Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

xczerwinski

Witam, od 3 lat posiadam Rockridera 520 i pora na zmianę osprzętu, w rowerze nie było wymieniane kompletnie nic od nowości, a zrobiłem z 5tys. km.

Zacznijmy od początku, rowerem jeżdżę 3 lata, zazwyczaj to jest ścieżki leśne, asfaltowe oraz szutrowe, oraz miasto. 

To co chciałbym wymienić to cały napęd, hamulce oraz koła wraz z oponami.

Aktualny stan roweru:

http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2015,rowery,18718

Plan na rower jest następujący:

napęd 1x10

hamulce shimano deore m6000

koła 26" nowe wraz z oponami 2.15-2.20 jak się zmieszczą

Prosiłbym o pomoc w dobraniu napędu, może być oparty o shimano/sram lub mieszanka oraz w dobraniu kół 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• albeahnm
      Przez albeahnm
      Niedawno w moim rowerze zaczęły piszczeć/skrzypieć hamulce: https://www.youtube.com/watch?v=Zb4SthnMgqw
      Umycie roweru i odtłuszczenie obręczy przy użyciu rozpuszczalnika nie rozwiązały problemu i hamulce nadal piszczą/skrzypią. Czego jeszcze mógłbym spróbować?
    • dawid1110
      Przez dawid1110
      Witajcie
      Dziś naszła mnie myśl aby zmienić napęd 3x9 który obecnie mam na 2x9 a docelowo 2x10. Rower wykorzystuje do pośmigania w lesie, udziału w maratonach MTB a w przyszłości także XC. 
      Moje obecne komponenty:
      - Korba KLS Race z przełożeniem 40x30x22
      - Przerzutka przednia Shimano Alivio M4000
      - Kaseta SHIMANO CS-HG300-9 (11-34)
      - Łańcuch Shimano Deore HG53

Planuje pozostawić tą korbe tylko zmienić przełożenia na 34x22. 
      I teraz parę pytań do Was. Co potrzebuje oprócz tarczy korby 34T? Co z kominami mocującymi średnią tarcze.
      Planuje zakup przerzutki Shimano Deore FD-M617 oraz manetki Shimano SLX SL-M670
      Czy takie ustawienie będzie ze sobą współgrało. Na razie z powodów kosztów kaseta zostaje jednak ją także wymienię na 10-rzędową. 
    • culiner
      Przez culiner
      Cześć,
      Przyszedł czas na wymianę kół z chińskimi piastami w moim rowerze. Szczerze, nie wiem co wybrać... Nie chcę zbyt wiele wydawać (do 500 zł raczej, rozważę propozycje niższe/wyższe), jednak chcę żeby były w miarę porządne.
      Preferowałbym raczej maszynówki, nie wykluczam kulkowych Shimano.
      Rozstaw 100mm z przodu 130mm z tyłu.
      Rozmiar obręczy 15-17 (opona Vittoria Rubino Pro 28c).
      Zastanawiam też czy piasta z bębenkiem (ew. możliwość przebudowy na np. 1xN-biegów) czy pod wolnobieg.
      Może warto osobno piastę i obręcz?
      Dzięki za poświęcony czas.
    • Maciej00
      Przez Maciej00
      Witam poszukuję opon do swoich obręczy. Obręcze 622x18 aktualne opony to 700x35c Schwalbe Rapid Rob. Rower Scott Sporster 20.
      Jeżdżę około 65/35 miasto/teren ( last i itp. ) Zastanowiłem się nad CONTINENTAL Speed Ride ale ona jest 700x42C, czy to nie będzie za duża na moje koła ? i co o niej myślicie ?
      Cena tak do max 80-100 zł sztuka. i pytanie czy lepsze zwijane czy raczej tańsze drutowe. ?

Pozdrawiam

Maciej

• mikulek
      Przez mikulek
      Siema, zepsulem zacisk w hamulcu schimano br-m 315 I znalazlem na olx zacisk formula rx.
      I czy to wszystko bedzie pasowac jak wymienie ten zacisk ?