Skocz do zawartości
pawlo86

[piasta tylna] Nexus 7 - czym i kiedy smarować

Rekomendowane odpowiedzi

pawlo86

Witam, posiadam rower z tylną piastą nexus 7. Pierwszy raz mam z nią do czynienia i zastanawiam się czy piasta nie wymaga smarowania. Po zakręceniu kołem zatrzymuje się ono dość szybko. Nie chce jej rozkręcać na części pierwsze a jedynie przepłukać w benzynie a następnie wymoczyć w oleju przekładniowym. Potem nasmarować smarem i tu pytanie, jakim smarem i gdzie go dawać ? Wciskać we wszystkie szczeliny ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dorota57

Mnie nieszczęśliwie wkręciła się guma którą można zabezpieczyć zakupy przewożone w koszyczku. Połamały się plastiki odpowiedzialne z zmianę przełożenia. Kupiłem zestaw naprawczy i zabrałem się za wymianę. Rozkręciłem piastę i wymyłem wianuszki z kulkami z jednej i drugiej strony , nasmarowałem smarem Shela, dosyć rzadki ale dobrze zabezpiecza wianki. Następnie dołożyłem smaru do środka na kółka zębate i to na tyle. Skręciłem i ustawiłem biegi. Środek piasty jest dobrze zabezpieczona przed kurzem. Jeżeli sprawdzisz i stwierdzisz że jest syf to trzeba wymyć i nasmarować smarem rzadkim. Słyszałem o piastach które mają w wnętrzu olej. Może ktoś jeszcze uzupełni twoje zapytanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Artwro

Tak łatwo rozebrać Neksusa siódemkę?muszę spróbować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PiotrekFilip

Uważaj, bo łatwo jest ją rozebrać, ale złożenie to sztuka i kawałek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawlo86
Napisano (edytowane)

Witam, rozebrać nie jest problem - dużo jest filmów na yt. Chociaż ja nie rozkładałem jej na części pierwsze a jedynie wyjąłem i umyłem w benzynie ekstr. potem wymoczyłem w oleju przekładniowym i przesmarowałem na nowo. Jednak zastanawiam się czy te piasty mają się tak ciężko kręcić... w rowerze gdy obracam pedałami do tyłu mając koło w powietrzu, koło się obraca w tył. Czy też tak macie u siebie czy coś jest nadal nie tak ?

Edytowane przez pawlo86

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dorota57

Przekręcając pedałami do tyłu u mnie koło hamuje. Coś u ciebie poszło nie tak.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawlo86

hej dzieki za odpowiedź. U mnie hamulce są rolkowe i hamuje się przy kierownicy. Teraz po którymś tam razie rozkrecania i skręcania znowu mam taki efekt ze jak pusze pedały to się same kręca z kołem a gdy chce za pedałować do tyłu ( jak w rowerze górskim) to koło prawie staje w miejscu. coś za mocno dokręcam ale poza konusami to nie ma nic a konusy przykręcam palcami.... chyba pójdę do rowerowego hehe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta