Skocz do zawartości

[Suport] BB-UN100 pomocy


NSeba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów,


Dość sporo jeżdżę na rowerze, dziennie  okolo 35 km. Mam rower Romet Wagant 4 z 2016 roku. Problem mam z suportem. Zaczął strzelać i czuje luzy. Jest to model BB-UN26, lub BB-UN100. MECHANIZM KORBOWYShimano Altus M371 48 / 36 / 26 170 mm.

Potrzebuje kupic coś co będzie mniej awaryjne. Jeżeli ktoś może mi powiedzieć jaki model będzie pasował do takiej korby i takiego modelu. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie,

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie SoloTM,

Dziękuję za Pana czas i pomoc. Dzisiaj dostałem odpowiedź z Rometu i oni mówią, że to jest zamiennik:
Wkład zamknięty NINGBO FP-B908N-2N 120/68mm czy linki co pan podesłał to będą pasowały ?


Pozdrawiam serdecznie,

Sebastian

Widze, że te suporty są trochę dłuższe. Ten co Romet mówi o zamienniku ma 120/68mm jak rozumiem 120 to dł a średnica to 68.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tej korby i linii łańcucha 50 mm potrzebny jest suport o długości 123 mm ( 122,5 mm może równiez być, a nawet 118 mm dla linii łańcucha 47,5 mm ) więc i 120 mm będzie ok. Ja poleciłem Ci dobre suporty, które nie rozlecą się po 500 km. Najlepiej brać 122,5.  Natomiast 68  to długość/szerokość  mufy ( ramy w miejscu gdzie wchodzi suport - tej "dziury" na suport )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/klucz-do-suportu-na-kwadrat-shimano-sciagacz-korby-i6711040505.html

Plus zwykły klucz płaski 15,16 i 24, oraz trochę smaru na gwint misek.

( musisz najpierw ściągnąć korby )

/edit

No i pewnie klucz imbusowy do odkręcenia śruby korby ( ewentualnie jeśli jest tam śruba 14 pod zaślepką to odkręcisz ją tym ściagaczem z linku wyżej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...