Skocz do zawartości

[900-1100] 2 rowery trekkingowe na rodzinne wycieczki - damski i męski


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Proszę o poradę w kwestii wyboru dwóch rowerów służących do rodzinnych wycieczek na odległość raczej nie większą niż 20-30 km w jedną stronę. Głównie szosy i drogi polne czy leśne, raczej bez trudnego terenu. Jeden rower byłby dla mnie, drugi dla żony - do tego do jednego z rowerów będzie zamontowany fotelik dla dziecka. Żonie zależy na jeździe z prostymi plecami, mnie raczej podobnie. Przeszukałem już trochę internet, ale jednak gubię się w kwestiach technicznych. Zdecydowanie nie chcę przekraczać pułapu 1100 złotych. Chciałbym w tym zakresie kupić rowery po prostu jak najbardziej solidne. Będę wdzięczny za każdą poradę, pozdrawiam!

P.S. Tak, już kiedyś prosiłem na tym forum o podobną poradę, jednak wtedy zakup nie doszedł do skutku - mam nadzieję, że tym razem się uda :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kands alfa city 3x8 ze sztywnym widelcem - chyba że potrzebujesz męskiej ramy 17 " - wtedy takiej brak... Wyguglujesz lub znajdziesz link tu na forum wielokrotnie podawany.

Alternatywa to spartacus premier 3.0 z pseudoamortyzatorem.

Oczywiście piszę wyłącznie o nowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej podoba mi się Spartacus - ze względu na cenę (ale tu 2.0 - jest duża różnica?) . Piszesz, że alternatywa to Spartacus, ale dodajesz, że "pseudoamortyzator". Powinno mnie to mocno zniechęcić? ;) 

(Tak, tylko nowe wchodzą w grę)

EDIT:

A ten Kands? 
http://allegro.pl/rower-28-alu-meski-kands-treking-travel-x-nowy2018-i7222634505.html#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz tkwi w ilości przełożeń - 3x7 to w większości przypadków wolnobieg i jako rozwiązanie słabsze i starsze nie jest polecany. Szczególnie jeśli waga kolarza nie należy do niskich ;)

Nie chodzi o zniechęcanie :) - te widelce są sporo cięższe a niewiele dają ... Tyle że się uginają :):)

lazaro senatore v2 też jest wart uwagi (obok spartacusa) -  ale znów NIE W WERSJU V1 !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...