Skocz do zawartości

[Szosa] Rower na 195 cm wzrostu!


michalo368

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Planuje zakup pierwszego roweru na szosę. Problem w w tym, że jestem dosyć wysoki: 195 cm wzrostu, 93cm w nodze i 80 kg wagi. Z tego wychodzi ze powinienem mieć ramę 60-62 cm, tyle że taka ciężko znaleźć :/ Mój budżet to około 4000 zł. Jakieś rady lub propozycje?

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roweru nie kupuje się na hurra. trzeba pooglądać, przeanalizować i w końcu wziąć ten właściwy. ja tak naprawdę szukałem szosy od połowy września, a kupiłem w październiku, bo trafiła mi się okazja, a pewnie szukałbym do końca zimy, gdyby nie to.

w 62 się nawet nie pchaj, 61 to moim zdaniem max, jeśli chodzi o normalne rozmiarówki, a nie zaniżone. jestem niemalże kopią ciebie, jeśli chodzi o wymiary i 61 to na mnie odrobinę za dużo

z nowych Fuji Roubaix na 105 kupisz za 3850

używki na w miarę lekkich ramach i osprzęcie 105 i w górę zaczynają się od 1800zł. twoja decyzja. ja zrobiłem tak, że kupiłem używkę na 105 ze zdrową korbą, framesetem, manetkami i przerzutkami. resztę tj. napęd, hamulce, łańcuch i inne pierdoły lepiej wymienić i w kieszeni zostaje spora sumka, ale każdy ma swoje zdanie i pewnie zaraz wypowie się ktoś, że szosówek się nie kupuje z drugiej ręki, ale ja zaryzykowałem i podobnie 2 moich kumpli i nikt nie żałuje. jak odstawiałem na serwis to myśleli na początku, że to nówka... trzeba tylko sprawdzać, czy przypadkiem nie został skradziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SzpiceR napisał:

btw na all wisi śliczna principia na ultegrze w dużym rozmiarze

Jesli mówisz o tej Evolution na 185/197- karbon ultegra- to warta dokładnego sprawdzenia (własnie dlatego ze handlarz i ze karbon)Poza tym to bardzo dobre ramy są :)

znam te od aluminium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Canyon-a Endurace w rozmiarze XL (stack: 634mm, reach: 407mm) przy 191cmi wzrostu, 91cm nogi i jest prawidłowo.

Przymierzałem się do Cannondale'a Optimo (s: 583, r: 399) i rama była odrobinę za mała, było ryzyko zahaczania butem o przednie koło, no ale to był inny rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nadal nie tłumaczy nienormalności ich rozmiarów. To, że trzeba patrzeć na geo jest jak najbardziej normalne i oczywiste, są ramy dłuższe i krótsze, są ramy race i endurance, są slopingowe i klasyczne, a więc logiczbym jest, że muszą się od siebie czymś różnić, ale nadal nie ma to nic wspólnego z nienormalnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 5/16/2018 o 20:28, belmondziak napisał:

w 62 się nawet nie pchaj, 61 to moim zdaniem max, jeśli chodzi o normalne rozmiarówki, a nie zaniżone. jestem niemalże kopią ciebie, jeśli chodzi o wymiary i 61 to na mnie odrobinę za dużo

Mocne ;-) może sie garbisz :P

25 minut temu, belmondziak napisał:

no wcale, ramy 58 to u niektórych firm potrafią być oznaczone jako nawet 62, co jest zdecydowanie zbyt przegięte

Trzeba dokladnie sprawdzic na Grafikach Geo danej ramy co oznacza dany rozmiar rozmiar, i jakie sa zależnosci miedzy podstawowymi wymiarami. suchy trozmiar 58cm to tak miarodaja informajca jak ta ze masz 195cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...