Skocz do zawartości
norbert19806

[Jaki łańcuch 7] który długo wytrzyma.

Rekomendowane odpowiedzi

norbert19806

Witam jaki polecacie łańcuch do roweru górskiego na cienkich oponach 7 rzędów kaseta shimano hg. Kupiłem ostatnio łańcuch hg71 i porażka chrupanie mrowienie na korbie po 200 km to samo. Założyłem najtańszy i ustalo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• mwo82
      Przez mwo82
      Cześć
      Mam prośbę o poradę. W zeszłym sezonie kupiłem używany rower Winora. Miejski pomykacz stylizowany na retro, model z 2013. Jeździłem do września i poszedł na zimę do piwnicy. W tym roku rozpocząłem sezon w kwietniu. Jeżdżę codziennie do pracy po mieście. W sumie 10 - 12 km.
      Rower był w dobrym stanie wizualnym, więc go tylko przeczyściłem i nasmarowłem, aż tu nagle w tym tygodniu zaczał mi sam z siebie spadać łańcuch.
      Pomyślałem, że trzeba naciągnąć na tylnym kole, ale dla pewności zamówiłem nowy. KMC jednorzędowy, taki jaki był wcześniej. Przed zmianą łańcucha, coś mnie tknęło, żeby zdjąć korbę i ją przeczyścić. Po oględzinach od strony wewnętrznej okazało się, że prawie nie mam 4 zębów. Tak na oko 1,5 zęba jest starte symetrycznie po obu stronach trybu. Czy to mogło być przyczyną spadającego łańcucha? Wygląda mi to jakby poprzedni właściciel solidnie w coś przywalił a ja dokończyłem dzieła.
      Czy da się dokupić samą zębatkę bez wymieniania całego mechanizmu? Czy kupić taką samą, czy jakaś lepszą? Czym się kierować przy doborze?

• Rudder
      Przez Rudder
      Cześć
      W zeszłym roku dokładnie w sierpniu 2017 wymieniałem napęd rowerowy w mojej INDIANIE X-ROAD 3.0 (łańcuch + przednia i tylna kaseta). Przejechałem dopiero na tym sprzęcie niecałe 1000 km i niestety łańcuch uległ wyciagnięciu o ponad 1  stopień na PRZYMIARZE. Części jakie miałem to SHIMANO: kaseta z tyłu: Shimano CS-HG 31,8 rzędów; kaseta z przodu Shimano nie wiem jaki model, łańcuch Shimano nie wiem jaki model. Ważę 107 kilogramów. W tym miejscu mam pytanie jak sprawdzić czy kaseta z tyłu musi być wymieniona ?
      Jeśli kaseta z tyłu ma byc wymieniona to jakie kupić TRWAŁE części (2 kasety przód i tył oraz łańcuch), aby pasowały do mojego roweru i jaki kupić przymiar aby sprawdzać wyciągnięcia łańcucha dla tych modeli części.
      Części będę wymieniał samodzielnie także prosiłbym o instrukcje najlepiej od tych kupionych modeli.
      Na pewnej stronie przeczytałem co należy robić, aby nie dochodziło do zepsucia kaset:
      Kup przymiar do łańcucha i sprawdzaj jego wyciągnięcie co 500 km. Przed nasmarowaniem łańcucha umyj napęd. Smaruj łańcuch regularnie, jeszcze nim zauważysz głośniejszą pracę napędu. Nie oszczędzaj na nowym łańcuchu. Kup markowy. Dbaj o właściwą regulację. Nie zastanawiaj się ile wytrzymuje napęd. Po prostu jeździj i się ciesz Jednak mam 1 pytanie co ile kilometrów smarować łańcuch tym żółtym olejkiem do smarowania ?
    • cichyMTB6
      Przez cichyMTB6
      Witam kupiłem łańcuch za dyszkę w supermarkecie, bo poprzedni zardzewiał. W rowerze mam przełożenie 3x7 i wolnobieg 13-34T, czy dany łańcuch pomimo informacji na opakowaniu Z 5-/6 rzędową kasetą podpasuje?? 

• PELEEE15
      Przez PELEEE15
      Witajcie !
      Zmieniłem łańcuch na nowy (sram pc951), kasety nie zmieniałem, dokładnie przeczyściłem (Sram PG 950), ale jest w przyzwoitym stanie. zdjąłem korbę (Truvativ Firex) i wszystko w środku przeczyściłem i nasmarowałem. żadnych luzów nie ma.
      Wyregulowałem przerzutki i wszystko wydawało się być OK do czasu gdy na nim nie usiadłem. 
      1. Gdy kręcę pedałami do tyłu to łańcuch na kasecie spada rządek niżej  ... 
      2. Gdy zaczynam pedałować pod wpływem siły dzieje się to samo - łańcuch się blokuję" lub spada niżej .
      Czy możliwe jest że mam coś źle wyregulowane w przerzutce tylnej (shimano XT Shadow)? 
      Śrubę baryłkową mam dobrze naciągniętą i wyregulowaną - wszystkie biegi wchodzą płynnie tylko że na sucho.
      Myślałem, że to może być hak przerzutki, ale on jest raczej prosty
      Ten wózek przerzutki jest za bardzo na zewnątrz i nie wiem czy to od tego.... ??
      Martwię się, że jak pójdę do rowerowego to będzie kazał rower zostawić i powie, że musiał wszystko regulować i skasuje 50-100 zł, a i tak pewnie nie będzie miał tego zrobione dobrze.
      Może jak kupię zestaw linek i pancerzy przerzutkowych może to coś da ale wątpię..
      Proszę jeszcze o jakieś sugestie/porady.
      Mam dokładnie takie coś: 

• bebsztyk
      Przez bebsztyk
      Cześć, 
      Piszę ten temat, ponieważ mam problem z łańcuchem (napędem). Polega to na tym, że łańcuch z niewiadomych przyczyn jest zaciągany przez korbę i próbuje okręcić się dookoła blatu. Powodując zniszczenia w ramie, na szczęście powierzchowne. Spotkał się ktoś z tym problemem wie może jak rozwiązać go albo chociaż zabezpieczyć ramę między widełkami a blatem korby. Mój napęd to 2x10 Shimano XT, rama wykonana jest z włókna węglowego. Poniżej wrzucam zdjęcia "zniszczeń". Dodam, że zrobiło mi się to w ciągu dwóch lat drugi raz. Napęd na pewno nie jest zużyty, ponieważ nie zrobiłem na tym rowerze więcej niż 2 tys. kilometrów.
      Pozdrawiam.