Skocz do zawartości
mowglie1976

[Hayes MX5] Szum przy hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

mowglie1976

Witam, mam Rockridera 520 rok 2016 przy hamowaniu szumi przedni hamulec. Przejechane na nim mam około 600km (2 sezony po kupnie roweru z różnych przyczyn nie używany). Czy jest to możliwe że po 600 km starły się kocki (widoczna przerwa miedzy tarczą a okładzina jest około 0,5mm z każdej strony, nie bardzo widzę czy jest okładzina na klocku).

Jeśli ktoś ma jakąś koncepcje to chętnie wysłucham, wyczytam bo z tarczówkami do tej pory nie miałem do czynienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Co to znaczy szumią?

Lekkie "szorowanie" jest zupełnie normalne, przecież okładzina trze o tarczę.

5 minut temu, mowglie1976 napisał:

nie bardzo widzę czy jest okładzina na klocku

To wyjmij i sprawdź, w czym problem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gyrill

Możliwe też że to zanieczyszczenia (np. błoto) lub nierównomierne ścieranie się okładzin. Bez demontażu nie dojdziesz :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mowglie1976

No cóż, to znaczy że jutro demontaż.

Dzięki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• mikulek
      Przez mikulek
      Siema, zepsulem zacisk w hamulcu schimano br-m 315 I znalazlem na olx zacisk formula rx.
      I czy to wszystko bedzie pasowac jak wymienie ten zacisk ?
    • emotive
      Przez emotive
      Witam.

Mam dylemat w dobraniu hamulców pod tarcze 160 mm na koła 26 cali. Obecnie Avid Juicy 5 już mi zdaje się skończyły swój żywot. A nie ukrywam jeżdzę na rowerze przez cały rok wiec przejechałem na nich około 50 tyś. km w tym kilka wypraw rowerowych w tym zagranicznych. Szukałem tych samych hamulców gdyż nie ukrywam że byłem z nich bardzo zadowolony. Nie mniej jednak nigdzie nie moge znaleźć nowego zestawu na przód i tył. Co byście polecili jako alternatywę dla wysłużonych już Avid Juicy 5? Rozważam czterotłokowe XT M8020, Magury MT5 ewentualnie przejście na tańsze mechaniczne  Avid BB7 tylko nie wiem jaką zastosować do  nich dzwignię i czy klamki z Avid Juicy 5 bedą pasować do zacisków BB7?
      Jeżdzę głównie w 90% po asfalcie pozostałe 10% to drogi gruntowe.
      Wszystkie udzielone wskazówki z Waszej strony są mile widziane.
      Pozdrawiam serdecznie.
      emotive
    • xczerwinski
      Przez xczerwinski
      Witam, od 3 lat posiadam Rockridera 520 i pora na zmianę osprzętu, w rowerze nie było wymieniane kompletnie nic od nowości, a zrobiłem z 5tys. km.
      Zacznijmy od początku, rowerem jeżdżę 3 lata, zazwyczaj to jest ścieżki leśne, asfaltowe oraz szutrowe, oraz miasto. 
      To co chciałbym wymienić to cały napęd, hamulce oraz koła wraz z oponami.
      Aktualny stan roweru:
      http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2015,rowery,18718
      Plan na rower jest następujący:
      napęd 1x10
      hamulce shimano deore m6000
      koła 26" nowe wraz z oponami 2.15-2.20 jak się zmieszczą
      Prosiłbym o pomoc w dobraniu napędu, może być oparty o shimano/sram lub mieszanka oraz w dobraniu kół 
    • adrianm
      Przez adrianm
      Cześć,
      Zastanawiam się nad wymianą wysłużonych v-brake'ów na tarczówki Avid'a - model BB7. Rama i piasty przystosowane więc koszty nie powinny zabić jednak zastanawiam się nad tym czy kupować komplet zaciski + tarcze czy same zaciski i osobno tarcze (innej firmy). Jak wygląda sprawa jakości i trwałości oryginalnych tarcz Avida? Warto kupować komplet czy lepiej zainwestować w inne tarcze? Jeżeli macie jakieś typy to chętnie poznam Na przód mam zamiar pakować tarcze w rozmiarze 180 a na tył 160.
      Za pomoc z góry wielkie dzięki!
    • shadar
      Przez shadar
      Witam,
      mam problem... zmieniając koła (jeśli kogoś interesuje wątek jest tu) postanowiłem zmienić tarczę 160 na 180. W tym celu zakupiłem 2x adapter SM-MA-F 180 P/P - zakup konsultowałem ze sprzedającym bo miałem obawy czy adapter będzie pasował na tył. Dla bezpieczeństwa wysłałem zdjęcie mocowań hamulca (zdjęcia w załączeniu). Potwierdził żeby kupować 2 te same adaptery.
      Dziś wieczorem w końcu zabrałem się za montaż, przód poszedł bezproblemowo. Niestety z tyłem nie było tak łatwo. Po zamontowaniu zgodnie z instrukcją (strzałka UP do góry) hamulec permanentnie blokował tarczę nie pozwalając na jej obrót. Po zamontowaniu "do góry nogami" tarcza pasuje, ale jest "na styk" bez żadnej tolerancji.
      Teraz zastanawiam się czy ja robię coś źle, czy po prostu sprzedający polecił mi zły adapter?