Skocz do zawartości

[Okulary] Fotochromowe - co kupić?


krossb3

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, phoe napisał:

W sumie najlepsze to ma Rudy Project, maga szybko działają, poszukaj czy nie znajdziesz własnie jakiegoś modelu od Rudy w promocji.

Nawet się chwalą że można ja używać w samochodzie.

Od "Rudego" to będzie ciężko coś znaleźć w miare dobrego do 500 pln, nawet przy dobrej promocji ;-)

Mimo to dzięki za podpowiedz - poszukam w necie może znajdzie się coś ciekawego w tej cenjie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, phoe napisał:

Mam ten model, rewelacyjne :D   kupiłem je z 2 lata temu gdzieś ,  od razu poczułem różnicę między przezrozystymi Uvex,  Rude mniej parują  jestem zadowolony, w sklepie w mieście gdzie mam większe rabaty kupiłem za 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.lordgunbicycles.co.uk/rudy-project-fotonyk-impactx-2-photochromic-eyewear?option=20486&gclid=EAIaIQobChMI69zXgvyP2wIV2IXVCh0eTQU4EAQYAyABEgISNPD_BwE

 

Z wysyłką powinieneś się zamknąć w 500PLN. Okulary rewelacja, Zakres i szybkość ściemniania i rozjaśniania imponujacę.Testowałem sporo droższe Oakley’e przed zakupem, przegrały:). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GravelTravelPL napisał:

https://www.lordgunbicycles.co.uk/rudy-project-fotonyk-impactx-2-photochromic-eyewear?option=20486&gclid=EAIaIQobChMI69zXgvyP2wIV2IXVCh0eTQU4EAQYAyABEgISNPD_BwE

 

Z wysyłką powinieneś się zamknąć w 500PLN. Okulary rewelacja, Zakres i szybkość ściemniania i rozjaśniania imponujacę.Testowałem sporo droższe Oakley’e przed zakupem, przegrały:). 

Jestem ślepy, czy nie podają zakresu ściemniania?

 

Ja też planują kupić fotochromy, na razie biorę pod uwagę Uvexy, Tifosi, Oakley, Alpina, może Julbo

Spisałem sobie na razie Uvexy, bo mają miliony modeli, poniższe dostępne na stronie dystrybutora polskiego:

 

Uvex Sportstyle 116 v - supravision, elastyczne miękkie noski (i zauszniki), S1-S3, 580 zł

Uvex Sportstyle 706 v - supravision, miękkie noski, S1-S3, 460zł [stare?]

Uvex Sportstyle 710 v - supravision, miękkie noski (i zauszniki), curve10, S0-S3, 580 zł

Uvex Sportstyle 710 vm - supravision, curve10, miękkie noski, lustrzane szyby, S1-S3, 530 zł

Uvex Sportstyle 802 small v - supravision, miękkie noski i zauszniki, mniejsze (dla kobiet?), S1-S3, 400 zł

Uvex Sportstyle 802 v - supravision, miękkie noski i zauszniki, S1-S3, 400 zł

Uvex sportstyle 803 race vm - supravision, miękkie noski, lustrzane szyby, S1-S3, 540 zł

Uvex sportstyle 803 V (small)  - supravision, miękkie noski (i zauszniki?), S1-S3, 500 zł

Uvex Sportstyle 810 v - supravision, miękkie noski,  elastyczne zauszniki?, curve10, S0-S3?, 620 zł

Uvex Sportstyle 810 vm - jak 810 v, ale S1-S3 i z lustrzanymi szybami, 580 zł

 

Zaznaczyłem wyróżniające się elementy, bo tak generalnie to one są wszystkie takie same.

Ciekawe, czy te S0-S3 rzeczywiście takie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Jestem ślepy, czy nie podają zakresu ściemniania?

 

Ja też planują kupić fotochromy, na razie biorę pod uwagę Uvexy, Tifosi, Oakley, Alpina, może Julbo

Spisałem sobie na razie Uvexy, bo mają miliony modeli, poniższe dostępne na stronie dystrybutora polskiego:

 

Uvex Sportstyle 116 v - supravision, elastyczne miękkie noski (i zauszniki), S1-S3, 580 zł

Uvex Sportstyle 706 v - supravision, miękkie noski, S1-S3, 460zł [stare?]

Uvex Sportstyle 710 v - supravision, miękkie noski (i zauszniki), curve10, S0-S3, 580 zł

Uvex Sportstyle 710 vm - supravision, curve10, miękkie noski, lustrzane szyby, S1-S3, 530 zł

Uvex Sportstyle 802 small v - supravision, miękkie noski i zauszniki, mniejsze (dla kobiet?), S1-S3, 400 zł

Uvex Sportstyle 802 v - supravision, miękkie noski i zauszniki, S1-S3, 400 zł

Uvex sportstyle 803 race vm - supravision, miękkie noski, lustrzane szyby, S1-S3, 540 zł

Uvex sportstyle 803 V (small)  - supravision, miękkie noski (i zauszniki?), S1-S3, 500 zł

Uvex Sportstyle 810 v - supravision, miękkie noski,  elastyczne zauszniki?, curve10, S0-S3?, 620 zł

Uvex Sportstyle 810 vm - jak 810 v, ale S1-S3 i z lustrzanymi szybami, 580 zł

 

Zaznaczyłem wyróżniające się elementy, bo tak generalnie to one są wszystkie takie same.

Ciekawe, czy te S0-S3 rzeczywiście takie są.

Nie podają... Spokojnie, obejdzie się bez korekcyjnych adapterów;). 

Rudy za szkłami Black mają zakres ściemniania 9%-73%. Dla przykładu Oakley’e które testowałem miały 23%-69%, co miało kluczowe znaczenie przy wyborze, biorąc pod uwagę długie wyprawy i jazdę w nocy. 

Model który wysłałem ma dodatkowe otwory wentylacyjne na górze, wysuwane na ‚klik’ z oprawki. Da się też zdemontować gumki spod szkieł. 

O Uvex’ach się nie wypowiem. Brałem pod uwagę, ale nie miałem gdzie przetestować na szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, GravelTravelPL napisał:

Nie podają... Spokojnie, obejdzie się bez korekcyjnych adapterów;). 

Rudy za szkłami Black mają zakres ściemniania 9%-73%. Dla przykładu Oakley’e które testowałem miały 23%-69%, co miało kluczowe znaczenie przy wyborze, biorąc pod uwagę długie wyprawy i jazdę w nocy. 

A skąd masz informacje o poziomach przyciemniania? Patrzyłem teraz na stronę Rudy Project i tam też nic nie znalazłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

A skąd masz informacje o poziomach przyciemniania? Patrzyłem teraz na stronę Rudy Project i tam też nic nie znalazłem?

http://www.rudyproject.com/focuson/impactx-2/

Przy rodzajach szkieł masz zakresy przyciemniania. 

52 minuty temu, zekker napisał:

Skoro w temacie przewija się Rudy, to może ktoś się orientuje jak się zamawia szkła korekcyjne? Pytałem po optykach w okolicy i nikt nie miał, nikt nie słyszał o marce.

http://www.rudyproject.com/prescription/optical-insert-191.html

Szkła każdy optyk zrobi Ci na wymiar. Nie jestem tylko pewien, czy przystawka optyczna pasuje do każdego modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Dzięki, a dla uvexow skąd masz dane ? Bo też nie znalazłem, podane były tylko poziomy typu s1-s3

Uvex’ów oglądałem tylko recenzje na YT, nie miałem jak przymierzyć na szybko i nie szukałem dokładnych danych. Przymierzałem się do Oakley’ów, ale trafiłem na Rudego i klamka zapadła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, GravelTravelPL napisał:

http://www.rudyproject.com/prescription/optical-insert-191.html

Szkła każdy optyk zrobi Ci na wymiar. Nie jestem tylko pewien, czy przystawka optyczna pasuje do każdego modelu. 

Sęk w tym, że chcę bez takiej wkładki w systemie RX Direct, Clip-on.
Być może mam błędne przekonanie, że Rudy robi też szkła korekcyjne i stąd moje obawy przed kupowaniem przez internet (przy cylindrach, to jednak trochę więcej zachodu z doborem kątów korekcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po przymierzeniu okularów Alpina PSO Twist Four VL+ , które okazały się za wąskie a wkładka optyczna opierała się na moich rzęsach , co znacznie zakłócało widzenie długo zastanawiałem się , czy to ma sens, ale moja wada wzroku wymaga korekcji także do bliży i tu znalazłem swoją szansę w modelu Julbo Aero z soczewkami Zebra 2-4. Wybór tych szkieł wynika z niesamowitego usłonecznienia w tym roku ,które trwa nieprzerwanie od początku kwietnia. W ubiegłym roku bardziej przypasowałyby szkła 1-3. Wkładka z zamontowanymi soczewkami korekcyjnymi nieco zaburza widzenie , ale jest znacznie lepiej niż w przypadku Alpiny. Mam wadę wzroku - 3.0 Dpt. i szeroką twarz. W soczewkach kontaktowych widzenie w tych okularkach jest znakomite, są warte każdej wydanej złotówki. https://sewel.pl/product-pol-14236-Okulary-JULBO-AERO-ZEBRA.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...