Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
mowglie1976

[Hayes MX5] Szum przy hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

mowglie1976

Witam, mam Rockridera 520 rok 2016 przy hamowaniu szumi przedni hamulec. Przejechane na nim mam około 600km (2 sezony po kupnie roweru z różnych przyczyn nie używany). Czy jest to możliwe że po 600 km starły się kocki (widoczna przerwa miedzy tarczą a okładzina jest około 0,5mm z każdej strony, nie bardzo widzę czy jest okładzina na klocku).

Jeśli ktoś ma jakąś koncepcje to chętnie wysłucham, wyczytam bo z tarczówkami do tej pory nie miałem do czynienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Co to znaczy szumią?

Lekkie "szorowanie" jest zupełnie normalne, przecież okładzina trze o tarczę.

5 minut temu, mowglie1976 napisał:

nie bardzo widzę czy jest okładzina na klocku

To wyjmij i sprawdź, w czym problem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gyrill

Możliwe też że to zanieczyszczenia (np. błoto) lub nierównomierne ścieranie się okładzin. Bez demontażu nie dojdziesz :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mowglie1976

No cóż, to znaczy że jutro demontaż.

Dzięki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Rajtek
      Przez Rajtek
      Porządki garażowe, więc do sprzedania:
      - manetka XT i-spec B  - 110 zł
      - hamulce przód i tył komplet M506, wraz z okładzinami półmetaliki - 110 zł
      - koła 29, bębenek shimano 11 , przystosowane pod system bezdętkowy, sztywne osie, po serwisie - wymienione wszystkie łożyska - 310 zł

Wszystkie części sprawne, mało używane, ściągnięte z roweru Specialized Epic

Najlepiej komplet, wówczas cena niższa.
    • A5P3R
      Przez A5P3R
      Witam
      Potrzebuję pomocy w dopasowaniu adapterów do zamontowania hamulców Shimano Zee na tarczy.
      Z tyłu chyba będzie pasował "SHIMANO SM-MA-R203"  
      A z przodu nie wiem co dopasować  Myślałem nad "SHIMANO SM-MAF203" lub "SHIMANO SM-MA-90-F203"
      Rama: Cube Two15 2014 Amortyzator: RockShox Boxxer WC 2014 Hamulce: Shimano Zee Tarcze: Clarks Lightweight Red 203mm A tutaj zrobiłem zdjęcia gdyby były potrzebne > Klik    /  Klik
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc 
    • dajkamienia420
      Przez dajkamienia420
      Witam otóż posiadam ramę odpowiednią dla tarczówek, miałem na ramie wcześniej v-brake'i i przymierzam się do zmiany lecz przy piaście nie widzę "tego czegoś" na czym montuje się tarcze. Jak się to nazywa i mogę to jakoś dokupić?
    • dajkamienia420
      Przez dajkamienia420
      Witam otóż będę zamawiać sprzęt z pewnej strony i nie wiem czy dźwignie są w zestawie? link : http://ambike.pl/hamulec-tarczowy-mechaniczny-hayes-cx-pro-254g-z-tarcza-160mm-2014.html
      kupował ktoś? Poleca?
    • mordorr
      Przez mordorr
      Hej, 

Zdecydowałem się na Treka Procalibra do zabawy w błocie i wyscigów w kurzu ....fabrycznie wyposażony jest w hamulce BR-M500, które podobno lokowane są poniżej Deore. 
      https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/shimano/BR-MT500.html

Mają niby Servo Wave i odpowietrzanie jednokierunkowe, ale ...
      zastanawiam sie, czy od razu ich nie wymienić na coś lepszego - np XT. jest sens, czy raczej dać szansę m500 ? 

kupuję ten rower tylko do lokalnych ogórków, a że mam niedaleko w Beskidy ... to do lokalnych górskich ogórków przede wszystkim

z góry dziękuję za porady,