Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

xczerwinski

Witam, od 3 lat posiadam Rockridera 520 i pora na zmianę osprzętu, w rowerze nie było wymieniane kompletnie nic od nowości, a zrobiłem z 5tys. km.

Zacznijmy od początku, rowerem jeżdżę 3 lata, zazwyczaj to jest ścieżki leśne, asfaltowe oraz szutrowe, oraz miasto. 

To co chciałbym wymienić to cały napęd, hamulce oraz koła wraz z oponami.

Aktualny stan roweru:

http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2015,rowery,18718

Plan na rower jest następujący:

napęd 1x10

hamulce shimano deore m6000

koła 26" nowe wraz z oponami 2.15-2.20 jak się zmieszczą

Prosiłbym o pomoc w dobraniu napędu, może być oparty o shimano/sram lub mieszanka oraz w dobraniu kół 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• mikulek
      Przez mikulek
      Siema, zepsulem zacisk w hamulcu schimano br-m 315 I znalazlem na olx zacisk formula rx.
      I czy to wszystko bedzie pasowac jak wymienie ten zacisk ?
    • emotive
      Przez emotive
      Witam.

Mam dylemat w dobraniu hamulców pod tarcze 160 mm na koła 26 cali. Obecnie Avid Juicy 5 już mi zdaje się skończyły swój żywot. A nie ukrywam jeżdzę na rowerze przez cały rok wiec przejechałem na nich około 50 tyś. km w tym kilka wypraw rowerowych w tym zagranicznych. Szukałem tych samych hamulców gdyż nie ukrywam że byłem z nich bardzo zadowolony. Nie mniej jednak nigdzie nie moge znaleźć nowego zestawu na przód i tył. Co byście polecili jako alternatywę dla wysłużonych już Avid Juicy 5? Rozważam czterotłokowe XT M8020, Magury MT5 ewentualnie przejście na tańsze mechaniczne  Avid BB7 tylko nie wiem jaką zastosować do  nich dzwignię i czy klamki z Avid Juicy 5 bedą pasować do zacisków BB7?
      Jeżdzę głównie w 90% po asfalcie pozostałe 10% to drogi gruntowe.
      Wszystkie udzielone wskazówki z Waszej strony są mile widziane.
      Pozdrawiam serdecznie.
      emotive
    • Rudder
      Przez Rudder
      Cześć
      Mam rower INDIANA X-ROAD 3.0 a w nim napęd: 
      kaseta z tyłu - SHIMANO CS-HG 31,8 rzędów
      łańcuch Shimano
      korba 3 rzędy Acera
      Po  1000 km ten złom jest do wymiany. Dbałem o ten napęd cały czas, jednak bardzo słaba produkcja Shimano nie pozwala na jej dobry stan przez dłuższy okres czasu.
      W związku z tym proszę o poradę co mam zamontować aby napęd  mojego roweru był trwały i wytrzymał conajmniej 3 lata. Proszę o poradę dlatego że nie jestem rowerzystą, który lubi wymieniać podzespoły roweru co chwile a firma Shimano produkuje swój sprzęt dla takich rowerzystów, którzy je wymieniają.
      Dziękuje serdecznie
      W przeciwnym przypadku gdy takiego napędu nie będzie to wywalam rower i przesiadam się na skuter którego kupie. 
    • mowglie1976
      Przez mowglie1976
      Witam, mam Rockridera 520 rok 2016 przy hamowaniu szumi przedni hamulec. Przejechane na nim mam około 600km (2 sezony po kupnie roweru z różnych przyczyn nie używany). Czy jest to możliwe że po 600 km starły się kocki (widoczna przerwa miedzy tarczą a okładzina jest około 0,5mm z każdej strony, nie bardzo widzę czy jest okładzina na klocku).
      Jeśli ktoś ma jakąś koncepcje to chętnie wysłucham, wyczytam bo z tarczówkami do tej pory nie miałem do czynienia.
    • tymoteusz142
      Przez tymoteusz142
      Witam, ostatnio postanowiłem zakupić nowe opony do mojego roweru 26x2,2 mtb  , tylko mam problem ponieważ nie wiem czy zmieszczą mi się w rowerze. Nowe opony pasują do obręczy ale nie wiem jak z ramą. Czy nie będą mi haczyć o ramę i widelec . Rama to 19 a rozmiar obecnych opon to 26x1,95 .Dziękuje ze odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.