Skocz do zawartości

[suport] BB30 a PresFit30


Yambo

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie temat wałkowany, ale nie mogę znaleźć sensownej odpowiedzi, a to co znajduję jest sprzeczne z informacją od sprzedawcy.

Kupiłem używaną ramę gdzie sprzedawca twierdzi, że jest pod suport PressFit30. Patrzę sobie na te suporty i PressFit30 jest pod mufę o wymiarach 46mm średnica i 73mm szerokość, pod korbę o osi 24mm. Tymczasem otrzymana rama ma 73mm szerokości ale 41mm średnicy, a więc z tego co czytam to pod typowy BB30 i oś korby 30mm. Jak to jest?? Proszę o poradę, bo sprzedawca idzie w zaparte i już sam zwątpiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, siejak1 napisał:

BB30 ma 42mm. Przy 41mm jest to typowy pressfit z miskami do osadzenia w mufie 41mm.

Co to za kombinacja PressFit z miskami do mufy 41mm? Nie widzę nigdzie takiej opcji. Tutaj: https://problemsolversbike.com/files/tech/Bottom_Bracket_Standards_Reference.pdf jedyne do mufy 41mm są BB86/92, no ale w tym przypadku mufa powinna mieć 86 lub 92mm szerokości. I to chyba nie są PressFit'y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, coś takiego jest. W tej rozpisce standardów nie było tego. Jest też PF 41 pod korbę 30mm, więc rozumiem, że do mojej ramy 73mm szer. średnica 41mm mogę brać dowolną korbę (tj. BB30 lub GXP) i potem tylko suport do tego dobrać odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze 42mm!

Teraz to juz chyba do kazdego systemu pod 24mm oske da sie zalozyc korbe z 30mm oska.

Z tym, ze odbywa sie to kosztem miniaturowych lozysk. Nie wiem jak takie rozwiazanie moze sie spisywac w mtb (sadzac po wspomnianych 73mm).

Wiecej na sztywnosc ma wplywa wielkosc lozysk i ich rozstawienie. Czym wieksze i czym szerzej, tym sztywniej.

Watpie, sadzac po tym na czym jezdze, zeby te parenascie mm korby za lozyskiem mialo jakikolwiek wply na sztywnosc, szczegolnie w przypadku 30mm oski. Ale nawet jesli tak, to wogole bym sie trzymal z daleka od takiej korby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...