Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
michalo368

[Szosa] Rower na 195 cm wzrostu!

Rekomendowane odpowiedzi

michalo368

Witam!
Planuje zakup pierwszego roweru na szosę. Problem w w tym, że jestem dosyć wysoki: 195 cm wzrostu, 93cm w nodze i 80 kg wagi. Z tego wychodzi ze powinienem mieć ramę 60-62 cm, tyle że taka ciężko znaleźć :/ Mój budżet to około 4000 zł. Jakieś rady lub propozycje?

Pozdrawiam! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
belmondziak

roweru nie kupuje się na hurra. trzeba pooglądać, przeanalizować i w końcu wziąć ten właściwy. ja tak naprawdę szukałem szosy od połowy września, a kupiłem w październiku, bo trafiła mi się okazja, a pewnie szukałbym do końca zimy, gdyby nie to.

w 62 się nawet nie pchaj, 61 to moim zdaniem max, jeśli chodzi o normalne rozmiarówki, a nie zaniżone. jestem niemalże kopią ciebie, jeśli chodzi o wymiary i 61 to na mnie odrobinę za dużo

z nowych Fuji Roubaix na 105 kupisz za 3850

używki na w miarę lekkich ramach i osprzęcie 105 i w górę zaczynają się od 1800zł. twoja decyzja. ja zrobiłem tak, że kupiłem używkę na 105 ze zdrową korbą, framesetem, manetkami i przerzutkami. resztę tj. napęd, hamulce, łańcuch i inne pierdoły lepiej wymienić i w kieszeni zostaje spora sumka, ale każdy ma swoje zdanie i pewnie zaraz wypowie się ktoś, że szosówek się nie kupuje z drugiej ręki, ale ja zaryzykowałem i podobnie 2 moich kumpli i nikt nie żałuje. jak odstawiałem na serwis to myśleli na początku, że to nówka... trzeba tylko sprawdzać, czy przypadkiem nie został skradziony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SzpiceR

btw na all wisi śliczna principia na ultegrze w dużym rozmiarze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Arni220
13 godzin temu, belmondziak napisał:

w 62 się nawet nie pchaj, 61 to moim zdaniem max, jeśli chodzi o normalne rozmiarówki,

A jakie to są nienormalne rozmiarówki? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
drozda

Ja mam 190 , nogę 92 i jeżdżę na 58 ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lederfox34
13 godzin temu, SzpiceR napisał:

btw na all wisi śliczna principia na ultegrze w dużym rozmiarze

Jesli mówisz o tej Evolution na 185/197- karbon ultegra- to warta dokładnego sprawdzenia (własnie dlatego ze handlarz i ze karbon)Poza tym to bardzo dobre ramy są :)

znam te od aluminium. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
js1200

Posiadam Canyon-a Endurace w rozmiarze XL (stack: 634mm, reach: 407mm) przy 191cmi wzrostu, 91cm nogi i jest prawidłowo.

Przymierzałem się do Cannondale'a Optimo (s: 583, r: 399) i rama była odrobinę za mała, było ryzyko zahaczania butem o przednie koło, no ale to był inny rower.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
belmondziak
8 godzin temu, Arni220 napisał:

A jakie to są nienormalne rozmiarówki? 

parę firm ma nienormalne tj., gdy mierzyłem bodajże Cube'a to powinienem ich zdaniem wziąć ramę 62 albo 63

trzeba patrzeć na geometrię i wymiary

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Arni220

Ale to nadal nie tłumaczy nienormalności ich rozmiarów. To, że trzeba patrzeć na geo jest jak najbardziej normalne i oczywiste, są ramy dłuższe i krótsze, są ramy race i endurance, są slopingowe i klasyczne, a więc logiczbym jest, że muszą się od siebie czymś różnić, ale nadal nie ma to nic wspólnego z nienormalnością. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
belmondziak

no wcale, ramy 58 to u niektórych firm potrafią być oznaczone jako nawet 62, co jest zdecydowanie zbyt przegięte

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cinol123

W dniu 5/16/2018 o 20:28, belmondziak napisał:

w 62 się nawet nie pchaj, 61 to moim zdaniem max, jeśli chodzi o normalne rozmiarówki, a nie zaniżone. jestem niemalże kopią ciebie, jeśli chodzi o wymiary i 61 to na mnie odrobinę za dużo

Mocne ;-) może sie garbisz :P

25 minut temu, belmondziak napisał:

no wcale, ramy 58 to u niektórych firm potrafią być oznaczone jako nawet 62, co jest zdecydowanie zbyt przegięte

Trzeba dokladnie sprawdzic na Grafikach Geo danej ramy co oznacza dany rozmiar rozmiar, i jakie sa zależnosci miedzy podstawowymi wymiarami. suchy trozmiar 58cm to tak miarodaja informajca jak ta ze masz 195cm.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• zswsdmo
      Przez zswsdmo
      Witam, poszukuję dla swojego taty konkretnego bagażnika (zdjęcie poniżej, znalezione w internecie, swoich niestety nie mam). Nie jest on już produkowany, szukałam chyba już wszędzie. Jest on na klucz, był produkowany w różnych kolorach (czarny, szary, czerwony - o takich wiem bo mieliśmy takie kolory). Jeżeli ktoś z Państwa ma taki na sprzedaż bądź ma źródło, gdzie bym mogła dostać taki o to bagażnik byłabym bardzo wdzięczna :). Odkupie nawet większą ilość :).

Pozdrawiam

• dovectra
      Przez dovectra
      Cześć
      Kupię piastę do szosy w znośnym stanie i cenie.
      130 mm/ oś qr
      pod 32 szprychy i 9 rzędową kasetę.
      Pozdro
    • porywacz_zwlok
      Przez porywacz_zwlok
      Witajcie. Po dwóch dekadach przerwy od miesiąca zarażony jestem pedałowaniem i nie wiem jaki powinien być mój następny krok. Jakieś plany mam, ale bez sugestii zakładam ten wątek, bym mógł posłuchać mądrzejszych od siebie ludzi. Może moje plany są złe w założeniach, więc trzeba będzie dzięki wam je zmienić.
      Sprawa wygląda następująco, otóż mieszkam przy puszczy zielonce i większość pokonywanych tras jest związanych z moją małżonką. Kupiłem MTB'ka, który szaleństwem jakości nie jest ale też nie można go zakwalifikować do najniższej półki. Żona ma rower crossowy damski author'a i jest bardzo zadowolona. Celem żony jest oczywiście praca nad ciałem i nasze wycieczki miały być spokojną turystyką. Troszkę podkręcam nasze wypady, ale tutaj czuję niedosyt i tutaj się zaczyna właściwa część rozmyślań. Śmigamy kilka razy w tygodniu po 15 - 30km po leśnych duktach, ale treścią tego wątku są jednorazowe w tygodniu, ciężkie wypady bez żony. Jednym z rozważanych ale najmniej pasujących mi kierunków jest wymiana MTB'ka na coś naprawdę mocarnego i rzucanie się na naprawdę ciężki teren z jazdą. Ale bardziej chyba wolę zmieniający się świat i mimo wszystko turystyka mnie kręci. Pozostają jeszcze dwa rozwiązania i może znając troszkę moje potrzeby coś mi podpowiecie. Celem tych wyjazdów będzie setka lub więcej a rozwiązania widzę następujące. Spieniężam MTB i kupuję gravela. Będzie i po lesie z żoną i do śmigania na asfalcie. Ale czy taki gravel po leśnych duktach ze średnią 17km/h mnie nie zamęczy sprzętowo? A może do takich jednorazowych w tygodniu wypadów kupić tanią szosę jako drugi rower? Tego rozwiązania też nie jestem pewien, bo wielkopolska jest pełna dziur i dróg rowerowych z kostki brukowej. A może kupić taniego gravela jako drugi rower?
      Oczywiście słowo tanie, nie znaczy zły.
      Sam nie wiem. Nie latałem nigdy na szosie, ale to chyba nie jest problem opanować ten sprzęt.
      Zapraszam do pomocy lub co lepsze do dyskusji, bo kasę zacząłem już odkładać.
      edit: oczywiście idealnie jest mieć kilka drogich rowerów, ale moim głównym celem finansowania jest ognisko domowe, więc i odkładane pieniądze muszę w przemyślany sposób wydać
    • Sclicker
      Przez Sclicker
      Siema planuję zakupić rower na małe hopy 1 max 2m, dropy małe schody zjazdy itp. Znalazłem to na OLX cena 3500zł. Amortyzator przedni 140mm skoku tylni sam gość co sprzedaje nie wie więc X. W przednim amortyzatorze uszczelki do wymiany. Oba były serwisowane na początku tego sezonu.
      SPECYFIKACJA:
      Rama- Specialized Enduro Pro SL 2010 
      Amortyzator- Fox Talas 32 (uszczelki do zmiany) 
      Damper- Fox Float RP2
      Hamulec przód- Avid CODE 4
      Hamulec tył- Magura MT2
      Przerzutka tył- Sram X9
      Przerzutka tył- Nie wiem
      Manetki- Sram X7
      Kierownica- Brut 6061 T6 DB
      Mostek- Ritchey
      Korba- Truvativ STYLO 
      Sztyca- Giant 
      Tarcza przód- Avid G2CS 203
      Tarcza tył- Avid G3CS 185
      Stery- Cane Creek VP-A58ACL
      Gripy- Odi SDG
      Obręcze- DT SWISS X430
      Opona przód- Shwalbe NOBBY NIC
      Opona tył- Specialized Pro RESOLUTION
      Pedały- Shimano PD-M520
      Koła 26" Rozmiar ramy M/L
      To wszystko co udało mi się dowiedzieć od sprzedającego - Rama nie spawana, nie ma wzmocnień, wgnieceń, nic nie skrzypi nie trzeszczy. Hamulce kosy. Za niedługo jadę obejrzeć i pasowałoby się dowiedzieć od ekspertów czy warto.

• Davo_13
      Przez Davo_13
      Cześć mam na imię Dawid. Od sierpnia strasznie zajawiłem się rowerami, wyciągnąłem swój stary rower z szopy i zacząłem uczyć się sztuczek i bardziej agresywnej jazdy. Wiele się nauczyłem przez te dwa miesiące, i teraz wiem że mój aktualny sprzęt nie wystarcza. Oba amortyzatory strasznie skrzypią, a dodatkowo są ciężkie i mało wydajne. Z góry dziękuję !!! link do zrzutki : https://zrzutka.pl/snxj97