus bębenka to czuć luz względem piasty i stukanie w łożyskach?

Jaka to piasta? Zwykle potrzeba mieć specjalny klucz do rozkręcenia bębenka i luz kasuje się wyjmując podkładki dystansowe pod bieżnią. Tylko trzeba pamiętać, że kulki tam są luzem i wszystko się wysypie przy rozbieraniu.

Luz jest po złapaniu za korpus bębenka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dovectra
Napisano (edytowane)

Minimalny luz powinien być,

Jak po serwisie jest za duży to wyciągasz jedną podkładkę dystansową z bębenka. Przeważnie są tam trzy

Edytowane przez dovectra

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dorota57

U mnie się bujała i wyciągnąłem jedną podkładkę, okazało się że jest za ciasno. Włożyłem podkładkę a docisk przetarłem na papierze ściernym drobno ziarnistym i luz zlikwidowałem prawie do zera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta