Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
norbert19806

[Jaki łańcuch 7] który długo wytrzyma.

Rekomendowane odpowiedzi

norbert19806

Witam jaki polecacie łańcuch do roweru górskiego na cienkich oponach 7 rzędów kaseta shimano hg. Kupiłem ostatnio łańcuch hg71 i porażka chrupanie mrowienie na korbie po 200 km to samo. Założyłem najtańszy i ustalo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• aizbaM
      Przez aizbaM
      Witam.
      Mam do sprzedania nowy napęd Sram NX Eagle.
      W skład zestawu wchodzą:
      - przerzutka
      - manetka
      - kaseta
      - łańcuch
      Więcej szczegółów wraz ze zdjęciami: https://www.olx.pl/oferta/sram-nx-eagle-12-1x12-przerzutka-manetka-kaseta-lancuch-nowy-naped-CID767-IDwyPs3.html
      Cena 960 zł.
      Wystawiam fakturę VAT.
      Wysyłka:
      - paczkomat 11 zł
      - kurier 12 zł
      - kurier za pobraniem 15 zł

• Reapper
      Przez Reapper
      Cześć forumowicze. Zamierzam kupić nową piastę, mianowicie Nowatec d042sb 8/9.

Mam mały dylemat, ponieważ będę musiał zmienić również kasetę i zejść z 7 na 8 lub 9. Problem tkwi w tym, że nie wiem, czy przerzutka 7 będzie pasowała do kasety 8 lub 9 rzędowej. A kupowanie nowej przerzutki nie bardzo wchodzi w gre.

I teraz pytanie do was. Czy poszukać innej piasty, czy poczekać i kupić nową przerzutkę?
    • greg76
      Przez greg76
      Aktualnie mam napęd 2x10, korba FC-M785 XT 24/38, kasetę 10s 11-36 i przerzutkę XT RD-M786, z przodu przrzutka SLX M677-D.
      Chciałbym wrzucić kasetę 11-42  10s, przerzutkę XT8000 sgs  11s,   pozostawić manetkę SLX SL-M670 i oczywiście te same korby(napęd de facto będzie 2x10). Z tego co wyczytałem będzie to dobrze działać. Nie znalazłem tylko jaki powinien być łańcuch? 10s czy 11s?
      Kolejne pytanie, jeżeli chciałbym wrzucić napęd 2x11, to czy ww korby zadziałałyby z tym napędem 2x11 i czy to byłoby działanie normalne(pomijając ewentualne zużycie)?
    • neoblade
      Przez neoblade
      Witajcie,
      Niedawno wymieniłem napęd w rowerze.
      Korba SLX FC-M670
      Kaseta XT CS-M771
      Łańcuch Campagnolo C10 Record.
      Do tego przerzutki XT SGS z tyłu i SLX z przodu ale to raczej nie jest tu ważne.

Po paru dniach niestety zwróciłem uwagę na:
      1. Głośną pracę napędu - metaliczne terkotanie dochodzące z okolic korby. Na zębatkach 1 i 3 które sa aluminiowe jest zdecydowanie ciszej. Na 2ce która jest metalowa odgłos jest głośny. Oczywiście zweryfikowałem i na pewno nie ociera o łyżkę przerzutki.
      Nagrałem film na którym można usłyszeć to. W zasadzie tak jak słuchać w pierszwych sekundach wystarczy lekko poruszać korbą przód tył zeby było słychać to "pykanie".
      FILM: https://www.youtube.com/watch?v=EJ70lwQupYo

2. Wibracje wyczuwalne na pedałach przy szybszym pedałowaniu. Tutaj wydaje mi się, że łańcuch wychodzący z zębatki korby wpada w rezonans i lekko lata góra-dół. Włączanie/wyłączanie sprzęgła w przerzutce XT nic nie zmienia.

Będę mega wdzięczny za wszelkie sugestie co może być tego przyczyną :(((

DziękI!
      Karol
    • niuti
      Przez niuti
      taki problem. Przy wysokim biegu spada mi łańcuch z dolnego kółeczka. wtf ? :(.
      Poniżej zdjęcie obrazujące problem.
      Jak zrzucam bieg na niższy to w okolicach 7 łańcuch wskakuje na kółeczko i już wszystko normalnie działa. W drugą stronę , łańcuch spada gdzieś w okolicach 3 -go i trze o wózek.
      Przerzutka xt, 11 rzędów.