Skocz do zawartości

[Korba] korba xt m8000 boost z sram eagle ?


bociek28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam pytanko czy da sie pogodzić korbę shimano xt m8000 boost 1x11 z systemem sram eagle ? Nie chce się pozbywać tej korby bo mam w niej pomiar mocy, dla tego zastanawiam sie czy jest możliwość zastosowania tarczy innego producenta tak aby pasowała do korby xt a jednoczesnie do systemu eagle 1x12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia łańcucha korby Eagle boost 52mm, Shimano boost 53.4mm można to załatwi c podkładkami. Inna sprawa to specyficzny kształt zębów w tarczy Eagle, obawiam się , że trudno będzie znaleźć tarczę z takimi zębami pod mocowanie Shimano (pewnie jakiś patent na zęby ma SRAM), nie wiem niestety jaki to będzie miało wpływ na układanie się łańcucha na innej tarczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ale im więcej czytam tym głusze treści w necie więc wolę zapytać praktyków. 

Czym się różni korba boost od zwykłej? Off-setem ale to przegięcie pałąka czy podkładka na osi? Zaciekawił mnie Wasz post w stosunku do mojego suportu BB92 który po założeniu korby wykorzystuje maksymalnie jej szerokość. Nawet 1mm podkładka się nie zmieści.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różni się wyprofilowaniem ramion pająka. Mając na myśli podkładki, myślałem o podkładkach między tarczą a pająkiem, tylko tak można tarczę przesunąć w stronę ramy. Tyle, że musiały bu to być prostokątne podkładki o dużej powierzchni, żeby nie stracić na sztywności tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RULEZ a jakiego owala zaproponował bys do tego zestawu ? 

Ewentualnie czy istnieje kalkulator ktory przeliczył by ekwiwalent eagla 10-50  z tarczą 34 na zestaw shimano ;) jedziłem na eaglu z tarczą 34 ale nie wiem czego spodziewać sie po 1x11 shimano ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakiś kalkulator istnieje, ale wystarczy podzielić zęby korby przez zęby kasety od najmniejszej do największej tarczy, i wychodzi rozpiętość (ile jeden obrót korby powoduje obrotów koła) , Shimano 3,09 - 0,74, SRAM 3,4 - 0,68, rozpiętość napędu SRAM jest około 20% większa.

Można to przeliczyć na metry, mnożąc obwód koła X 3,09 itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o linię łańcucha ? dla korby 2 tarczowej boost to środek między tarczami, i ma 51,8, a dla jednotarczowej to 53,4 mm, czyli zdejmując małą tarczę z korby 2 tarczowej uzyskujemy w przybliżeniu właściwą linię dla tej tarczy która pozostała, bez żadnych kombinacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz znalazłem ze linia łańcucha dla korb boost pod eagla to 52 a korb shimano to 53 czy ten 1mm moze sprawiać problemy ? Jeszcze jedna sprawa to owale pod shimano ktore mają 1.5mm offset czyli powinno być prawie idealnie ? Czy się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa,  o linii łańcucha Sram/Shimano napisałem 15 maja ... niestety Shimano nie podaje offsetu swoich tarcz. Poza tym po co Ci linia łańcucha Sram do kasety 12 rzędowej skoro chcesz obecnie złożyć 1X11 na osprzęcie Shimano ? Weź ten owal 1,5 mm, załóż na korbę i po prostu jeźdź ...

Inna sprawa to kształt zębów w korbie Eagle, i ich kompatybilność z łańcuchem, a nie sama linia łańcucha ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2018 o 15:35, bociek28 napisał:

 

Mam koła i pod xd i pod shimano, dziś to wszystko pozliczałem i cena wychodzi podobna ( chyba 300 drozej sram) zawsze lepiej mić wiecej na podjazdy :) w shimano kupujac albo trzeba miec noge jak kon albo traci sie na płaskim ;(

https://banless.pl/pl/p/Zebatka-owalna-Shimano-96BCD-M7000M8000/22

Sprzedajacy powidzial ze ten oval podejdzie i pod eagla i pod shimano jezeli chodzi o kasete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...