Skocz do zawartości

[piasta tylnia] jak pozbyć się luzów


Bialcus

Rekomendowane odpowiedzi

Ale buja się podczas wirowania koła, czy jak złapiesz za korpus bębenka to czuć luz względem piasty i stukanie w łożyskach?

Jaka to piasta? Zwykle potrzeba mieć specjalny klucz do rozkręcenia bębenka i luz kasuje się wyjmując podkładki dystansowe pod bieżnią. Tylko trzeba pamiętać, że kulki tam są luzem i wszystko się wysypie przy rozbieraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czyściłem swój rower i też zauważyłem, że kaseta ma luz. Rozkręciłem, wyczyściłem, zamontowałem i skręciłem. Luzu brak, czyli ewidentnie kaseta była nie dokręcona. Czemu się tak stało nie mam pojęcia. Niby zawsze dokręcam do oporu a jednak się nakrętka poluzowała. Nie aż tak żeby to palcami odkręcić ale jednak luz był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seraph napisał:

Ale buja się podczas wirowania koła, czy jak złapiesz za korpus bębenka to czuć luz względem piasty i stukanie w łożyskach?

Jaka to piasta? Zwykle potrzeba mieć specjalny klucz do rozkręcenia bębenka i luz kasuje się wyjmując podkładki dystansowe pod bieżnią. Tylko trzeba pamiętać, że kulki tam są luzem i wszystko się wysypie przy rozbieraniu.

Luz jest po złapaniu za korpus bębenka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...