Skocz do zawartości
dam_swi

[900-1100] 2 rowery trekkingowe na rodzinne wycieczki - damski i męski

Rekomendowane odpowiedzi

dam_swi

Cześć!

Proszę o poradę w kwestii wyboru dwóch rowerów służących do rodzinnych wycieczek na odległość raczej nie większą niż 20-30 km w jedną stronę. Głównie szosy i drogi polne czy leśne, raczej bez trudnego terenu. Jeden rower byłby dla mnie, drugi dla żony - do tego do jednego z rowerów będzie zamontowany fotelik dla dziecka. Żonie zależy na jeździe z prostymi plecami, mnie raczej podobnie. Przeszukałem już trochę internet, ale jednak gubię się w kwestiach technicznych. Zdecydowanie nie chcę przekraczać pułapu 1100 złotych. Chciałbym w tym zakresie kupić rowery po prostu jak najbardziej solidne. Będę wdzięczny za każdą poradę, pozdrawiam!

P.S. Tak, już kiedyś prosiłem na tym forum o podobną poradę, jednak wtedy zakup nie doszedł do skutku - mam nadzieję, że tym razem się uda :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo59

Kands alfa city 3x8 ze sztywnym widelcem - chyba że potrzebujesz męskiej ramy 17 " - wtedy takiej brak... Wyguglujesz lub znajdziesz link tu na forum wielokrotnie podawany.

Alternatywa to spartacus premier 3.0 z pseudoamortyzatorem.

Oczywiście piszę wyłącznie o nowych....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dam_swi
Napisano (edytowane)

Bardziej podoba mi się Spartacus - ze względu na cenę (ale tu 2.0 - jest duża różnica?) . Piszesz, że alternatywa to Spartacus, ale dodajesz, że "pseudoamortyzator". Powinno mnie to mocno zniechęcić? ;) 

(Tak, tylko nowe wchodzą w grę)

EDIT:

A ten Kands? 
http://allegro.pl/rower-28-alu-meski-kands-treking-travel-x-nowy2018-i7222634505.html#thumb/1

Edytowane przez dam_swi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo59
Napisano (edytowane)

Klucz tkwi w ilości przełożeń - 3x7 to w większości przypadków wolnobieg i jako rozwiązanie słabsze i starsze nie jest polecany. Szczególnie jeśli waga kolarza nie należy do niskich ;)

Nie chodzi o zniechęcanie :) - te widelce są sporo cięższe a niewiele dają ... Tyle że się uginają :):)

lazaro senatore v2 też jest wart uwagi (obok spartacusa) -  ale znów NIE W WERSJU V1 !!

Edytowane przez Pablo59

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• kawa94
      Przez kawa94
      Witam, 
      Mam okazję odkupić od znajomego rower giant defy 4 za symboliczną cenę. 
      Do wymiany jest koło przednie, łańcuch, siodełko oraz owijka kierownicy. Uszkodzenia powstały na skutek kolizji z motocyklem. Motocyklista wymusił pierwszeństwo, rama jest prosta, niepopękana. Wszystkie inne podzespoły działają bez zarzutu. 
      Przy renowacji lepiej dokupić takie same koło jak zamontowane czy jesteście w stanie polecić inny model w dobrej cenie? na razie robiłem rozeznanie i raczej ciężko mi będzie kupić ten model koła nie decydując się na komplet co automatycznie podwyższa koszty. 
      Drugie pytanie odnośnie owijki, siodełka i łańcucha - macie jakieś sprawdzone propozycje w niedużym budżecie by doprowadzić rower do ładu?  
    • tomaszon
      Przez tomaszon
      Znacie jakieś ciekawe podjazdy do 100 km od góry św anny ?
    • Marcin13
      Przez Marcin13
      Witam,
      na sprzedaż używany rower Giant Contend SL 2 HD Disc 2017 rozmiar S, przebieg 800km, stan 4+, szerszy opis w aukcji.
      Tiagra 2x10, hamulce hydrauliczne, sztyca karbon, system tubeless, opony Schwalbe G-One. Szosa typu endurace, bardzo wygodna na długie trasy!
      Cena: 4,199zl - do małej negocjacji

link: https://www.olx.pl/oferta/rower-giant-contend-sl-2-disc-2017-roz-s-szosa-endurance-800km-CID767-IDutxCZ.html
      http://allegro.pl/rower-giant-contend-sl-2-disc-2017-roz-s-szosa-i7358314232.html
    • fatalista
      Przez fatalista
      Szanowni forumowicze,
      kłaniam się serdecznie jako nowicjusz. Pragnę kupić na początku niedrogi (budżet do 600 złotych) i używany rower trekkingowy do jazdy głównie po mieście,  lub lajtowo poza. Zastanawiałem się nad dwoma poniższymi rowerami, który wybrać? A może jakieś inne sugestie? Mam 175 cm, około 70 kg wagi. Nie jestem wymagający, chodzi mi o zwykły rower do przemieszczania. Liczę na porady bardziej doświadczonych ode mnie koleżanek i kolegów, bo w rowerowym świecie jestem totalnie zielony. Pozdrawiam
       https://www.olx.pl/oferta/rower-meski-trekkingowy48-28bergamont-alu-CID767-IDueFRx.html
      https://www.olx.pl/oferta/rower-trekkingowy-CID767-IDnH83k.html
    • Miluutek
      Przez Miluutek
      Cześć! 
      Po prawie pięcioletniej przygodzie z moim przyjacielem, Unibike Zethos na oponach Schwalbe Maraton Racer, przyszedł czas na zmianę. Chcę kupić szosę i potrzebuję skonsultować moje pomysły z bardziej doświadczonymi.
      Chcę rower na pełnej 105, karbonowy, chętnie z hydraulicznymi tarczówkami. Rozmiar poszukiwany to S (w canyonie), mam 174 cm wzrostu. Raczej model endurancowy. 
      Wstępnie moimi typami są Canyon Endurance WMN CF 7.0 lub Endurance WMN CF SL 7.0 Disk. Podoba mi się jeszcze Orbea Avant M30 Team-d, ale kosztuje 12k i nie wiem czy dało by się upolować gdzieś w okolicach 9k. 
      Co sądzicie o tym rowerach? Warto brać tarczówki? Przekonuje mnie zwiększony komfort jazdy i lepsze hamowanie. W peletonie nie mam zamiaru jeździć.
      Może jakieś inne propozycje? Rower mam zamiar kupować w okolicach lipca. 

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.